Baśnie i opowieści o Bydgoszczy

E.A. Gwiazdowska Wydawnictwo: Novae Res baśnie, legendy, podania
Novae Res
baśnie, legendy, podania
2019-03-15

"Baśnie i opowieści o Bydgoszczy" to zbiór informacji dla mieszkańca, jak i turysty. Każdy rozdział poświęcony jest osobnej historii i miejscu. Na początku poznajemy wykreowaną baśń, a następnie otrzymujemy małą dawkę prawdziwych informacji. W zależności - jest to, historyczne nawiązanie bądź aktualny opis miejsca i jego przeznaczenie.

Atutem książki są jej wymiary....

Na półkach: , , , ,

Wielu z Was zapewne zna choć jedną legendę z Warszawą lub Krakowem w tle. A co z innymi miastami i miasteczkami tak licznie zdobiącymi polską mapę niezliczonymi punkcikami? Czy i one mają w swoim dorobku jakieś legendy i podania, które mogłyby konkurować z tymi ze stolicy czy grodu Kraka?

Bydgoszcz, bo o niej mowa w tej książeczce, liczącej nieco ponad sto stron, została...

• Przeczytane w 2019
  • Polscy autorzy
  • E-BOOK
  • W pierwszej kolejności do zdobycia
  • X2019
  • Domowa biblioteczka