Góra ośmiu błogosławieństw

Okładka książki Góra ośmiu błogosławieństw Marcin Zieliński
Okładka książki Góra ośmiu błogosławieństw
Marcin Zieliński Wydawnictwo: Znak religia
religia
Znak
2019-05-20
2019-05-20
literatura polska Chrystus Biblia szczęście błogosławieństwo

"Moc błogosławieństwa, które począwszy od chrztu dziedziczymy w naszym życiu, jest zależna od tego, na ile zaufamy Bogu."

"Góra ośmiu błogosławieństw"
Marcin Zieliński

Czy w kimś z Was pojawiło się kiedyś pytanie: "Ale co to znaczy cisi?"/"Dlaczego mam być ubogi?". Pytań dotyczących zrozumienia błogosławieństw wypowiedzianych przez Jezusa jest tyle ile interpretacji tego tekstu.
- Słyszałam wersję, że owa góra nie istniała, że to zabieg autora który spisywał Ewangelię.
- Podobno w miejscu uznawanym za rzekomą górę ośmiu błogosławieństw stoi dziś kaplica/kościół.
- Jeden komentarz mówi, że błogosławieństwa symbolizują kilkoro z 12 apostołów, którzy odznaczali się szczególnymi cechami.

W książce każde błogosławieństwo ma osobny rozdział, osobny zestaw pytań i odpowiedzi. Treść ma formę wywiadu, który przeprowadziła Anna Stryniewska i Katarzyna Szkarpetowska.

Marcin odpowiadając na pytania nie ogranicza się tylko do faktycznej odpowiedzi na pytanie, ale rozwija dane zagadnienie. Poznajemy, więc dane błogosławieństwo z różnych stron. Odpowiada na pytania, które mogą się pojawić w czytelniku w trakcie lektury tego fragmentu Słowa Bożego.

Mój ulubiony fragment to ten o cichości serca.

Książkę czyta się szybko. Ma dużą czcionkę. Po każdym rozdziale jest napisana modlitwa, a więc czytając treść możemy się również modlić.

Papież Franciszek wybrał jedno z błogosławieństw na hasło Światowych Dni Młodzieży. Nie ograniczmy się tylko do jednego, ale poznajmy głębię ich wszystkich, poznajmy jak być szczęśliwymi wg Jezusa, bo błogosławiony znaczy szczęśliwy.

"Góra ośmiu błogosławieństw"
Marcin Zieliński

Skończyłem właśnie (przedpremierowo) czytać książkę Marcina Zielińskiego, GÓRA OŚMIU BŁOGOSŁAWIEŃSTW.

Tak jak w przypadku poprzednich książek Marcina Zielińskiego, jest to solidna porcja zachęty do życia bliżej Boga każdego dnia.

Jednym z najważniejszych przesłań tej książki, jest to że Marcin większą satysfakcję odczuwa z relacji z Bogiem niż z niezwykle efektywnej i pełnej owoców służby.

Kolejnym przesłaniem jest radość ze świętego życia – odwracania wzroku od nieprzyzwoitych reklam, nie ściągania na studiach czy nie łamania przepisów – tutaj Marcin dzieli się swoim doświadczeniem i jest to bardzo proste ale niezwykle potrzebne przesłanie w dzisiejszych czasach.

Prawda, jaką głosi, że każdy z nas jest powołany do modlitwy za innych i słyszenia Boga jest również ważna. A jedno z haseł, które mi zostało w pamięci brzmi:

Chrześcijaństwo nie jest dla frajerów, jak niektórzy myślą. Chrześcijaństwo jest wymagające.

Książka ślicznie wydana, rozmowa jest bardzo ciekawie podzielona tematycznie względem Ośmiu błogosławieństw a po każdej części jest przykładowa modlitwa nawiązująca do treści i ewangelicznego błogosławieństwa.

BARDZO POLECAM!

Do kupienia na Psalm18.pl

Z kodem LUBIMYCZYTAC 10% rabatu.

Książka przybliżająca prawdy wiary chrześcijańskiej skonstruowana w formie wywiadu z Marcinem Zielińskim czyli autorem.

Bardzo fajnie mi się czytało tą książkę. Dużo dobrych i przydatnych informacji

Bardzo polecam 🙂.

Bardzo fajnie mi się czytało tą książkę. Dużo dobrych i przydatnych informacji

Bardzo polecam 🙂.

• Religijne
  • Religia / Relacje
  • Duchowe
  • Chrześcijańskie

Dodaj cytat z książki Góra ośmiu błogosławieństw