Najfutbolniejsi. Tajemnica skarbu piratów

Okładka książki Najfutbolniejsi. Tajemnica skarbu piratów
Roberto Santiago Wydawnictwo: Finebooks Cykl: Najfutbolniejsi (tom 10) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Najfutbolniejsi (tom 10)
Finebooks
2018-01-01
2018-01-01
Jan Wąsiński
piłka nożna sport śledztwo tajemnica zagadka

Chyba najlepsza książka w całym cyklu. Zawiązanie fabuły, zwroty akcji, błyskotliwe one-linery, humor sytuacyjny, bez dłużyzn i pułapek. Do tego rywalizacja z młodocianymi przestępcami którzy za nic mają fair play i duże pieniądze w tle.

Ta błyszcząca wielka flaga na okładce robi wrażenie i przyciąga wzrok. Córce podobało się też, że to dziewczyna dowodzi, pomimo że rzekomo niewiasty przynosiły pecha na pokładzie.

Brawurowa ucieczka, rezygnacja z celu i konsekwencje. Czasem należy wypić, co się naważyło i nie zawsze to smakuje. Młodzi kolejny już raz walczą, aby nie zostać wykluczeni z ligi. Takie życie, ciągle musimy coś udowadniać.

Drużyna jest coraz starsza i bardziej psoci. Podobają mi się jednak te już młodzieńcze wybryki, bo nastolatki są energiczne i jest to pozytywnie odbierane. Każdy wiek ma swoje prawa i własne książki.

Dodaj cytat z książki Najfutbolniejsi. Tajemnica skarbu piratów