Zabawa w chowanego

Okładka książki Zabawa w chowanego James Patterson
Okładka książki Zabawa w chowanego
James Patterson Wydawnictwo: Amber Seria: Srebrna Seria kryminał, sensacja, thriller
Srebrna Seria
1989-01-01
Marek Rudnik
sensacja kryminał powieść

Okładka książki Zero Tolerance James Patterson, Duane Swierczynski
Zero Tolerance James Patterson, Du...
Okładka książki Murder in Bermuda Thaddeus McCants, James Patterson, Aaron Tracy
Murder in Bermuda Thaddeus McCants, J...
Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Córka prezydenta Bill Clinton, James...
Okładka książki Run Rose Run Dolly Parton, James Patterson
Run Rose Run Dolly Parton, James...

Okładka książki Scenariusz mordercy Marshall Karp, James Patterson
Scenariusz mor... Marshall Karp, Jame...
Okładka książki Piąty jeździec apokalipsy Maxine Paetro, James Patterson
Piąty jeździec... Maxine Paetro, Jame...
Okładka książki Thriller. Antologia opowiadań sensacyjnych mistrzów gatunku Ted Bell, Steve Berry, Grant Blackwood, Lee Child, Lincoln Child, Michael Collins, David Dun, Heather Graham, James Grippando, Denise Hamilton, Raelynn Hillhouse, Gregg Hurwitz, Alex Kava, Joseph Andrew Konrath, John Lescroart, Robert Liparulo, David Liss, Eric van Lustbader, Gayle Lynds, Chris Mooney, David Morrell, Katherine Neville, Daniel Palmer, Michael Palmer, James Patterson, Douglas Preston, Christopher Reich, Christopher Rice, James Rollins, M. J. Rose, James Siegel, Brad Thor, M. Diane Vogt, F. Paul Wilson
Thriller. Anto... Ted Bell, Steve Ber...
Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: Kremlowska zabawka; W siódmym niebie; P jak pętla; Zaginiony w Himalajach Sue Grafton, Luanne Rice, Joanne Robertson, Chris Ryan, James Scott
KSIĄŻKI WYBRAN... Sue Grafton, Luanne...

Maggdie Braford wiele przeszła, chociażby przemoc fizyczną i psychiczną. Była nękana przez swojego męża, wykładowcy matematyki na uniwersytecie. Z zawodu również był żołnierzem. Życie prywatne najwidoczniej nie dawało mu dużej dawki satysfakcji czy adrenaliny. Mógł być tym znudzony. Nikt nie miał najmniejszego pojęcia, co się dzieje w czterech ścianach ich wspólnego domu. Maggie całe dnie, a nawet noce żyła w strachu. Na dodatek opiekowała się i wychowywała córeczkę, Jannie, która ta niewiele rozumiała piekła, w jakim przyszło jej żyć. Pewnego razu Maggie nie wytrzymała kolejnego ataku męża. Podobno rzuciła się na niego i zabiła z pełną świadomością. W końcu w ukryciu ściskała w ramionach córeczkę, a w dłoni przygotowaną miała do odstrzału broń. Pocisk trafił w mężczyznę. Morderstwo? Nękanie własnej rodziny? To było niemożliwe, tak nie postąpiłby żołnierz, a jednak szala goryczy przelała się, to Maggie zapragnęła raz uwolnić się. Broniła się. Wyrok ją ominął. Jednostka wojskowa pragnęła za-tuszyć sprawę..

Mijają miesiące. Maggie opuszcza West Point, nie ma powodów, aby powracać do tamtego miejsca, domu przeklętego, w którym zamiast miłości był strach, przemoc i niepewność jutra. Kobieta postanowiła mimo swoich lęków i obaw, stanąć na nogi, pozbierać się po tragicznych wydarzeniach.
Postanowiła coś ze sobą zrobić. Pisała teksty piosenek jeszcze po kryjomu na poddaszu starego domu. Pragnęła, aby ktoś zderzył się z jej twórczością, ocenił ją, poddał ewentualnej korekcie.
Zaryzykowała. Nie było łatwo. Nie potrafiła śpiewać czysto, ale jej teksty były autentyczne, przemawiały, opowiadały prawdziwą do wyciskania łez historię. Szczerością, prawdą serca i otwartością wyznań Maggie została zauważona, a jej teksty zostały docenione przez wielu artystów. Wkrótce i sama stanęła na podeście wielkiej sceny w akompaniamencie fortepianu. Porywała dusze, serca i ciała. Ludzie byli jej oddani, wprost ją kochali, wynosili do nieba, za skromność, rosnący talent, potencjał i za te słowa o miłości, jej trudach, o tym, że życie wcale nie jest usłane różami..

Wkrótce nie tylko muzycy oraz producenci zauważyli w Maggie kogoś ważnego, niczym autorytet, świetlistą gwiazdę. Na jej nieszczęście spotyka Willa, emerytowanego piłkarza, najbardziej pożądanego w kraju, najbardziej utalentowanego, zaborczego, ale jednocześnie skutecznego. Tyle że nikt nie zna jego prawdziwej twarzy. Jest groźny, niebezpieczny, wzbudza respekt i nikt też nie zna jego sposobu i podejścia do życia. Choć jego niezwykła tajemniczość przyciąga ku niemu kobiety, ich los kończy się tragicznie.
Czy Maggie odkryje zagadkę, kto tak naprawdę czai się za osobą Willa, czy kochający mąż a może psychopatyczny, niewyżyty a przede wszystkim niekochany przez nikogo morderca, bez skrupułów, litości?
Czy Maggie jeszcze będzie w stanie komukolwiek zaufać, pokochać? Swoją skromną, drobną i delikatną osobą będzie mogła poskromić swoje obawy? Ma kogo chronić, dla kogo żyć, ale przecież nie jest zbudowana ze stali. A co z karierą? Jak potoczą się jej losy?
Czy stanie na nogi po tych wszystkich skumulowanych wydarzeniach i związanych z nimi traumatycznymi, ciężkimi do przetrawienia emocjami?

Przekonajcie się, powieść krótka, ale warta pokuszenia, mimo że w słowach i opisach brutalna. Wartka akcja, konkretna i trzymająca w napięciu. Troszkę krwi, zabijania nie zabraknie, ale istotne jest to, jakie wnioski wyciągniemy chociażby przy poznaniu potencjalnego kandydata na męża albo żonę..

Miejcie oczy dookoła głowy, zachowajcie ostrożność, a i warto zaufanie trzymać na wodzy. Nie wiadomo, jaki potwór czai się we wnętrzu podobno bliskiej nam osoby ;)

Książka trzymająca w napięciu, wciąga jak narkotyk, ze względu na wartką i niewyobrażalnie oryginalną akcję. Szczególnie interesująco zaczyna się robić pod koniec, kiedy to wydarzenia przybierają niesamowicie dynamicznego tempa. Zgrabny styl autora oraz bogate w emocje słownictwo niezmiernie pobudzają wyobraźnię czytelnika. Wrażliwi czytelnicy również znajdą w niej coś dla siebie.

Cóż, są kobiety, które po prostu nie mają szczęścia w miłości i Maggie jest jedną z nich. Najpierw facet, który pił i bił. Zabiła go w obronie własnej.Później wspaniały, bogaty i kochany książę z bajki, który zmarł na atak serca dosłownie w jej ramionach. I podejrzenia, że zabiła go dla spadku. I teraz gwiazda sportowa, z którą pięknie jest tylko na obrazku.

Dobrze napisana powieść. Wprawdzie czytelnik nie zastanawia się, czy ma do czynienia z mężobójczynią, ale samo zastanawianie się, czy Maggie przeżyje jest wystarczająco wciągające.

Dobrze...

Niesamowicie wciągający thriller z zatrważająco realną fabułą i zawrotnym tempem akcji. Od samego początku do końca trzyma w napięciu. Jedna z lepszych książek Jamesa Pattersona. Oczywiście polecam.

super :)

super :)

Chyba najgorsza książka Pattersona jaką do tej pory przeczytałem, a przeczytałem ich sporo. Wydawało się, że choć trochę mógł zbliżyć się do najlepszej serii z Aleksem Crossem. Nic bardziej mylnego.

• James Patterson
  • Patterson James
  • Używane

Dodaj cytat z książki Zabawa w chowanego