W trosce o czyste sumienie

Okładka książki W trosce o czyste sumienie Józef Augustyn SJ
Okładka książki W trosce o czyste sumienie
Józef Augustyn SJ Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła religia
religia
Edycja Świętego Pawła
2019-01-01
2019-01-01

Wchodząc w czas Wielkiego Postu, przygotowując się do najważniejszych wydarzeń naszego chrześcijaństwa, podejmujemy szereg postanowień, wyrzeczeń i praktyk. Wszystkie wypływają pośrednio z naszego sumienia, czy też jego wyrzutów co do braku miłości do Boga. ,,W trosce o czyste sumienie” o. Józefa Augustyna jest idealną propozycją dla każdego, kto chce żyć w zgodzie z Bogiem, który wewnętrznie do nas przemawia w naszym sumieniu. Autor w sposób konkretny, używając życiowych i literackich przykładów, ukazuje istotę sumienia i problem zagłuszania jego głosu przez współczesnych ludzi. Bardzo przemawiające są przykłady, pokazujące do czego prowadzi oszukiwanie samego siebie, zaprzeczanie dokonanemu złu. Szczególnie trafiony wydaje się przykład porównujący dwa skrajne spojrzenia, dwóch niemieckich żołnierzy na wojnę i okrucieństwa dokonane w jej trakcie. Gdy jednemu z nich udaje się dostrzec krzywdę wojny, drugi mówi tylko o pełnieniu rozkazów w sposób szalenie beznamiętny. Ten i inne niezwykle trafione przykłady prowadzą czytelnika do gruntowego zastanowienia się na własnym życiem i relacją z Bogiem, samym sobą i drugim człowiekiem. Lektura dostarcza nam również wszelkich potrzebnych pomocy do podjęcia tytułowej troski o własne sumienie, poprzez rozpoczęcie praktyki codziennego rachunku sumienia , ukazania jego istoty niekoniecznie zgodnej z jego literalną nazwą. Nie jest to pozycja łatwa, lecz niezwykle wartościowa, dla każdego, kto chce odpowiedzialnie, patrząc na swoje sumienie, odpowiadać na miłość Boga, który zna nasze życie i serca.

• Wiara
  • @ SZUKAM PILNIE (za te wymienię moje z półki: sprzedam)
  • Religia/opieka duchowa/Jan Paweł II

Dodaj cytat z książki W trosce o czyste sumienie