Żywy człowiek

klasyka
1956-10-01
Zygmunt Jakimiak
satyra humor

Nie ukrywam, że Chesterton podbił już moje serce. Jak zwykle, wypowiadając się o jego książce, nie będę mówić o treści, ponieważ wychodzę z założenia, iż publikacje tego człowieka należy czytać, kompletnie nie wiedząc, czego się spodziewać.
Powrotem za to, że jest to powieść wybitna, że daje do myślenia i sprawia, że nareszcie chcemy żyć pełnią życia!

W pewien wietrzny dzień przybywa do pensjonatu ''Pod latarnią '', specyficzny człowiek . Mężczyzna który swoim postępowaniem i sposobem bycia zadziwia i wprawia w konsternację wszystkich mieszkańców szanowanego domu . Jak wieść niesie jest to Innocenty Smith były szkolny kolega Artura Inglewooda , jednego ze stałych bywalców pensjonatu '' Pod latarnią ''. Wszyscy są nie...

Tym razem Chesterton wywiódł mnie w pole i uśpił pierwszą częścią powieści, odbiegającą od stylu, do którego przyzwyczaił pisarz, a wręcz rażącą kilkoma grubymi metaforami.
Druga część, o żartobliwym charakterze procesowo-epistolarnym, przynosi już stanowiące znak firmowy autora rozważania w etycznej oraz innej okołoludzkiej materii, okraszone brytyjskim humorem przedniej...

Książka genialna! O pielęgnowaniu tego, co najważniejsze.

Arcydzieło!

W gąszczu akcji
najważniejsza teza
każdemu z nas grozi przyzwyczajenie...
A.

• ☀️ Rok 2015
  • Literatura angielska
  • Obyczajowe
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Żywy człowiek