Władcy umysłów. Biografie niezwykłych ludzi, którzy wymyślili XXI wiek

Okładka książki Władcy umysłów. Biografie niezwykłych ludzi, którzy wymyślili XXI wiek Przemysław Słowiński
Przemysław Słowiński Wydawnictwo: Fronda biografia, autobiografia, pamiętnik
Fronda
2019-03-14
2019-03-14

Bardzo dobra książka, zaczniesz to cięzko bedzie sie oderwac

Bardzo dobra książka, zaczniesz to cięzko bedzie sie oderwac

Książka, przez którą nie byłam w stanie przebrnąć. Skończyłam na pierwszym rozdziale, tendencyjny styl pisania zdecydowanie nie przypadł mi do gustu.

Dziś przedstawiam recenzję książki o dość nietypowym tytule: „Władcy umysłów”, która przedstawia siedem biografii niezwykłych ludzi, którzy wymyślili XXI wiek. Sam tytuł pobudza naszą wyobraźnię i skłania do zapoznania się z treścią lektury.

Oczywiście książka nie wyczerpuje tematu sław XXI wieku, lecz postaci w niej opisane to osoby wielkie, sławne, wpływowe, o których na pewno słyszeliśmy i warto zagłębić się w szczegóły ich życia i osiągnięć ogólnoświatowych. Poznamy zarówno ich życie prywatne jak i zawodowe, a także natkniemy się na liczne relacje istniejące między bohaterami książki.
Poznamy między innymi dziewięć żywotów miliardera Roberta Maxwella, jego wzloty i upadki oraz sekrety życia jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Czy uda nam się rozwikłać zagadkę jego śmierci?

Przeczytamy także o aferze podsłuchowej i medialnym imperium Ruperta Murdocha, który rządzi mediami w wielu rejonach świata. Ujrzymy historię rozwoju stacji CNN oraz Teda Turnera - miliardera z misją uratowania całej planety, który jednocześnie zrewolucjonizował przemysł telewizyjny.

A może do przeczytania książki skłoni nas opowieść o trzydziestoletnim letnim miliarderze Billu Gatesie, znanemu nam założycielowi Microsoft? Czytając książkę uwagę moją zwrócił Elton Musk - kolejny miliarder, współczesny człowiek renesansu, wynalazca, człowiek pracowity, mający wizję i dążący do realizacji zamierzonych celów. Może w ślad za nim zaczniemy realizować swoje cele albo stawiać przed sobą coraz wyższe wymagania?
Poznamy także szczegóły sukcesu Marka Zuckerberga znanego nam jako założyciela Facebooka, ale czy na pewno i jego pomysłodawcy? Nie zabraknie tu także biografii Steva Jobsa i jego wpływu na współczesny świat informatyki, mediów i życie codzienne milionów ludzi na całym świecie.

Książka pokazuje nam, jak wiele można osiągnąć dzięki ciężkiej pracy, świadomości swoich celów oraz wytrwałości. Wiek, pochodzenie, różnice kulturowe nie są przeszkodą w realizacji marzeń, zdobywaniu świata i kroczenia wyznaczoną sobie drogą. Znajdziemy tu motywację do działania i wyznaczania sobie celów, które będą coraz wyższe i bardziej ambitne. Oprócz działalności biznesowej i zarządczej przedstawione życiorysy ukazują nam także działalność filantropijną oraz wyższe cele i dążenia przedstawionych w niej postaci.

Zapraszam do lektury!

Decydują o naszym życiu codziennym i obyczajach, kształtują nasze gusty, ułatwiają komunikację i są źródłem informacji. Steve Jobs, Bill Gates, Mark Zuckerberg, Elon Musk, Robert Maxwell, Rupert Murdoch, Ted Turner to ludzie, którzy ukształtowali XXI wiek.

Steve Jobs zrewolucjonizował rynek komputerów dzięki Apple'owi II i Macowi, animowanych filmów za sprawą Pixara i muzyki za pomocą iPoda i Tunes. Był najbardziej charyzmatycznym człowiekiem w branży technologicznej. Miał wizję, intuicję i odwagę, by wyprzedzające erę pomysły wdrażać w życie. Zmienił biznes technologiczny w medialny show. Postrzegany był jako wymagający perfekcjonista, intelektualista i geniusz, ale też jako człowiek niezwykle egoistyczny, ze złożoną osobowością. Bill Gates w wieku dziewiętnastu lat założył firmę, która zmieniła przyszłość komputerów. W wieku trzydziestu jeden lat był już miliarderem dzięki oprogramowaniu Microsoft. Uznawany jest za geniusza komputerowego i agresywnego biznesmena. Zawsze musi wygrywać, a kiedy jest wściekły rzuca przedmiotami. Mark Zuckerberg wraz z kolegami z Harvardu wymyślił portal społecznościowy Facebook. W historii jego rodziny pojawiają się wątki polskie. Prababka od strony ojca Minnie Wiesenthal urodziła się w Skale Podolskiej i tam używała imienia Mania. Również prababka matki Marka Dora Steinberg podawała, że pochodzi z Polski, a jej językiem ojczystym był polski. Elon Musk właściciel Spacex, pierwszej prywatnej firmy konstruującej rakiety nośne dla pojazdów kosmicznych, współzałożyciel Tesla Motors, twórca PayPala, geniusz, wizjoner, jeden z najbogatszych ludzi na ziemi, kontrowersyjny biznesmen goniący za marzeniami, który wystrzelił w stronę Marsa rakietę Falcon Heavy często przeklina, odznacza się niecodziennym myśleniem i nieprzeciętną pracowitością. Jest konkurencją dla amerykańskich przedsiębiorstw z branży wojskowej i przemysłu. Jest współczesną wersją człowieka renesansu, gdyż zajmuje się wieloma dziedzinami i w każdej odnosi sukcesy. Robert Maxwell to wydawca Daily Mirror, współudziałowiec Agencji Reutera i Agence Centrale De Presse. Słynął z upodobania do luksusowych prostytutek, wykwintnego jedzenia i trunków oraz braku manier. Był postrachem dla personelu w redakcjach i rezydencjach, terroryzował ludzi, prał brudne pieniądze, sprzedawał szpiegowskie oprogramowania, handlował towarami objętymi embargiem i przez całe życie zabiegał o względy bogatych oraz sławnych ludzi. Rupert Murdoch właściciel telewizji satelitarnej Sky, Fox News i Fox Broadcasting Company, a także właściciel The Times, New York Post i tabloidu Mirror stworzył współczesną prasę bulwarową, której strategia opiera się na: sensacji, skandalach, seksie i pomijaniu faktów. Ted Turner stworzył koncern medialny Turner Broadcasting System, w skład którego wchodzi m. in. CNN, pierwszy 24-godzinny kanał telewizji kablowej. W świecie mediów dokonał rewolucji, ale słynął też z bezwzględności w realizowaniu celów, chamstwa, przemocy fizycznej, znieważania wszystkich wokół.

Przemysław Słowiński po raz kolejny napisał fascynującą książkę, którą czyta się jednym tchem. Zebrane biografie niezwykłych ludzi XXI wieku są ciekawe, często zaskakujące i wszystkie pokazują, jak dzięki pasji, inteligencji, uporowi, ale też bezwzględności można zmienić rzeczywistość ludzi na całym świecie, obracać miliardami i spełniać marzenia. Serdecznie polecam:)

• Biografia
  • XX wiek+