Gordian. Kara

Okładka książki Gordian. Kara
Melissa Darwood Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Gordian (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Gordian (tom 2)
Kara
NieZwykłe
2019-09-04
2019-09-04
pożądanie wspomnienia błędy kara erotyka uczucia seks tajemnice przeszłość walka rodzina miłość

„Gordian” to opowieść o mroku, który często skrywamy w sobie. O strachu, panice, złości, a nawet bezradności. Na kartkach tej książki toczy się bitwa z wewnętrznymi demonami, które osaczają swoją ofiarę i nie pozwalają jej normalnie funkcjonować i cieszyć się życiem. Każdy na swój własny sposób z nimi walczy, szukając wsparcia, wycieńczenia, seksu, sportu – czegokolwiek, byle poczuć, że żyje. Nie jestem specjalistką od tego typu książek. Nie czytam erotyków nałogowo i pewnie „Gordiana” też ominęłabym szerokim łukiem, gdyby nie fakt, że autorką jest Melissa Darwood, której twórczość sobie cenię. Przez jakiś czas słynęła z romantycznych pełnych uniesień historii, w które z finezją wplatała wątki nadprzyrodzone. Uwielbiałam te historie! Mam nadzieję, że Melissa Darwood napiszę jeszcze kiedyś coś w podobnych klimatach. Wracając jednak do „Gordiana” to powieść, którą czyta się naprawdę szybko, im bliżej końca tym bardziej fabuła mnie wciągała i wcale nie mam na myśli wątku erotycznego. Choć trzeba przyznać, że książka aż ocieka seksem, fantazjami, podtekstami i wulgaryzmami. Porusza jednak ważne tematy, daje do myślenia a to sprawia, że nie można jej zaliczyć do oklepanego erotyku. Podsumowując: Jak na debiutancki cykl powieści erotycznych, a do takich zalicza się „Gordian”, to wyszło naprawdę dobrze. Autorka stworzyła kolejną powieść, w której znajdziecie sporo seksu, wątków zakrawających o paranormalne, kawał dobrej obyczajówki i ciekawe portrety psychologiczne. Nasi bohaterowie przechodzą swojego rodzaju metamorfozę, a tytułowa kara może mieć działanie oczyszczające. Powieść jest wulgarna i pikantna, ale totalnie wciągająca i choć wiele rzeczy mnie nie zaskoczyło, a Gordiana nadal nie lubię to i tak uważam, że było ciekawie. Drugi tom jest zdecydowanie lepszy i bardziej dynamiczny. Polecam!

Na półkach: , , , ,

Tak, jak podobał mi się pierwszy tom, tak drugi niestety mnie zawiódł. Po świetnym zakończeniu poprzedniego tomu, oczekiwałam jeszcze wyższego poziomu powieści, szczególnie po tytule: "Kara".
Sięgając po ten tytuł liczyłam na coś z pazurem, a niestety otrzymałam jedynie namiastkę tego. Liczyłam również na to, że Gordian będzie musiał się jeszcze trochę nagimnastykować, aby zdobyć Kirę, a otrzymałam trochę przesłodzoną relację, w której pojawiały się od czasu do czasu zgrzyty.
Co do samych głosów, które Gordian słyszał oraz przewidzeń, które również zdarzały mu się od czasu do czasu, to domyśliłam się w czym leży problem. Co do rozwiązania go... no cóż, też nie tego się spodziewałam. Szczerze? Ostatnio napotykam się na zbyt dużą ilość szczęśliwych zakończeń i może to nie wina właśnie tej pozycji, a prawo serii, ale szczerze wolałabym czasem, aby zakończenie właśnie poszło trochę w inną stronę niż znowu szczęśliwe zakończenie.
Co do całości książka nie jest zła, ale nie jest też dobra. Co więcej, po przeczytaniu kilku pozycji autorki niestety uważam, że jest to najsłabsza pozycja w dorobku autorki.

Melissa Darwood mnie nie zawiodła.
Wprawdzie domyślałam się o co chodzi, z tajemniczymi głosami, ale tyle wątków tutaj poruszyła, że woow. Każdy ważny, spotykany w naszym życiu, czasem jest tematem tabu, a czasem zbywanym na drugi plan.
Erotyki tu jest mnóstwo! Polecam ❤️

Melissa Darwood mnie nie zawiodła.
Erotyki tu jest mnóstwo! Polecam ❤️

Dużo lepsza niż 1 cześć. Autorka wplotła w historie Gordiana, ważne kwestie życiowe. Jedyny co mi się nie podoba to końcowa. Brak podsumowania, a o ile wiem to nie będzie kolejnej części.

Drugi tom wyszedł dużo gorzej niż pierwszy. Bardzo schematycznie. Zły chłopak, przeobraża się w ciepłe kluch i będą żyć długo i szczęśliwie

Świetna, gorąca, bardzo niegrzeczna.

Świetna, gorąca, bardzo niegrzeczna.

ta czesc podobała mi się bardziej. Cos innego

ta czesc podobała mi się bardziej. Cos innego

W końcu uzyskujemy odpowiedź, dlaczego Gordianowi toważyszą dziwne głosy, a pomysł autorki wypada naprawdę dobrze! Dodaje poważny akcent, skłania do przemyśleń, dzięki czemu przemyca do historii coś wartościowego.Te dwie ksążki uważam za najsłabsze w dorobku autorki, niemniej jednak lubię jej pióro i z czystym sumieniem polecam pozostały dorobek literacki.

Jak zwykle ciekawa i nietypowa opowieść Pani Melissy. Bardzo lubię styl pisania autorki i czekam na kolejne książki.

Domin zdaniem najsłabsza seria autorki.. ale i tak ją uwielbiam bo pisze genialnie!

Video

Video