Palmiarnia Poznańska. Przewodnik

Okładka książki Palmiarnia Poznańska. Przewodnik Stefan Kornobis, Karol Węglarski
Okładka książki Palmiarnia Poznańska. Przewodnik
Stefan KornobisKarol Węglarski Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie flora i fauna
flora i fauna
Wydawnictwo Poznańskie
2000-01-01
2000-01-01

Wspaniały przewodnik. Mnóstwo informacji oraz ciekawostek o rybach i roślinach, które można zobaczyć w palmiarni w Poznaniu. Dodatkowo w książce znajdziemy wiele kolorowych fotografii.
Na wewnętrznej stronie okładki znajduje się plan palmiarni. Książka rozpoczyna się od wstępu. Następnie przeczytać można i niewątpliwie warto cztery działy o charakterze ogólnym. Pierwszy ma tytuł: "Jak to się zaczęło, czyli krótka historia kolekcjonerstwa roślin". Drugi mówi o historii Palmiarni Poznańskiej oraz parku Wilsona. Trzeci omawia podstawowe procesy oraz czynniki kształtujące i różnicujące roślinność Ziemi. Czwarty dział ogólny skupia się głównie na zasadach nazewnictwa botanicznego i podpowiada jak korzystać z etykiet informacyjnych. Główna część książki to dziewięć rozdziałów opisujących dziewięć pawilonów, w których rosną rośliny w palmiarni. Po niej Karol Węglarski podał ciekawą literaturę botaniczną, która może się okazać przydatna czytelnikom przewodnika. Po spisie literatury Stefan Kornobis omawia akwaria i ryby w pawilonie IIIa. Na końcu książki dwa indeksy. Są to: indeks nazw łacińskich roślin i ryb.
Warto przeczytać ten przewodnik. Anegdoty historyczne, frapujące i zajmujące botaniczne i ichtiologiczne fakty, zrozumiały także dla laika język - wszystko to sprawia, że książkę wspaniale się czyta. Gratuluję autorom tej publikacji.

Dodaj cytat z książki Palmiarnia Poznańska. Przewodnik