The Sigmund Freud Files - Episode 06

Okładka książki The Sigmund Freud Files - Episode 06 Heiko Martens
Okładka książki The Sigmund Freud Files - Episode 06
Heiko Martens Wydawnictwo: Lübbe Seria: The Sigmund Freud Files kryminał, sensacja, thriller
The Sigmund Freud Files
Lübbe
2016-10-15
2016-10-15

To już szósta część serii. Niestety tu trochę nastąpiło rozczarowanie. Tym razem jednak moje oczekiwania nie do końca zostały spełnione i przyznaję iż słuchanie tego odcinka zakończyłem trochę rozczarowany. Pod koniec niemieckiej wersji słuchowiska dotychczas był jeszcze komentarz jakiegoś eksperta, znawcy twórczości Freuda lub psychologii. Tym razem jednak żadnego komentarza nie było…. :(
Fabuła też nie porwała mnie za bardzo. Dochodzi do napadu na bank. Dochodzi do strzelaniny. Jeden z bandytów zostaje schwytany przez policję, reszta ucieka. Freud zostaje zaangażowany w przesłuchiwanie schwytanego bandyty. Całość ma miejsce oczywiście we Wiedniu gdzie napady na bank są na porządku dziennym, biedni ludzie bez żadnych perspektyw na przyszłość sięgają po różne metody uzyskania pieniędzy łącznie ze zbrojnymi napadami na bank. Kontekst ten jest zawarty w tytule który brzmi „mieć lub być”. Jednak fabuła ma mniej filozoficzny wymiar. Takie odczułem wrażenie. Wymiar psychologiczny jest dość prosty. Jednak to chyba zamierzone jest. Autor chciał pokazać jak banalne motywy kierują złodziejami.
Zamiast pełnej liczny gwiazdek tym razem „tylko” osiem bo i tak z przyjemnością słuchałem tego słuchowiska i to dwa razy, raz po niemiecku a raz po angielsku. Obie wersje są dostępne w serwisie streamingowym z którego regularnie korzystam.

Dodaj cytat z książki The Sigmund Freud Files - Episode 06