Bajeczki Babci Mireczki

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2019-03-01
2019-03-01
Bajki Mira Białkowska Wydawnictwo Literackie Białe Pióro

Świetne bajki dla Dzieci — tych małych i tych trochę większych!

Kto z Was nie kocha bajek? Myślę, że można się posunąć do stwierdzenia, iż praktycznie nie ma takich osób... Te fantastyczne światy, pełne cudownych bohaterów i ciekawego, często metaforycznego spojrzenia na świat przyciągały nas szczególnie w dzieciństwie. Bajki zazwyczaj opowiadają dzieciom ważne dla nich osoby, a wspomnienia ze wspólnie spędzanego w ten sposób czasu często pozostają w pamięci już na zawsze.

"Bajeczki babci Mireczki" to zbiór właśnie takich świetnych opowieści, które Autorka opowiada swoim Wnuczkom. Zdecydowała się je zebrać w jedną całość i wydać, by mogły cieszyć również innych Czytelników. W zamyśle kierowane oczywiście do dzieci, ale zważając na to, że w pewnym sensie wszyscy nimi jesteśmy, zapewniam, że zachwycą również niejednego dorosłego.

Książka nie jest zbyt długa i składa się z pięciu bajek. Nie chcę zdradzać tutaj o nich zbyt wiele, ale przytoczę ich tytuły, by jeszcze bardziej zachęcić Was do lektury. "O tym jak dziewczynki uratowały krasnoludka", "Historia żółtej rękawiczki", "Zaproszenie od Deszczowej Kropelki", "Jak pies z kotem" i "Bajka o Dębowym Śpiewaku" - zaintrygowani? I o to chodziło, gdyż to naprawdę świetna lektura warta uwagi Waszej i Waszych Dzieciaków.

Mira Białkowska napisała naprawdę świetne bajeczki, które z pewnością zachęcą odbiorców. To niedługie historie przedstawiające ciekawe opowieści z ważnym przesłaniem. Znajdziecie tu odrobinę magii, dużo pozytywnego spojrzenia na świat i wiele emocji. Widać, że to historie pisane z sercem, przez co jestem pewna, że skradną również niejedno serce małego czytelnika.

Bajki będą świetną zabawą dla Dziecka, ale również dorosły Opiekun, które mu je będzie czytał, z pewnością będzie się świetnie bawił. "Bajeczki babci Mireczki" to swego rodzaju powrót do dziecięcego świata, pięknego, pełnego marzeń i cudowności, przywołującego świetne wspomnienia. Zdecydowanie polecam Wam tę książeczkę! Myślę, że to lektura, na której nie można się zawieść.

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od Autorki.

Świetne bajki dla Dzieci — tych małych i tych trochę większych!

„Bajeczki babci Mireczki” to ciepłe, ciekawe opowiadania, które zawsze kończą się wartościową puentą lub morałem. Dzieci dowiedzą się z nich, że warto sobie nawzajem pomagać. Mali czytelnicy nauczą się również, że należy szanować przyrodę, doceniać to co mamy oraz pielęgnować swoje talenty. Chcecie wiedzieć więcej? Sięgnijcie do opowiadań Pani Miry Białkowskiej.

Książka „Bajeczki babci Mireczki” na pierwszy rzut oka jest dość niepozorna. Niemniej w środku jest ładnie wydana, a estetyczna, duża czcionka zachęca do lektury także dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Opowiadaniom towarzyszą zarówno kolorowe ilustracje, jak i obrazki do samodzielnego kolorowania. Pozwala to dzieciom włączyć się w tworzenie książki. Same bajki są naprawdę bardzo przyjemne, przenoszą dzieci w baśniowy świat i idealnie nadają się do czytania przed snem.

Polecam „Bajeczki babci Mireczki” dzieciom od 3. roku życia.

Czytelnicze Podwórko

Książka...

Książkę przeczytałam dzięki wspaniałej inicjatywie book tour, a raczej przeczytał ją mój syn mi .Oboje świetnie się bawiliśmy w czasie czytania . Te bajki każdego z z nas mogą czegoś nauczyć, zwrócić uwagę na ważne aspekty naszego życia. Są podstawą do poważnych rozmów z dziećmi i pokazania im wspaniałości świata

Czy myślicie, że bajki są tylko dla dzieci? Jeśli tak, to bardzo się mylicie. Bajki są zarówno dla tych małych, średnich i tych całkiem dużych dzieci (dorosłych). Każdego z nas mogą czegoś nauczyć, zwrócić uwagę na ważne aspekty naszego życia. Są podstawą do poważnych rozmów z dziećmi.

Czytając "Bajeczki babci Mireczki" cofnęłam się do świata dziecięcego, gdzie wszystko jest łatwiejsze do zrozumienia, bardziej kolorowe, prostsze w odbiorze. Książeczka zawiera pięć opowiadań – bajek, które przepełnione są wrażliwością i niosą przesłanie dla czytelników. Poznacie Rozalkę, Tosię i jej babcię, zobaczycie las ich oczyma. Pomożecie im uratować krasnoludka. Gubiliście kiedyś rękawiczki? Jeśli tak to kolejne opowiadanie jest dla Was, to historia o zagubionej żółtej rękawiczce. Następnie traficie do "Deszczowej krainy", gdzie parasolki nie są nikomu potrzebne. Jest tam pięknie i cudownie. W tej historii dzieci zrozumieją, dlaczego deszcz jest tak potrzebny dla środowiska. Dwie kolejne bajki "Jak pies z kotem" oraz "Bajka o dębowym śpiewaku" uwrażliwiają na krzywdę, bezbronność zwierząt, ale też uczą jak żyć w zgodzie. I mogą się odnosić też do zachowań ludzkich. Te bajeczki to nie tylko możliwość nauczenia czegoś dzieci, to także wspólne chwile, dyskusje i... kolorowanie :) Bowiem "Bajeczki babci Mireczki" zawierają nie tylko piękne ilustracje, ale też i kolorowanki (wykonane przez Agnieszkę Kazała) Przeczytajcie, podsuńcie do przeczytania dzieciom. Polecam!

Mira Białkowska przygotowała dla najmłodszych czytelników bajeczną niespodziankę, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro. „Bajeczki babci Mireczki” to zbiór pięciu bajek, które niosą ważną naukę i przy okazji dają możliwość zabawy wraz z jej bohaterami. Mamy niezwykłą przyjemność wspólnie z Tosią i Rozalką uratować krasnoludka podczas wyprawy z babcią do lasu. Koniecznie dołączcie do leśnej wędrówki, by poznać losy mieszkających tam zwierząt i nauczyć się o „rozmaitych roślinach rosnących pośród starych drzew”. W kolejnym opowiadaniu poznajemy historię żółtej rękawiczki. Dzięki niej możemy przypomnieć sobie o gubionych rękawiczkach podczas dziecięcych psot na świeżym powietrzu. Ile to razy wracaliśmy do domu, ze smutną miną wyrażającą zgubienie ulubionej rękawiczki. Pani Mira Białkowska zaprasza nas również do deszczowej kropelki. W trzeciej historyjce wraz z poznanymi wcześniej koleżankami przeżywamy niezwykłą podróż do „Deszczowej Krainy” w której nie będą nam potrzebne parasole czy peleryny. Najważniejsze to pozytywne nastawienie. A proszę mi wierzyć w „Bajeczkach babci Mireczki” znajdziecie je na każdej stronie. Nie zabraknie tutaj także historii niosącej morał. „Jak pies z kotem” to tytuł kolejnej bajeczki, która nie tylko chwyta za serce, lecz pozostawia w naszej pamięci ciekawą lekcję, która spowodować może odmianę. A na finał Pani Mira zaprasza nas do „Bajki o Dębowym Śpiewaku” która uświadamia nam, że „jesteśmy różni, mamy różne zdolności, jeden drugiemu może ofiarować coś innego. Możemy się nawzajem uzupełniać”. A ciekawym uzupełnieniem bajeczek są urocze rysunki autorstwa Agnieszki Kazały oraz Klary Kotwicy. Dzięki temu poznawane historyjki nabierają jeszcze bardziej realnego wyrazu. A podczas czytania bajeczek Wasza twarz będzie wyrażać zadowolenie. Natomiast Czyt-NIK jest usatysfakcjonowany patronowaniem tym bajeczkom, czego wyraz dał w polecajce tej oto treści: „jeśli chcecie powrócić do świata dziecięcych wspomnień, a swoim dzieciom zafundować bajeczną zabawę – ta książka jest dla Was. Polecam starszym i młodszym dzieciom. Przecież wszyscy nimi jesteśmy”.

Bardzo fajne bajeczki dla dzieci - autorka ma lekkie pióro. Dzieciom bardzo się podobały a to chyba najlepsza rekomendacja. Za możliwość przeczytania dziękuję Zaczytana Ewelka

• Współpraca recenzencka
  • Książka papierowa