Dolina Trwogi

literatura piękna
1991-01-01
Tadeusz Evert
Sherlock Holmes

Była to pierwsza książka o Sherlocku jaką czytałem. Książkę dostałem przypadkiem, a że nie miałem nic innego do czytania to się w końcu do niej zabrałem. Na początku miałem mieszane odczucia, część pierwsza nieco mnie zawiodła, ale za to druga część była o niebo lepsza. Myśle, że nie była to ostatnia książka o Holmesie, którą przeczytam.

Część poświęcona wolnomularstwu- majstersztyk

przeczytane w kryminale

Bardzo dobra historia, zresztą w przypadku Sherlocka, to było raczej oczywiste. To opowieść w opowieści. Język dystyngowany, jasny, przejrzysty. Kawał przyjemnej i intrygującej literatury. Porządny kryminał. Spokojnie mogę polecić.

"Dolina Trwogi" to najpierw mroczne wspomnienie a potem krwawa rzeczywistość. Dochodzimy do niej od tyłu i jest to droga trudna i daleka....

• 2020
  • 2021