Z krwi i kości

Okładka książki Z krwi i kości Nora Roberts
Okładka książki Z krwi i kości
Nora Roberts Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Kroniki Tej Jedynej (tom 2) fantasy, science fiction
Kroniki Tej Jedynej (tom 2)
Of Blood and Bone
Edipresse
2019-04-24
2019-04-24
2018-12-04
science-fiction postapokalipsa pandemia

Bardzo przeciętna. Nora Roberts nie umie zbytnio pisać fantastyki. Niektóre wątki przeciągnięte, przesadzone, wątek romantyczny na ogromnym marginesie. Nie wiem, czy przeczytam kolejny tom.

Długo wahałam się nad tym, czy dać tej książce 9 czy 8 gwiazdek. Przypomniałam sobie jednak, że pierwszy tom był dla mnie niezły, ale bez szału, a mimo to, otrzymał 8 gwiazdek. Druga część trylogii była zdecydowanie lepsza, nie mogłam się oderwać od książki. Fallon zachwyca, a Duncan zostaje oficjalnie moim nowym książkowym crushem. Jedyna jest odważna, sprawiedliwa, ma w sobie cechy wielkiej przywódczyni. Nora Roberts w pełni sprostała moim oczekiwaniom, nie mam nic do zarzucenia. Świetna rozrywka i z pewnością sięgnę po kolejne serie tej autorki. Bohaterów da się polubić, książkę szybko się czyta, a przy tym świat jest naprawdę dobrze wykreowany. Coś wspaniałego!

Druga część historii fantasy w wykonaniu Nory Roberts była lepsza niż pierwsza. Poznajemy Fallon Swift, córkę Leny i Maxa, która ma być tą jedyną Niesamowitą, która uratuje świat przed zagładą. Czy Fallon poradzi sobie z presją, która od najmłodszych lat na niej ciąży? Przecież jest jeszcze tylko dzieckiem. Czy zdecyduje się razem z tajemniczym Mallikiem wyruszyć na szkolenie by spotkać się że swoim przeznaczeniem?

Ta książka sprawiła, że nigdy już nie sięgnę po Norę Roberts. Mega rozczarowanie!

Doskonała młodzieżowa powieść fantasy. Minęły lata i następne pokolenie staje do walki o pokój, bezpieczeństwo i równość dla wszystkich, magicznych i niemagicznych. Powieść postapokaliptyczna, świetnie skonstruowane universum, a bohaterowie wyraziści, może zbyt czarno-biali, ale nie wadzi mi to w ogólności:) Powieść dynamiczna, o wciągającej akcji.

Ta część to już prawdziwe Fantasy! Super przygoda, dobrze zbudowane postaci, choć trochę zbyt idealne i dużo walki. Miecze, konie, magia i sojusze. Jedyne czego mi brakuje w tej książce to, jakiś niespodziewany zwrot akcji, tajemnica czy cokolwiek bez podawania na tacy. Ale jest to srebrna taca i konsekwentnie serwuje wydarzenia przez całą książkę. Bardzo wciągająca.

Mimo gatunku, ta książka mnie wciągnęła i dobrze mi się ją czytało ;) No i mimo tego, że jest to część druga ;)

Tom pierwszy, pomimo swojej wtórności, był całkiem w porządku. Niestety tom drugi to jakaś słaba powieść dla nastolatków. Wymęczyłam do końca i mam nadzieję, że zakończenie trylogii będzie lepsze, choć nie jestem wcale taka pewna, czy po nie w ogóle sięgnę :)

Kontynuacja książki pt "początek" okazała się równie ciekawa co pierwsza część. Nie była to książka, która przeczytałam jednym tchem w dwa dni. Jej fabuła jest mało dynamiczna, a niektóre wątki niepotrzebnie rozciąganie. Jednak mimo tego czekam na ostatnią część, by sprawdzić czy światło ostatecznie zatriumfuje nad ciemnością.

kontynuacja "kroniki tej jedynej"ale zupełnie inna historia.są , elfy, trymiganie miecze mocy czyli lektura dla młodzieży.

• Nora Roberts