Everything in its Place

Oliver Sacks Wydawnictwo: Knopf nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Data 1. wydania:
angielski
Knopf
Knopf
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
angielski

Ciekawa pozycja z punktu widzenia neurochirurga o szeroko pojętych pojęciach w licznych esejach. Mamy dzieciństwo autora, świat w jakim dorastał, zainteresowania.. poprzez główną (środek książki) część dotycząca chorób układu neurokogicznego i ciekawych przypadków z którymi mierzyl sie autor w zyciu. Ostatnia część "Życie toczy sie dalej" to luźno niepowiazane rozdziały z...

"Wszystko na swoim miejscu" to miła odmiana po thrillerach i powieściach obyczajowych ostatnimi czasy. Czas na literaturę faktu. Dobrze sięgać po książki, które wbrew pozorom nie interesują nas na pierwszy rzut oka, bo można się miło zaskoczyć. Polecam taką metodę- raz na jakiś czas sięgam po gatunki, które mnie niezbyt interesują.

IG:...

Czasem człowiek trafia na książkę, która coś w nim zmienia. Nie zdarza się to bardzo często, ale zdarza się, a to już samo w sobie jest argumentem za tym, by czytać więcej, by czytać dużo. "Wszystko na swoim miejscu", to zbiór esejów, rozważań Olivera Sacks'a, słynnego neurologa, którego "Przebudzenia" zekranizowano i nominowano do Oscara.
Gdy sięgałam po tę pozycję, nie...

• Filozoficzne
  • 2021