Gra w manipulacje. Postaw na swoim i nie daj się

Okładka książki Gra w manipulacje. Postaw na swoim i nie daj się Jean-Léon Beauvois, Joule Robert - Vincent
Okładka książki Gra w manipulacje. Postaw na swoim i nie daj się
Jean-Léon BeauvoisJoule Robert - Vincent Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2018-01-01
2018-01-01

Okładka książki Gra w manipulacje Jean-Léon Beauvois, Joule Robert - Vincent
Gra w manipulacje Jean-Léon Beauvois,...

Zrób to, czego chcę... ;)

Temat książki może nie jest odkrywczy, ale nieodmiennie ciekawy :) I, czy tego chcemy czy nie, temat ten jest częścią naszej codzienności. Nawet nie w kontekście jakichś naszych zachowań, lecz bardziej w kontekście zachowań innych wobec nas... Możliwe bowiem, że na temat książek takich jak ta panuje błędne przekonanie, iż są to "podręczniki manipulacji", napisane dla "wybierających sobie słabe ofiary po to, by nimi manipulować"; otóż nie ;) , książki takie jak ta służą też (przede wszystkim?) temu, by manipulację rozpoznać i skutecznie się przed nią bronić.

Manipulacja, wywieranie wpływu... świadomie lub nie, ale doświadczamy tego (naprawdę) na co dzień. Czy to w pracy, czy to w sklepie... tak naprawdę możemy tego doświadczyć wszędzie. Autorzy niniejszej książki zwracają uwagę na ten fakt, dając jednocześnie przykłady technik manipulacyjnych i podając sposoby ich użycia, ale też obrony przed nimi. Pouczające ;) ... Mam jednak (chyba) takie małe wrażenie, że to rzecz napisana może niekoniecznie w odniesieniu do polskiego gruntu... Nie wiem, może to tylko wrażenie. Tak czy inaczej - książka jest szalenie pouczająca :)

Dla kogo jest przeznaczona ta pozycja? Hm... Na pewno dla manipulowanych, na zasadzie nauki i prewencji, aby nie stać się ofiarą wywierania wpływu przez innych. Dla manipulujących - zgoda, dla nich też jest ta książka... (kwestią etyki własnej jest to, czy wyciągnie się po lekturze praktyczną naukę, czy nie). Dla zainteresowanych tematem z przyczyn czysto teoretycznych - o tak, dla nich też jest ta pozycja ;) Czyli co? - książka prawie dla wszystkich ;) ...

Polecam ;)

Dziękuję Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

Zrób to, czego chcę... ;)

Książka o ciekawych rzeczach napisana w nieciekawy sposób. Temat mało unikatowy, stąd lepiej sięgnąć po innych autorów, zwłaszcza polskich. Zabrakło mi tutaj prostego, ciekawego gawędzenia. Zmarnowane pole do popisu.

Doskonała jako podwaliny do dalszego dokształcania

Doskonała jako podwaliny do dalszego dokształcania

Ciekawa książka. Rzuca światło na aspekty życia, w których dajemy sobą manipulować, w sklepie, w internecie czy na ulicy.

• Psychologia
  • Psychologia
  • Papierowa
  • Trochę psychologii
  • D. Kultura, psychologia, socjologia
  • Ostatnio odkryte
  • Z polecenia

Dodaj cytat z książki Gra w manipulacje. Postaw na swoim i nie daj się