Okładka książki Droga krzyżowa i Męka Pana Jezusa z Wenantym Katarzyńcem. Nieznane teksty rekolekcji pasyjnych polskiego Szarbela
Tomasz P. Terlikowski Wydawnictwo: Esprit religia
religia
Esprit
2019-03-01
2019-03-01
Polski Szarbel Wielki Post Wenanty Katarzyniec

więcej Więcej

Trudna lektura pokazująca bardzo wymagające spojrzenie na wiarę. Mam wrażenie że jest to odarte z ozdobników. Wskazana czysta esencja uważona w zakonnym życiu. Nie oceniam treści – jest zupełnie inna od dzisiejszego języka czy nawet pojmowania, na co wpływ ma zapewne także fakt życia zakonnego oraz czas kiedy żył.
Na pewno wrócę za jakiś czas, kiedy umysł będzie...

• W domowej biblioteczce
  • Index librorum prohibitorum