rozwińzwiń

Fistaszki zebrane 1989 - 1990

Okładka książki Fistaszki zebrane 1989 - 1990 Charles M. Schulz
Okładka książki Fistaszki zebrane 1989 - 1990
Charles M. Schulz Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Fistaszki zebrane (tom 20) komiksy
344 str. 5 godz. 44 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Fistaszki zebrane (tom 20)
Tytuł oryginału:
The Complete Peanuts Vol. 20: 1989-1990
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2019-05-22
Data 1. wyd. pol.:
2019-05-22
Liczba stron:
344
Czas czytania
5 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310133724
Tłumacz:
Michał Rusinek
Tagi:
comic strip humor Snoopy
Średnia ocen

8,1 8,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Audubon. Na skrzydłach świata Fabien Grolleau, Jérémie Royer
Ocena 7,1
Audubon. Na sk... Fabien Grolleau, Jé...
Okładka książki Pijak Hans Fallada, Jacob Hinrichs
Ocena 6,9
Pijak Hans Fallada, Jacob...
Okładka książki Kowboj w Paryżu Achdé, Morris
Ocena 7,5
Kowboj w Paryżu Achdé, Morris
Okładka książki 100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości Katarzyna Babis, Wojciech Bem, Tomasz Biernacki, Wojciech Birek, Jerzy Bralczyk, Krzysztof Budziejewski, Henryk Jerzy Chmielewski, Paweł Chmielewski, Artur Chochowski, Aleksandra Czubek-Spanowicz, Michal Derlacki, Andrzej Dusiewicz, Daniel Gizicki, Grzegorz Janusz, Maciej Jasiński, Zbigniew Kasprzak, Przemysław Kłosin, Jerzy Kochanowski, Tomasz Kołodziejczak, Berenika Kołomycka, Andrzej Łaski, Jacek Michalski, Janusz Morbitzer, Tomasz Niewiadomski, Grzegorz Niewiadomy, Paweł Niewiadomy, Andrzej Olaf Nowakowski, Maciej Parowski, Tomasz Piorunowski, Bogusław Polch, Jacek Przybylski, Adam Rusek, Bartosz Sztybor, Jerzy Szyłak, Marek Szyszko, Witold Tkaczyk, Janusz Wyrzykowski, Robert Zaręba, Paweł Zych
Ocena 7,2
100 na 100. An... Katarzyna Babis, Wo...
Okładka książki Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 1 René Goscinny, Jean Tabary
Ocena 7,8
Przygody wielk... René Goscinny, Jean...

Oceny

Średnia ocen
8,1 / 10
20 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1822
368

Na półkach:

Dla "Fistaszków" rok 1990 oznaczał czterdziestolecie serii, z drugiej zaś strony teraz już wiemy, że komiks stanął wówczas u progu swojej właściwie ostatniej dekady (w sensie kontynuacji). Rzeczywistość wokół zmieniała się gwałtownie, ale były pewne stałe elementy w rozedrganym świecie - Schulz kontynuuje swoje dzieło z tym samym polotem i humorem, jakie znamy z poprzednich tomów. Schemat i powtarzalność motywów nie są obciążeniem, ale siłą serii - nie chcemy przecież w gruncie rzeczy, żeby bohaterowie "Fistaszków" się zmienili, choć czasem jest nam ich żal - zwłaszcza pechowego i zakompleksionego Charliego Browna. W codziennych paskach Schulz sięga do różnej ilości kadrów - czasem nawet do puenty wystarczy mu tylko jeden. Nie zabraknie też niespodzianek - jak na przykład po raz pierwszy na kartach "Fistaszków", właśnie w tym zbiorze, pojawią się brat Snoopy'ego - brzydal Olaf i ojciec Snoopy'ego. Tym, którzy uważają, że "Fistaszki" są komiksem dziecięcym, Schulz przypomina o refleksyjno-filozoficznej wymowie swojego dzieła takim paskami jak ten, w którym Charlie Brown w rozmowie z Franklinem stwierdza: "Mój dziadek mówi, że czuje się bardzo zawiedziony. Sądził, że życie będzie lepsze, gdy wejdzie w wiek dojrzały. Twierdzi, że w dziesięć minut przeszedł od dojrzałości do satrości!". Oczywiście jak zwykle wielkie brawa dla autora przekładu - Michała Rusinka, bez którego wiedzy, wyczucia i wyobraźni, ta fistaszkowa uczta po polsku byłaby zapewne nieco mniej spektakularna.

Dla "Fistaszków" rok 1990 oznaczał czterdziestolecie serii, z drugiej zaś strony teraz już wiemy, że komiks stanął wówczas u progu swojej właściwie ostatniej dekady (w sensie kontynuacji). Rzeczywistość wokół zmieniała się gwałtownie, ale były pewne stałe elementy w rozedrganym świecie - Schulz kontynuuje swoje dzieło z tym samym polotem i humorem, jakie znamy z poprzednich...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7895
6753

Na półkach: , ,

CZTERDZIESTOLECIE FISTASZKÓW

Najnowszy tom „Fistaszków”, zbierający komplet pasków z lat 1989-1990, właśnie pojawił się na rynku. Jak zawsze jest to spore komiksowe wydarzenie, bo seria Charlesa M. Schultza to nie tylko klasa sama w sobie, ale przede wszystkim jedno z największych dokonań komiksu prasowego w dziejach, niemniej ta część jest ważna też z innego powodu. Jakiego? Seria w roku 1990 obchodziła swoje czterdzieste urodziny i właśnie w tym tomie otrzymujemy jej jubileuszowe paski. Nie ma to jednak najmniejszego wpływu na odbiór całości. Album, tak jak i poprzednie, to kawał rewelacyjnej, inteligentnej satyry, która zachwyci czytelników w każdym wieku.

W świecie „Fistaszków” jak zwykle dzieje się wiele. Więcej. I jeszcze trochę.
Miłość kwitnie wokoło, gdy okazuje się, że nauczycielka w kimś się zakochała. Linus, który marzył, że ożeni się z nią, kiedy dorośnie, jest rozczarowany. Ale uczucie nie omija także Charliego Browna, który znajduje sobie dziewczynę. Co dzieje się poza tym? Snopy i Spike nie chcą brać udziału w konkursie na… najbrzydszego psa, a Linus zakłada Ruch Wielkiej Dyni i stara się nawrócić wszystkich wokoło. Marcie zaś nie może znieść presji bycia dobrą uczennicą. Oczywiście nie może przy tym zabraknąć letniego obozu i szkoły letniej, a także kolejnych prób Snoopy’ego stworzenia literackiego arcydzieła. A to zaledwie ułamek tego, co czeka na bohaterów i czytelników w tym tomie!

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/05/fistaszki-zebrane-1989-1990-charles-m.html

CZTERDZIESTOLECIE FISTASZKÓW

Najnowszy tom „Fistaszków”, zbierający komplet pasków z lat 1989-1990, właśnie pojawił się na rynku. Jak zawsze jest to spore komiksowe wydarzenie, bo seria Charlesa M. Schultza to nie tylko klasa sama w sobie, ale przede wszystkim jedno z największych dokonań komiksu prasowego w dziejach, niemniej ta część jest ważna też z innego powodu....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    24
  • Chcę przeczytać
    17
  • Posiadam
    9
  • 2019
    5
  • Komiksy
    5
  • Komiksowo
    1
  • Teraz czytam
    1
  • Przeczytane w 2022
    1
  • Dzieciństwo
    1
  • Czytane przy śniadaniu
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Fistaszki zebrane 1989 - 1990


Podobne książki

Okładka książki Walkirie kresu dziejów – Record of Ragnarok #11 Takumi Fukui, Shinya Umemura
Ocena 8,0
Walkirie kresu... Takumi Fukui, Shiny...
Okładka książki Moja gwiazda #8 Aka Akasaka, Mengo Yokoyari
Ocena 6,5
Moja gwiazda #8 Aka Akasaka, Mengo ...
Okładka książki Morderca w mojej głowie #8 Hajime Inoryuu, Shouta Itou
Ocena 8,0
Morderca w moj... Hajime Inoryuu, Sho...
Okładka książki Siedem opowieści o Luky Lukeu René Goscinny, Morris
Ocena 7,0
Siedem opowieś... René Goscinny, Morr...

Przeczytaj także