Blask

Videograf
2019-05-14
2019-05-14
Szczecin

Można by stwierdzić, że jestem mono-autoryczna, Gdyby pan Marek Stelar nie był dobry w swoim fachu, to bym nie kontynuowała tak zawzięcie swojego planu przeczytania jego książek. W tej szczególnie podobała mi się koncepcja podzielenia historii na trzy ramy czasowe. I pokazywania perspektyw bohaterów w konkretnym czasie. Miałam tylko nadzieję, że w jakimś stopniu sytuacja zostanie wyjaśniona po latach. Najgorsze jest dla mnie jak w książce zostawiają takie sprawy bez odpowiedniej kropki. W związku z tym, że mi się podobało, dalej czytam Stelara.

Przeczytałam prawie wszystkie książki M. Stelara ,a Blask dopiero niedawno wpadł w moje ręce i wiedziałam, że to będzie dobra książka. Może akcja nie dzieje się zbyt szybko , wiadomo od początku kto za tym wszystkim stoi ,ale fabuła jest ciekawa , intrygująca , dobrze się czyta .

Świetna- nie ma nudy.

Świetna- nie ma nudy.

A tak dobrze się zapowiadało!! Dwa plany czasowe (powojenny z ciekawym tłem historycznym i współczesny. Sprawnie prowadzona akcja, ciekawi bohaterowie, odpowiednie tempo. Jednak w drugiej połowie odniosłam wrażenie, ze autor tak szarżował z tematami, ze ...przeszarżował.Wszystkiego zaczęło być za dużo. Pojawił się trzeci plan czasowy. Okazało się, że każdy zna jakoś każdego lub jest z nim powiązany, lub ma dojście do potrzebnej osoby . Zaczęło być coraz bardziej niewiarygodnie a kulminacją było zakończenie i "kończący cios" dzielnej Agaty. Jako rodowita szczecinianka daję M. Stelarowi gwiazdkę więcej za "szczecińskie klimaty"

Uciekałam przed nią, a ona mnie goniła. Dogoniła i... wprost nie mogłam się oderwać. :)

Dotychczas przeczytałam kilka książek M. Stelara, ale na żadnej się nie zawiodłam. Chętnie przeczytam pozostałe.
"Blask" łączący trzy wydarzenia w jedną historię, którą poznajemy i śledzimy przez wiele lat wciągnął mnie.
Ciekawy pomysł na poszukiwania zaginionego w czasie wojny skarbu, interesujące opisy metod prowadzenia śledztw przez SB, MO i prywatnych detektywów.
Czy komuś uda się dotrzeć do prawdy i odkrycia mordercy/-ów kobiet
Odpowiada mi styl autora.
Zachęcam.

Czy...

dostępna na epmikgo
#reklama

dostępna na epmikgo
#reklama

Pierwsze moje spotkanie z autorem oceniam obiecująco! Trzy linie czasowe ze wspólnym mianownikiem - skarb który nieosiągalny mami i zmienia ludzi w bestie. Wszystkie historie równie ciekawe. A misterna konstrukcja pięknie spina się jedną klamrą. Jedyny niewypał to Agata u terapeutki, która odstaje od reszty utworu, ale jest to taka drobna ryska na pięknym samochodzie. Na pewno sięgnę po inne powieści autora. Powieść polecam z czystym sumieniem.

Sama historia nawet wciągająca, rozłożenie fabuły w trzech płaszczyznach czasowych również całkiem zgrabnie tu wyszło. Mimo wszystko czegoś tu jednak brakuje. Początkowo czyta się bardzo dobrze, potem zaczyna lekko się dłużyć. Trochę jakby autor nie mógł się zdecydować w którym kierunku ma pójść i na którym wątku się skupić. Zagadki kryminalnej tu nie ma, bo od razu wiadomo kto morduje. Przygodówki też nie, bo wątek poszukiwań skarbu jest raczej tłem dla tej opowieści. Chyba nie do końca wyszedł mix tych kilku gatunków.

Bardzo porządnie skonstruowana fabuła, czyli w polskim kryminale duża rzadkość.

Bardzo porządnie skonstruowana fabuła, czyli w polskim kryminale duża rzadkość.

Marek Stelar Blask Zobacz więcej