Scar

Alice Broadway Wydawnictwo: Scholastic Cykl: Księgi skór (tom 3) literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
angielski
Scholastic
Księgi skór (tom 3)
literatura młodzieżowa
angielski

Tak jak Tusz mnie zachwycił, a Iskra przypadła do gustu, tak Blizna mnie zawiodła. Leora jest między młotem, a kowadłem, krąży między Naznaczonymi i Nienaznaczonymi, za co nie raz jej się dostaje. Książka pisana jakby na siłę, niektóre wątki zostały wprowadzone bez potrzeby, nie mają wpływu na przebieg akcji ani na rozwój postaci. To co mnie niemile zaskoczyło to nijakie...

W Tuszu Leora nauczyła się, że wszystko, w co do tej pory wierzyła, było się iluzją. Zdarzenia w Iskrze pokazały jej, że każda historia ma dwie, często nieoczywiste, strony. Teraz Leora ma już dość nauki – chce stworzyć swoją własną historię.

Trochę przewidywalna i koniec bez fajerwerków i jest niezbyt spójna. Pierwsza książka była o wiele lepsza. Początek książki by...

Książka na FANTASTYCZNĄ okładkę. Tutaj daję ocenę 10/10. Jest napisana bardzo wciągającym językiem , a to jest zdecydowanie na plus. Liczne zwroty akcji , też oceniam bardzo pozytywnie.
Niestety jest w niej dużo nielogiczności. Bardzo zawiodła mnie też sama końcówka, beż fajerwerków. A to że Leora straciła czucie i przestała normalnie chodzić ,jeszcze bardziej mnie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie pierwsza część jest najlepsza, w drugiej i trzeciej czuć klimat pisania "na siłę". Szkoda bo potencjał na historię był świetny.

Jak dla mnie- w całej treści było zdecydowanie za mało akcji i właściwej historii, a za dużo jakichś filozoficznych zapędów. Mam wrażenie że 2 i 3 tom można było spokojnie zamknąć w jednym.

Moim zdaniem super zakończenie trylogii :).

Yhhh, Książa poszła w trochę inną stronę niż się spodziewałam. Za kończenie bez jakiś fajerwerków, takie żeby było i tyle.

Czekałam dość długo, aby w końcu poznać zakończenie historii Leory i trochę źle mi to mówić, ale się nieco zawiodłam. Pierwszy i drugi tom przygotowały mnie na coś czego tak naprawdę nie otrzymałam i czułam dziwną pustkę od razu po przeczytaniu książki.
Jednakże zaczynając od zalet lektury, to przyznam, że okładki w serii są przepiękne! Kuszą sobą i są miłą atrakcją dla...

Bardzo słaba jak na ostatnią część serii, czułam rozczarowanie. W porównaniu z poprzednimi częściami.
Nie mniej zaskoczyło mnie samo zakończenie, którego się nie spodziewałam. Jak najbardziej na plus.

Książka jak dla mnie bardzo przewidywalna. Już po przeczytaniu drugiego tomu spodziewałam się bardzo podobnego rozwoju wydarzeń. Według mnie ta część jest najsłabsza z całej trylogii.

• 2020
  • 2020