First Last Kiss

Okładka książki First Last Kiss Bianca Iosivoni
Okładka książki First Last Kiss
Bianca Iosivoni Wydawnictwo: Jaguar Cykl: First (tom 2) literatura obyczajowa, romans
First (tom 2)
First Last Kiss
Jaguar
2019-07-17
2019-07-17

Fajna, ale zachowanie Luka trochę toksyczne i przez to nie za bardzo lubię tą postac. Poza tym dość mocno przeciągana akcja i trochę mi się dłużyła...

Przyznaję, że przy poprzednim tomie czułam lekkie rozczarowanie, ale nie chciałam tego przyznać na głos, bo przecież dylogia o Hailee i Chasie rozerwała moje serce na kawałki i znowu chciałam to poczuć. Na szczęście wtedy przychodzą Luke i Elle, a ja kibicuję, śmieje się i płaczę i to niekiedy wszystko razem. Uwielbiam tych dwoje, uwielbiam ich przyjaźń i uwielbiam to, w jaki sposób próbują i walczą, nie zatracając przy tym siebie, jak walczą o tę przyjaźń. Ich relacja jest przepiękna - zarówno ta przyjacielska, jak już późniejsza jako para! Zdecydowanie jeden z moich ulubieńców, do którego chętnie i z uśmiechem na twarzy kiedyś wrócę!

Niby przez większość książki człowiek się spodziewa jak będzie przebiegała historia ale i tak czyta dalej. Powieść niesamowicie seksowna, idealnie skomponowane momenty pożądania.
Autorka próbuje pokazać nam, ze przyjaźń damsko meska nie istnieje, ale zamienia się w cos lepszego.
Super dopełnienie 1 części, bo losy pozostałych bohaterów się przeplatają
Ogolnie przyjemnie się czytało i podobała mi się koncowka.

Super dopełnienie 1 części, bo losy pozostałych bohaterów się przeplatają
Ogolnie przyjemnie...

Bardzo się cieszę, że kontynuowałam tą serię. Ta część była świetna! Bohaterowie z realnymi problemami, charyzmatyczni i czuć było między nimi chemię. Bardzo podobała mi się ta książka. Jestem pod wrażeniem i już nie mogę się doczekać kolejnych części.

Luke i Elle przyjaźnią się od dnia, w którym on dosłownie zwalił ją z nóg wpadając na nią na uczelnianym korytarzu. Droczą się, dokuczają i flirtują ze sobą ale wiedzą, że nigdy nie posuną się dalej. Luke jest sportowcem ale nie stroni od alkoholowych zabaw oraz jednonocnych niezobowiązujących spotkań z dziewczynami. Nigdy nie zostaje u nich na noc. Elle zna swojego przyjaciela i wie jaki jest, dlatego zawarli układ, że nie prześpią się, ani ze sobą, ani ze swoimi znajomymi. I choć ich życie campusowe wydaje się beztroskie, to oboje wiele przeszli i kryją w sobie rany jakich doznali w przeszłości. Luke nie pozostawia Elle samej, gdy ta ma się pojawić na przyjęciu zaręczynowym siostry i stawia się tam w roli jej chłopaka. Ta sytuacja jest pierwszą z wielu, w których ta dwójka się znalazła, a które nagle pokazały im siebie w innym świetle. Młodzi zaczynają poznawać swoją przeszłość, odkrywają swoje rany i zaczynają się do siebie zbliżać.
Czy to odkrywanie siebie nie wpłynie na ich przyjaźń? Czy dalej będą dla siebie tym, kim byli? Czy jest jakaś granica, po przekroczeniu której może się okazać, że nie można wrócić ale też, że nie ma żadnej drogi dalej?....

Bardzo wciągająca historia dwóch zranionych dusz i prawdziwej przyjaźni. Już w pierwszej części widać było ile Ci wszyscy młodzi ludzie znaczą dla siebie i w tej nic się nie zmienia. Dalej są dla siebie opoką i są dla siebie bliższą rodziną, niż ta z krwi. Na pewno przed tą dwójką nie ma prostej i łatwej drogi, bo nie da się przekreślić i wymazać przeszłości, ale wiedzą, że mają siebie. Swoją miłość i przyjaźń a także swoją campusową rodzinę.

Tym razem bohaterami jest Elle i Luke, przyjaciele, którzy poznali się w swoim pierwszych dniach na uczelni. I po pierwszej imprezie przysięgli sobie, że będą przyjaciółmi na dobre i złe, ale wydarzenia prowadzą do tego, że obydwoje muszą otwierają się przed sobą i opowiadają swoją przeszłość.
... ale tam gdzie jest przyjaźń między kobietą a mężczyzną i w dodatku, którzy są singlami, to nigdy nie będzie to tylko przyjaźń i któraś strona zawsze będzie chciała więcej

"Niektórych rzeczy nie można jednak cofnąć. Niektóre rzeczy zawsze będą się liczyć, niezależnie od tego, jak bardzo będziemy się starać o nich zapomnieć".
__
Ucieczka, czasami staje się jedyną słuszną decyzją, tylko czy uda się uciec przez demonami przeszłości? Prawda jest taka, że to przed czym uciekamy prędzej czy później i tak na nowo się pojawi, a najlepszą opcją będzie stawienie temu czoła. Zwłaszcza jeśli przy boku mamy osoby, które mimo wszystko są, trwają i akceptują.

Dla Ellie opuszczenie domu było jedynym wyborem przed którym postawiła ją osoba, która powinna kochać i akceptować. Luka zaś każdego dnia mierzył się z przeszłością i bólem, stale obwiniając się za to, co było dawniej..., za wydarzenie, które zmieniło jego życie na zawsze. Niespodziewane zderzenie stało się dla tej dwójki początkiem pięknej przyjaźni. Choć obydwoje niejednokrotnie sobie dogryzali byli jednocześnie oparciem w trudnych chwilach. Bez względu na wszystko mogli na siebie liczyć, aż w końcu pojawiło się coś, co mogło zagrozić ich relacji. Czy odważą się i postawią wszystko na jedną kartę? Czy zaryzykują przyjaźń na rzecz rodzącego się uczucia, które może przerodzić się w coś pięknego, ale też może spowodować że ich drogi rozejdą się na zawsze?

"First last kiss" to historia młodych ludzi, których łączy wspaniała przyjaźń. W collegu stali się dla siebie rodziną, która wzajemnie się wspiera. Bardzo lubię czytać o perypetiach młodych ludzi, a tutaj autorka nakreśliła nie przerysowaną, lekką fabułę, która jednocześnie dotyka trudnych problemów. Zarówno Luka jak i Ellie mają swoje sekrety, które pod pozorem lekkości skrywają przed innymi, a z czasem powoli otwierają się przed sobą ukazując to, co ich gryzie od środka. On ucieka od powracających wspomnień, z dnia który odcisnął piętno na jego życiu. Nie potrafi sobie wybaczyć, zaś ona stawia czoła samodzielnemu życiu bez pomocy bliskich, którzy ją odrzucili bo nie sprostała ich oczekiwaniom. Z całego serca współczułam dziewczynie rodziny, a szczególnie matki która nie szczędził jej przykrych słów i starała się manipulować jej uczuciami. Dla niektórych niestety bardziej od rodziny liczy się prestiż, pieniądze oraz opinie innych.
Autorka ma świetne pióro, które sprawia że książkę się pochłania, a do tego jest w niej pełno emocji, które oddziaływają na czytelnika. Przede wszystkim jest to dojrzała historia, mimo że opowiada o młodych ludziach. Bardzo lubię takie historię i gorąca polecam zapoznanie się z serią First.

__

W "First last kiss" poznajemy historię Elle i Luka. Są przyjaciółmi i razem studiują. Nasi bohaterowie mają za sobą trudną przeszłość dlatego tak dobrze się dogadują. Elle zostaje zaproszona na przyjęcie zaręczynowe swojej siostry. Dziewczyna pojawia się tam z Lukiem, który ma odegrać rolę jej chłopaka. Czy przyjaźń między naszymi bohaterami przerodzi się w coś więcej? Czy ich przyjaźń wytrzyma to co przygotowało dla nich życie? Drugi tom zdecydowanie bardziej mi się podobał. Książkę czytało się szybko. "First last kiss" jest przyjemną i romantyczną książka. Pojawiają się w niej ciekawe i orginalne wątki. Na pewno sięgnę po kolejne tomy z tej serii. Szczerze polecam.

Bardzo fajna. Chemia między bohaterami wyczuwalna. Ona i on sympatyczni. Punkt kulminacyjny nie następuje w połowie, trzeba trochę poczekać, aż każdy dojdzie do właściwych wniosków, ale warto. Nic tylko się zatracić w lekturze 🙂 nie tylko dla nastolatków.

𝐁𝐢𝐚𝐧𝐜𝐚 𝐈𝐨𝐬𝐢𝐯𝐨𝐧𝐢 „𝐅𝐢𝐫𝐬𝐭 𝐋𝐚𝐬𝐭 𝐊𝐢𝐬𝐬”
„Niektórych rzeczy nie można jednak cofnąć. Niektóre rzeczy zawsze będą się liczyć, niezależnie od tego, jak bardzo będziemy się starać o nich zapomnieć”

🍂 Elle Winthrop – jej osobę polubiłam już w pierwszej części. Jest szczera, troskliwa, dla przyjaciół gotowa oddać swoje serce.
🍂 Luke McAdams - pomimo jego licznych podbojów miłosnych, go również bardzo polubiłam. Ogromnie podziwiam go za to, jak radzi sobie w życiu bez obecności najbliższych.
🍂 Według mnie to godna uwagi, historia młodych ludzi, których łączy wspaniała przyjaźń. Lekka, przyjemna i urocza opowieść z fajnym klimatem. Niezobowiązująca, dotykająca trudnych tematów, jak i dowcipna. Czytało mi się ją bardzo przyjemnie i dość szybko. Wpływ na to zdecydowanie miał styl pisania i prowadzenia akcji przez autorkę.

Instagram: @book_talia

𝐁𝐢𝐚𝐧𝐜𝐚 𝐈𝐨𝐬𝐢𝐯𝐨𝐧𝐢 „𝐅𝐢𝐫𝐬𝐭 𝐋𝐚𝐬𝐭 𝐊𝐢𝐬𝐬”

🍂 Luke McAdams - pomimo jego licznych podbojów miłosnych,...

• Romans