Rektorski czek

Joanna Jodełka Wydawnictwo: W.A.B. kryminał, sensacja, thriller
W.A.B.
fałszerstwo kryminał literatura polska niebezpieczeństwo oszustwo poszukiwanie prawdy Poznań zagadka kryminalna
kryminał, sensacja, thriller
2019-04-24

Pomimo, że autorki wcześniej nie znałem, a książki opisane jako romans (nieważne, że kryminalny) omijam z daleka, sięgnąłem po Rektorski czek. I historia bardzo mnie wciągnęła. Patriotyzm lokalny na pewno swoje zrobił - przyjemnie się czyta, gdy akcja dzieje się w sąsiedztwie - ale całość to bardzo zgrabna i ciekawie napisana historia. Może nie jest ona bardzo zawikłana i...

Ujęło mnie to, jak przedstawione zostało miasto. Książka w porządku, choć nie jest to pozycja najlepsza z możliwych.

Mimo tego, że książka jest napisana na zamówienie, czyta się ją bardzo dobrze. Obudziła we mnie ochotę ponownego odwiedzenia Poznania, który w powieści ukazany jest z dużą miłością.
Wątek kryminalny bardzo wciągający. Rozwiązanie szyte grubymi nićmi, ale nie zaburza odbioru książki jako dobrej rozrywki.
Niestety romans jest wręcz odpychający. Nie wiem, czy taki miał być, w...

Powieść bardzo przeciętna. Trochę migawek z przeszłości, dość niejasno ukazujących postać pierwszego polskiego rektora Uniwersytetu Poznańskiego. Równolegle wątek współczesny. Raczej mało kryminalny. Całość średnio udana.

Dzięki tej książce można sięgnąć do historii - bardzo duży plus. Teraźniejszość wypada znacznie, znacznie słabiej

Książka ,,Rektorski czek" ma w podtytule opis ,,romans kryminalny". Niestety, w całej powieści kryminału jest tyle co w policyjnej kartotece cykliniarza - kanciarza, a romansu nie więcej, niż w przedwojennej reklamie barwników odzieżowych. Pisanie książki na zamówienie i ku czci nie wyszło autorce najlepiej.
Owszem, pomysł jest i gdyby go można było ,,odkleić" od...

Całkiem intrygująca, wątki historyczne ciekawe. Trochę kuleje główna bohaterka części współczesnej, ale poza tym jedna z lepszych książek które ostatnio czytałam. Jeśli chodzi o książki z okazji stulecia Uniwersytetu to Szmery bardziej przypadły mi do gustu.

Wątek historyczny ciekawy i dobry, napisany na kanwie autentycznej postaci. Wątek współczesny jaby pisała go inna osoba. Zakończenie napisane na kolanie. Zachęcająca na tyle zeby przeczytać kolejną ksiazke tej autorki.

Niestety widać, że książka pisana na zamówienie. Rozdziały będące retrospekcjami-wydarzeniami z okresu powstawania UAM są świetne. Narracja pierwszoosobowa Jana Kantego, służącego prof. Heliodora Święcickiego, naprawdę wciąga i przekonuje autentycznością przedstawionych realiów i stylizacji. Niestety część współczesna wypada w porównaniu do tych wątków bardzo blado....

Godzina 1:40 skończyłam. Czasami nie da sie spać zanim sie nie doczyta a czuje sie jak by rozstawalo sie z przyjacielem. Opowiesc nierealna w swej realności. Zaskakujaca w swej pewności.

• 2019
  • Ebook
  • Chcę w prezencie
  • 2020
  • Moi mali książęta :)
  • Kryminały retro chcę przeczytać

Dodaj cytat z książki Rektorski czek