Invisible Women: Exposing Data Bias in a World Designed for Men

angielski
feminizm
Inne

więcej Więcej

Dla mnie to jest lektura obowiązkowa dla wszystkich. Otwiera oczy na tak wiele aspektów nierówności społecznych powodowanych przez płeć, że nawet dla osób zaznajomionych z tematem jest szokująca. Znajdziemy w niej niesamowitą ilość danych, statystyk, badań, eksperymentów. Nie można powiedzieć, że to przyjemna lektura, bo klęłam przy niej na głos noe raz, ale warto.

Myślę, że każdy po przeczytaniu tej książki stwierdzi, że feminizm jest nam nadal potrzebny.

Książka urodzonej w Brazylii dziennikarki i feministki jest bardzo dobrym źródłem informacji i faktów. To nie tylko słowa na papierze. To również świadectwo dążenia do naprawy, do zrównywania praw kobiet i mężczyzn, do walki o zaistnienie kobiet w obszarach zdominowanych przez mężczyzn.
Polecam uwadze, ponieważ uważam, że jest to ważna książka. Sprawia, że nasza świadomość...

To powinna być lektura obowiązkowa w liceum!!
To jest straszne poznać te wszystkie dane na raz i uświadomić sobie na jakiej przegranej pozycji ciągle jesteśmy 😞 dramat.

Świetna książka! Chciałabym skonfrontować z tymi danymi każdą_ego antyfeministkę_tę (research jest tutaj fenomenalny) i zobaczyć, w którym z aspektów przyznali by autorce rację. Nie wierzę, że po tej analizie, takie osoby pozostawałaby uparcie przy swoim. Bardzo polecam! Zwraca uwagę na rzeczy, o których nigdy nie powiedzielibyśmy, że w konsekwencji prowadzą do...

Obowiązkowa lektura dla każdej osoby, pełna treści, porusza wiele kwestii, niejednokrotnie zaskakuje.

Jak mężczyźni tworzyli i w dalszym ciągu tworzą nasz świat. Świat kobiet. I chociaż stanowimy połowę ludzkości, zaliczamy się paradoksalnie do mniejszości. Już dawno ten absurd nie został tak trafnie zdiagnozowany i nazwany.

Książka napisana po wnikliwej analizie danych, rzetelna praca naukowa. Niby szereg oczywistości wskazujących na "normalną dyskryminację" kobiet w życiu społecznym a tak pokazane dają do myślenia.

Caroline Criado Perez opisała w książce codzienność, której w swoim zabieganiu nie przyglądamy się zbyt uważnie, a która przy bliższym obejrzeniu okazuje się "skrojona pod mężczyzn". Autorka pisze o wydawałoby się oczywistościach, które przyjmujemy każdego dnia bez mrugnięcia okiem. Wiemy, że tak jest i będzie, zwyczajowo odnosimy się do tego z akceptacją, najczęściej...

Książka, która pokazuje, że - często nie ze złej woli, a raczej przez zwykłe przeoczenie lub istnienie zaprzeszłości z dawniejszych czasów - wiele rozwiązań stosowanych na co dzień, poczynając od służby zdrowia a kończąc na wysokości półek sklepowych, jest dostosowanych do męskiego, a nie neutralnego płciowo wzorca.

Podoba mi się to, że celem książki nie stało się...

2 100
  • 2021
  • 2020
  • Feminizm
  • Chcę w prezencie
  • 2020

Caroline Criado Perez Niewidzialne kobiety. Jak dane tworzą świat skrojony pod mężczyzn Zobacz więcej