Kolega z okna

Okładka książki Kolega z okna Grażyna Nowak-Balcer
Okładka książki Kolega z okna
Grażyna Nowak-Balcer Wydawnictwo: Wilga Seria: Książkożercy literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Książkożercy
Wilga
2019-03-13
2019-03-13
24 min.
dla dzieci kolega

Okładka książki Łazik na księżycu. O Mieczysławie Bekkerze Grzegorz Chlasta, Zofia Różycka
Łazik na księż... Grzegorz Chlasta, Z...
Okładka książki Kacper i Plaster Zofia Stanecka, Agnieszka Żelewska
Kacper i Plaster Zofia Stanecka, Agn...
Okładka książki Tadek i spółka Dorota Łoskot-Cichocka, Joanna Olech
Tadek i spółka Dorota Łoskot-Cicho...
Okładka książki Teoria Pana Alberta. O Albrcie Einsteinie Anna Czerwińska-Rydel, Ewa Poklewska-Koziełło
Teoria Pana Al... Anna Czerwińska-Ryd...

Mała Zuzia to miłośniczka ptaków. Zna różne gatunki i potrafi je rozpoznawać z atlasu. Pewnego razu na parapecie zauważa kolorowego gila. Jest to ulubieniec dziewczynki. Gdy odlatuje, mama proponuje nasypać mu ziaren. Ptaszek jednak już się nie pojawia. Dziewczynka wtedy wpada na pewien pomysł - maluje ptaka farbkami na oknie. Jak jej wychodzi malowany gil? Co na to mama, tata i brat? Czy gil powróci? Tego się dowiemy z tej 24-stronnicowej książeczki. Polecam do samodzielnego czytania:)

"Książkożercy" to seria przygotowana dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Dzieli się ona na trzy poziomy:
POZIOM A dla Książkogryzaków - historyjki idealne do pierwszych prób samodzielnego czytania, z prostymi słowami z jak najmniejszą liczbą dwuznaków i liter ze znakami diakrytycznymi, przewagą zdań pojedynczych oraz z jednym do trzech zdań na każdej ze stron;
POZIOM B dla Książkołasuchów - opowiadania ze słownikiem trudnych wyrazów, wprowadzeniem ograniczonej liczby wieloznaków i liter ze znakami diakrytycznymi, użyciem zdań pojedynczych i złożonych oraz z dwoma do pięcioma zdaniami na każdej stronie;
POZIOM C dla Książkożerców - ze słowniczkiem trudnych wyrazów, użyciem wszystkich wieloznaków i liter ze znakami diakrytycznymi, użyciem dłuższych zdań złożonych oraz wprowadzeniem trudnych ortograficznie wyrazów.
W serii znajdziemy pełne humoru historie o sympatycznych bohaterach oraz wesołe ilustracje ułatwiające zrozumienie tekstu. Te książki z pewnością przyciągną uwagę najmłodszych czytelników.
"Kolega z okna" należy do serii książek z poziomu A, czyli przeznaczonych dla dzieci dopiero zaczynających naukę czytania. W książce tej znajdziemy prostą i interesującą historię.
Mała Zuza uwielbia obserwować ptaki, zwłaszcza swojego ulubieńca - gila. Pewnego dnia ptaszek ucieka jednak z okna, wystraszony hałasem. Czy dziewczynce uda się nakłonić skrzydlatego przyjaciela do powrotu?
Na każdej ze stron znajdziemy dosłownie po jednym czy dwóch zdaniach, napisanych dużym drukiem oraz duże, przejrzyste i kolorowe ilustracje przyciągające uwagę najmłodszych. Na końcu książeczki dzieci znajdą pytania umożliwiające sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz kilka naklejek odnoszących się do treści książki.
Dzieci będą tą serią zachwycone.

Znakomita seria na początek nauki samodzielnego czytania. Książeczki są proste, ciekawe, z fanymi bohaterami i historią . Pytania na koniec świetnie pomagają kontrolować rozumienie tekstu

• Polskie
  • Dla dzieci - chcę przeczytać
  • Czytam sobie 2022
  • Przedszkole
  • Książeczki córeczki
  • Gabriel

Dodaj cytat z książki Kolega z okna