Związki - instrukcja obslugi

Okładka książki Związki - instrukcja obslugi Piotr C.
Okładka książki Związki - instrukcja obslugi
Piotr C. Wydawnictwo: brak wydawnictwa literatura obyczajowa, romans
brak wydawnictwa
2019-03-02
2019-03-02

Książka w sam raz do kawki, godzina czytania łatwego, czasami dosadnego czy też brutalnego tekstu. Przeczytać powinny osoby, które mają problem ze stworzeniem relacji i nie lubią czytać poradników. Prosty tekst trafi chyba do każdego.

"Serca są jak umowy. Ludzie je łamią, a później idą sobie dalej. A dalej to już mijają się jak nieznajomi, mimo, że wcześniej kochali się ponoć na zawsze". Piotr C.
Związki. Instrukcja obsługi. Sklejka najlepszych wpisów bloga #pokolenieikea dotyczących związków. Piotr C. nie kłamie. Pisze jak jest. I to właśnie sprawia, że tak dobrze się go czyta.

Najmniej wesoła książka Piotra C. Najmniej śmiechu. Bliżej pewnego rodzaju psychologicznej analizy związków. Polecam inne książki tego autora na początek.

Śmieszna , prawdziwa i bezpośrednia wizja autora na nowoczesne związki . Polecam

Zbiór wpisów z bloga autora, więc miło, że e-book udostępniony za darmo. Nie aż tak porywające jak książki.

Na poważnie, lecz z dystansem. Dość mocna książka o relacjach damsko-męskich.

Na poważnie, lecz z dystansem. Dość mocna książka o relacjach damsko-męskich.

no dobra, zobaczmy

no dobra, zobaczmy

Piotra C. czytałabym pewnie nawet gdyby pisał książki kucharskie (chociaż od garów to ja zdecydowanie trzymam się z daleka). Jest coś w tym jak wali prawdę prosto w twarz (lub w klawiaturę). Bez względu na temat.

Tak jak w poprzednich książkach Piotra C. tak i w przypadku tej pozycji część treści pojawiła się wcześniej na jego blogu. Jest to jednak wszystko jakoś tak zgrabnie i zabawnie zebrane, więc czyta się świetnie. A chyba nie powinno, bo ludzie nie lubią jak im się tak wykłada kawę na ławę. Mimo, że autor wali prosto miedzy oczy, jakoś nie umiem się na niego obrazić. A powinnam, skoro niektórzy wyzywają mnie od feministek. Prawda jest jednak prawdą i tyle.

Mimo, że ta książka ocieka sarkazmem i można się przy niej pośmiać, to jednak traktuje o ważnych sprawach. Nie potrafimy się komunikować, nie potrafimy się zaangażować, zdecydowanie za dużo kłamiemy i udajemy uczucia, których nie mamy i ignorujemy te prawdziwe. Świat coraz bardziej opiera się na iluzji. „Fake it till you make it”.

Słabe

Słabe

Piotr C. jak zwykle w punkt!

Piotr C. jak zwykle w punkt!