Bukiet pełen róż

Okładka książki Bukiet pełen róż Ewelina Maria Mantycka
Okładka książki Bukiet pełen róż
Ewelina Maria Mantycka Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Saga rodziny z Ogrodowej (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Saga rodziny z Ogrodowej (tom 3)
Wydawnictwa Videograf S.A.
2021-11-16
2021-11-16

4 w jednym - Archiwum X, historia z II WŚ, obyczajówka z patologią i ckliwy romans. A! Jeszcze fragmenty młodzieżowe. O kilka grzybów w tym barszczu za dużo. A właściwie wszystko z 5 tomów można by zmieścić w jednym, góra w dwóch. Najlepsze w tym wszystkim to pomysł na tytuły - cyklu i tomów oraz okładki!

Rodzina z Ogrodowej wciaż zaskakuje swoimi tajemnicami.
Rodzinne sekrety związane z babcią Rozalią, tajemnicze kroki w jej byłym pokoju, wprowadzają niepokoj, ale jednocześnie są powodem zainteresowania, przede wszytskim wszędobylskich bliźniaków.Wciąż okryta tajemnica jest śmierć Izy, ale Klaudia nie daje za wygraną i szuka poszlak.
Choc wydaje się dosyć prostym pomysł na treśc książki, to z tomu na tom staje się ona coraz ciekawsza. Autorka co rusz dotyka waznych problemow, z ktorymi boryka się wiele rodzin, a są one zamiatane pod dywan. Dotyczy to i dramatycznych tajemnic, wciąż skrywanych w imię nie wiadomo czego i przemocy domowej i wielu innych ponurych chwil.
Bardzo polubiłam klaudię, która początkowo wydawała mi się lekkoduchem, ale to właśnie ona drąży temat śmierci siostry, szukając winnego. I rozczula mnie Kinga, może dlatego, że sama mam córkę , choć duzo starszą, ale też walczyłam i walczę o to by była madrą kobietą.
Z miłą chęcią znowu wrocę do starego dworku, by poczuć atmosferę rodziny wcale nie idealnej. Takiej po prostu zwykłej.

Rodzina z Ogrodowej wciaż zaskakuje swoimi tajemnicami.
Choc wydaje się dosyć prostym pomysł na...

W trzecim tomie ,, Bukiet pełen róż " wciąż powoli toczy się życie na ulicy Ogrodowej. Kinga zmienia szkołę na średnią, poznaje nowe osoby, nowych chłopców. Są pierwsze sympatie, przyjaźnie i zauroczenia. Lilka z Fabianem, Klaudia z Arturem prowadzą codzienne życie, pomimo że Klaudia często opuszcza granice kraju, tylko Raj pozostaje wciąż samotny. Lecz na Ogrodowej pojawia się Ewa, która wpada mu w oko. To osoba, która chowa w sobie tajemnicę. Kim jest Ewa , co ukrywa i czego się boi?
Polecam i tą część książki o rodzinie z Ogrodowej. Pomału możemy poznać jak wielką jesteśmy mocą, kiedy wszyscy trzymają się razem.

Jestem zachwycona pełną emocji fabułą. Sięgam z niecierpliwością po następny tom.

Aby dotrzeć do tomu III trzeba przeczytać wcześniejsze tomy tej sagi rodzinnej.
Liliana wciąż niepewna swojej przyszłości spotyka się nadal z Fabianem, który serce i duszę już jej oddał.
Kaję, córeczkę Liliany natomiast pokochał jak własne dziecko, ona zresztą też za nim szaleje.
Pojawia się jednak Paweł, były mąż Lilki i znowu na horyzoncie komplikacje.
Raj, kuzyn Lilki nie do końca pogodził się z odejściem żony Ewy i wciąż wspomina dawne lata.
Nie radzi sobie z wychowaniem wszędobylskich i dość ruchliwych bliźniaków.
Spotyka na swej drodze Ewę ale przyjaciółkę z lat dziecięcych, która mieszkała tuż obok ich domu.
"Pamiętnik Ewy Jabłońskiej.
Człowiek jest tylko kwiatem na cienkiej łodydze, która trzyma go blisko ziemi. Podlewany deszczem uśmiecha się do słońca".
Kinga, córka Raja ma pierwsze problemy w szkole, wplątuje się w nieciekawe zdarzenia.
A Klaudia, siostra Raja wciąż jeździ po świecie i próbuje ułożyć sobie życie.
Razem z Arturem, obecnym w jej życiu facetem próbują rozwikłać zagadkę śmierci jej siostry Izy.
Jest także historia Rozalii która podczas wojny i zaraz po ratowała dworek na Ogrodowej.
"Rozalia zachichotała.
- Mówi się, że duma jest grzechem - szepnęła niemal niedosłyszalnie. - A miłość muzyką, którą słyszysz, gdy trwa cisza.
- Ja słyszę śpiew ptaków. Chyba jestem zakochany..."
Książkę wartko się czyta a minuty same uciekają.
Historie się dzieją i plączą ze sobą a bohaterowie raz są szczęśliwi a raz cierpią.
To bardzo ciekawa saga a autorka pisze tak dobrą proza że czyta się szybko i z przyjemnością.

Aby dotrzeć do tomu III trzeba przeczytać wcześniejsze tomy tej sagi rodzinnej.
Pojawia się jednak Paweł, były mąż Lilki i znowu na horyzoncie komplikacje.
Raj, kuzyn Lilki...

Jestem po wysłuchaniu audiobooka trzeciego tomu serii Sagi rodziny z Ogrodowej pod tytułem Bukiet pełen róż. Lilka wraz z córką na dobre zadomowiły się na Ogrodowej a spokój sprawił, że obie rozkwitły. Dosłownie. Kaja stała się radosnym dzieckiem a Lilka otworzyła się na to co może ofiarować jej jeszcze los. Klaudia wciąż nie może pogodzić się z tym co spotkało wiele lat temu jej siostrę. Wciąż docieka co wydarzyło się feralnego dnia kiedy zginęła Iza. Zagadkę pomaga rozwiązać jej Artur, z którym ostatnimi czasy bardzo się zbliżyła. Tymczasem do Czarnowa powraca sąsiadka Leszczyńskich, Ewa. Czy Lilka zdecyduje się zaufać Fabianowi na tyle by dzielić z nim życie? Czy Klaudia odkryje prawdę? Jaką rolę w życiu naszych bohaterów odegra Ewa? Bukiet pełen róż to książka, która była bardzo przeze mnie wyczekiwana. Nie mogłam doczekać się aż poznam dalsze losy bohaterów, z którymi zżyłam się w poprzednich częściach. Byłam bardzo ciekawa co tym razem wymyśliła dla nich autorka. Odkąd wsłuchałam audiobooka Duszący zapach bzów zakładałam różne scenariusze dla bohaterów. Nie raz snułam domysły co może ich spotkać w kolejnej części, ale na to jakimi rzeczywiście poszli drogami nie wpadłam. A w Bukiecie pełnym róż działo się wiele dobrego. Było też trochę złego, ale to nieodłączny element życia. W końcu dobre i złe chwile przeplatają się niczym pogoda w kwietniu. Bukiet pełen róż jeszcze bardziej utwierdził mnie w przekonaniu, że sięgnięcie po tę serię było bardzo dobrym pomysłem. Fabuła w książce nie jest ani monotonna ani łatwo przewidywalna. Wręcz przeciwnie, bohaterowie nie raz zaskakują nas swoimi pomysłami na życie a to sprawia, że książkę słucha się z niezwykłym zainteresowaniem. Również historia Rozalii czasie wojny i po niej mnie urzekła. Polecam serdecznie.

Przeczytanie tomu trzeciego, to była prawdziwa przyjemność. Od razu myślami powróciłam do starego dworku przy Ogrodowej. Wychodzi na to, że nocne koszmary powracają i ciężko jest się od nich uwolnić. Autorka pisze bardzo zagadkowo, często ledwo zaczyna jakiś temat, od razu nas tym zaciekawia i przechodzi do kolejnych wydarzeń. Dopiero później ponownie do nich wracamy wręcz przejęci następnymi wydarzeniami. Przykro się robiło, kiedy czytałam o śmierci dziesięcioletniej dziewczynki, która miała swoich bliskich w tej pozycji. Czuć tutaj żal, może nawet urazę do wszystkiego, co sprawiło, że stało się tak, a nie inaczej. Bardzo często powraca do wspomnień całkowicie się w nich zatracając. Życie przepływa jej między palcami, a ona zdaje się tego nie zauważać. Do tego aspekty miłosne jakby same od niej odchodzą wraz z osobą, która była ich przyczyną. Jest niemal pewna, że nigdy nie spotka kogoś, kto mógłby sprostać jej wymaganiom, a przynajmniej mógł zaakceptować widoczne mankamenty. Twierdzi bowiem, że prababka Rozalia naznaczyła ją jakąś klątwą, która uniemożliwia jej szczęśliwe życie.
Bardzo mi się ten moment podobał:-) Później było już tylko z górki, bo książka naprawdę się rozkręciła. Dodam tylko, że wielbiciele starych zagadek, rodzinnych tajemnic i sekretów będą w tym momencie bardzo zadowoleni. To właśnie te wątki sprawiają, że saga nie jest tylko zwykłą obyczajówką, ale i lekkim kryminałem opiewającym na rodzinnym klimacie. Musimy pamiętać, że te wszystkie sekrety sprawiają, że życie naszych bohaterów wciąż nie może zostać uporządkowane. Dopiero odkrycie tego najważniejszego kawałka sprawi, że każdy w końcu odetchnie z ulgą.
Jeśli mogę dodać coś od siebie, to powiem, że według mnie ta seria mogłaby trwać wiecznie, gdyż nie można się przy niej nudzić. Bohaterzy czasem lubią dramatyzować, aczkolwiek w tym tkwi właśnie ich urok. Są niepowtarzalni, nietuzinkowi i wydaje mi się, że wszystkich można polubić, nawet tych nieudolnych mężczyzn, którzy nie potrafią sprostać wymaganiom kobiet:-)

Nie mogę się doczekać kolejnego tomu!

Nie mogę się doczekać kolejnego tomu!

To jeszcze nie koniec tej opowieści, ale chyba już nie mam ochoty sięgnąć po kontynuację...

"Bukiet pełen róż" to trzeci tom sagi rodzinnej osadzonej w realiach współczesnej polskiej wsi. Kontynuacja losów rodziny z ulicy Ogrodowej.
Liliana z córeczką całkowicie zaklimatyzowaly się w nowym miejscu. Lila przetrawiła swoje małżeństwo i traumatyczne przeżycia. Próbuję razem z Fabianem ułożyć sobie życie.
Tyle szczęścia nie ma jej kuzynka Klaudia Leszczyńska. Żyje wspomnieniami. To co stało się z jej dziesięcioletnią siostrą nie daje jej spokoju. Każdy związek kończy się fiaskiem. Mogłaby mieć każdego i wszystko o czym marzy jednak żyje w przekonaniu, że to klątwa babki Rozalii na niej ciąży.
Niespodziewanie na jej drodze staje komisarz Artur Solecki. Kiepski dowcip, perfekcjonista, nieprzekupny charakter i liczne romanse to jej znaki rozpoznawcze.
Jednak czy ich wspólne śledztwo coś w nim zmieni? Czy połączy ich tylko chęć odkrycia prawdy? Czy Klaudii uda się poznać przyczynę śmierci jej siostry?
Czego dowiemy się nowego o babci Rozalii?
Tajemnica sprzed, która nadal krąży nad rodziną czy w końcu zostanie ujawniona?

Pierwszy tom pochłonął mnie całkowicie.
Jednak to drugi tom stworzył piękny obraz odpowiedzi i rozwinięcia historii naszych bohaterów.
Natomiast trzeci tom jest tak pięknym rozwinięciem poprzednich, że chce się pochłonąć tę historię.
Oczarował i wciągnął, przeniósł do miejsca pełnego tajemnic.
Przez książkę się płynęło, to było tak dobre.
Bohaterowie świetni, tacy nasi, normalni, z sercem na dłoni, z codziennymi problemami.
Przeniosłam się kolejny raz do malowniczej wsi, starego dworku, przyjaciół, życzliwych sąsiadów.
To było cudowne spotkanie. Lilianę i jej córeczkę od samego początku polubiłam. Dalej im kibicuję i życzę najlepszego.
Do tego nawiedzony dworek prababci Rozalii czyli "Czarownicy z Ogrodowej". To wszystko tworzy cudowny klimat.
Wiecie co jest najpiękniejsze, że chce się tam wrócić, chce się znowu przeżywać to wszystko o czym napisała autorka.
To niebywały dar, żeby potrafić tak wciągnąć czytelnika i aby ten żył historią bądź co bądź fikcyjną.
Czekam na kolejne spotkanie z moimi przyjaciółmi z Ogrodowej.

Tyle szczęścia nie ma jej kuzynka Klaudia Leszczyńska. Żyje...

Ewelina Maria Mantycka Bukiet pełen róż Zobacz więcej
Ewelina Maria Mantycka Bukiet pełen róż Zobacz więcej