La chèvre de Monsieur Seguin

MSM
bajki
francuski
291151551X

C'est qu'elle n'avait peur de rien la Blanquette! (Nie bała się niczego, ta Blanquette!). Prosta i piękna historia o kozie, której sprzykrzyło się życie w zagrodzie. W spotkaniu w wilkiem nie ma szans, ale to nie powstrzymuje jej przed upragnioną eskapadą w góry. Dla każdego, o ludziach i zwierzętach.

Alegoryczna opowieść o wzdychaniu do tego, czego nie mamy... i o tym, jakie to może być zgubne.

Śliczna bajeczka dla maluchów, ale każdy dorosły czytając ją dziecku może znaleźć w niej przekaz dla siebie.
Młodziutka, biała kózka, z bujna czuprynką i słodkimi oczkami trafiła pod opiekę do pana Sequin, który stracił już wcześniej siedem kóz, a mimo to zdecydował się na kolejny zakup. Poprzednie kózki zginęły z ręki drapieżnego wilka, dlatego starszy Pan biorąc...

Świetna książeczka dla najmłodszego pokolenia Czytelników :) przetestowałam na córeczce była bardzo szczęśliwa.

A dla mnie to piękna bajka o kozie Blanchett będąca metaforą ludzkiego życia, w którym codziennie zmagamy się wyborami czy poddać się i żyć godziwie, ale pod dyktando innych, czy choć na chwilę zaznać wolności, wiedząc, że z każdej strony czyhają na nas większe...

• Dziecionkowe
  • E-book