Love for imperfect things

Okładka książki Love for imperfect things Haemin Sunim
Okładka książki Love for imperfect things
Haemin Sunim Wydawnictwo: Penguin Books literatura piękna
Penguin Books
2019-01-24
2019-01-24
Deborah Smith, Haemin Sunim

Pięknie wydana, z cudownymi ilustracjami, skłania do refleksji i przemyśleń nad wieloma aspektami naszego życia. Polecam gorąco!

Książka pomaga zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad swoimi odczuciami, uczuciami i relacjami. Pisana jest dwoma stylami: na poczatku każdego rozdziału jest wstęp do tematu w oparciu o osobiste doświadczenia autora, następnie zbiór krótkich myśli i wskazówek. Do tego piękne rysunki przykłuwające wzrok.

Strata czasu dla dorosłego czytelnika. Ocena byłaby jeszcze niższa, ale książkę może być lekturą dla dzieci jako wstępny kompas moralny uwzględniający ich zdrowie psychiczne.
Jest to zbiór banalnych frazesów przedstawionych w formie pseudooświeconych anegdot i korespondujących z nimi maksym / podsumowań. Od literatury opartej na filozofii wschodu, u której źródeł leży równowaga i zdrowie z niej wynikające, ale przede wszystkim mądrość, należy wymagać zdecydowanie więcej. Mądrość, która oczywiście z upływem czasu zmienia się w slogany, ale nie traci na wartości. W tym przypadku jest odwrotnie - dostajemy gotowe, zinterpretowane slogany wykalkulowane na bycie mądrościami.
Dla dzieci ok.
Dla dorosłych strata czasu.

Lekka i przyjemna książka, piękna i przyciągająca okłada oraz szata graficzna. Polecam każdemu!

Mądra książka, którą warto przeczytać. Mnóstwo wskazówek i rad, jak sie odnaleźć w relacjach z innymi ludźmi.
Czasem musiałam coś przeczytać dwa razy, wrócić do czegoś, ale warto, naprawdę polecam każdemu.
O rzeczach trudnych autor pisze lekko, podpowiada jak zamiast się męczyć, zmienić swoje myślenie na lepsze 😉

Czyta się ją lekko, jest dla każdego i każdemu bym ją poleciła.
Autor opisuje swoje spotkania z innymi, a potem radzi. Są to nie tyle co rady, ale wskazówki jak niewiele trzeba by zmienić siebie i spojrzenie na świat. Wystarczy na chwilę zatrzymać się i pomyśleć dalej niż nasze oczy widzą.

To kolekna książka, w której spotkałam się z Buddyzmem i coraz bardziej jestem nim oczarowana :)

Dałam jedną gwiazdkę więcej za cudowne ilustracje.

Czyta się ją lekko, jest dla każdego i każdemu bym ją poleciła.

" Miłość do rzeczy niedoskonałych" to książka o samoakceptacji. Mimo dość sugestywnego tytułu oprawa książki wydała mi się idealna - piękna okładka, kolorowe ilustracje i śliski papier, który wręcz kocham. Nawet w okładce można dopatrzeć się elementu nawiązującego do tytułu - klucz białych ptaków, w którym widoczne jest puste miejsce i brakujący ptak, czyli ta symboliczna, przywoływana w tytule "rzecz niedoskonała". Ilustracje ledwo nawiązują do tematu, przy którym się znajdują, ale z pewnością dodają książce uroku. Są proste i przyjemne dla oka. Nie wyobrażam sobie czytać tej książki w formie e-booka. Zdecydowanie jest to pozycja, którą powinno się trzymać w ręku i móc postawić na półce.
Książkę podzielono na rozdziały o tytułach takich jak "Troska o siebie", czy "Rodzina", a każdy z nich porusza inny temat i daje wskazówki jak żyć i nie zwariować.Myślę, że jest to idealna książka dla introwertyków, którzy bardzo często są zamknięci w sobie i unikają kontaktów z ludźmi w obawie przed ich oceną. Książka jest niezwykle optymistyczna i pokazuje, że każdy powinien patrzeć przede wszystkim na własne potrzeby i nie przejmować się zdaniem innych osób. Nie da się uszczęśliwić wszystkich. Każdy jest odpowiedzialny za własne życie i to, czy będzie mu się ono podobać. Porady są w formie krótkich intencji, poruszających ważne aspekty samoakceptacji. Mogłyby działać jako codzienne motywatory w pracy nad poczuciem własnej wartości.
Książkę czytało się naprawdę przyjemnie, ma w sobie silnego optymistycznego ducha, którym zaraża czytelnika i poprawia nawet najbardziej męczący dzień. Gdybym miała określić ją jednym zdaniem to byłoby to "Wystarczy, że jesteś". Przez wszystkie rozdziały, niezależnie od tematu jaki był poruszany zawsze wracano do tego punktu. Nie musisz nic zrobić żeby "zasłużyć" na czyjąś miłość, czy akceptację. Wystarczy, że jesteś i jesteś sobą niezależnie od tego jak się układa w twoim życiu, a osoby wartościowe i dobre dla ciebie na pewno to docenią oraz będą cię wspierać.

• Rozwój osobisty
  • Zajawka
  • Papierowa

Dodaj cytat z książki Love for imperfect things