Zabójczyni i Czerwona Pustynia

Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szklany tron Opowieści (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Assassin and the Desert
Marcin Mortka
Uroboros
szklany tron zabójczyni caelena sardothien
The Assassin and the Desert
Szklany tron Opowieści (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Mortka
szklany tron zabójczyni caelena sardothien

"Czerwona Pustynia" jest chyba moim ulubionym opowiadaniem 😃 Mamy tu motyw treningu, szukania siebie, naukę pokory i pierwszą przyjaźń. Powiedziała bym że to połączenie #czarnymag oraz #buntowniczkazpustyni Chętnie bym jęczeć poczytała coś w podobnym klimacie (6,5/10⭐)

Kolejna nowela opowiadająca jedną z historii znanej nam już bohaterki z cyklu "Szklany tron". W tej części czytrlnik zostaje zaznajomiony w jakich okolicznościach poznały się Cealena Sardothien i Ansel z Briarcliff. Oczywiści i w tej pozycji nie zabraknie nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Kolejne przygody cudownej Celeany. Przyznam szczerze, patrząc na całą sytuację, bardzo współczułam zabójczyni takiej "kary".
Akcja działa się w świetnej scenerii bezkresnej pustyni. Opisy wnętrz, zadań oraz walki były bardzo obrazowe i dokładne.
Czytałam z przyjemnością i chętnie sięgnę po następne opowieści.

Nie znam serii "Szklany tron", ale myślę, że mi się spodoba po tym, co dostałam tutaj.

Nie znam serii "Szklany tron". Poprzednia "Dwór cierni i róż" wymęczyła mnie i poirytowała, dlatego w ramach wyzwania zagłębiając się w dalszą twórczość autorki, postanowiłam sięgnąć po coś krótkiego. Po przeczytaniu "Zabójczyni i władcy piratów" mimo iż poczułam irytację i zmęczenie, postanowiłam sięgnąc po kolejną część. Nie liczyłam, że coś się zmieni i miałam rację -...

Cudowne opowiadanie. Pełne niespodzianek i odkrytych tajemnic z serii Szklany Tron. Sądzę, że to obowiązkowa pozycja!

Jeju, gdyby tylko ten wątek Alsen nie był aż tak oczywisty, to uznałabym tę opowieść za znakomiktą. Strasznie przypadli mi do serca Milczący Zabójcy, a mistrz był cudownym człowiek, szkoda, że na takiego od początku nie trafiła nasza główna bohaterka. Rozumiem uczucia względem przyjaciółki, jednakże po tym co zrobiła.. mam nadzieję, że Caelena dojdzie do siebie i znów zaufa.

Drugi tom opowiadań o losach Caeleny Sardothien jeszcze sprzed akcji Szklanego Tronu jest o niebo lepszy od poprzedniego! Poznajemy w nim historię pobytu Caeleny na szkoleniu u Sessiz Suikast - Milczących Zabójców z Czerwonej Pustyni. Jest to kara, jaką Arobynn wymierzył Caelenie po zdarzeniach u Władcy Piratów w Zatoce Czaszek. I przyznam, że wyobrażałam sobie to...

Dyskusje

• 2019