Strażnik tajemnic

The Secret Keeper
literatura obyczajowa, romans
2019-03-13
Magdalena Koziej

Ciekawa historia, momentami lekko nudna. Moim zdaniem to nie książka, którą da się przeczytać na jeden raz, nie wciągnęła mnie aż tak bardzo.

Intrygująca historia, w której przeplatają się wątki z różnych etapów. Wciąga i pozwala się oderwać. Napisana jest barwnym językiem, co jest dodatkowym plusem.

Po "Córce zegarmistrza" byłam średnio przekonana o tym, że chcę przeczytać jeszcze jedną książkę Kate Mortom.
Ale było warto.

Intrygująca, wciągająca opowieść o tajemnicy, która zostaje wyjawiona przed śmiercią bohaterki Dorothy. Zawiła historia, która ani na chwilę nie zwalnia tempa. Zresztą, jak wszystkie powieści Kate Morton. Jak najbardziej polecam wszystkim lubiącym zagadkowe i tajemnicze historie.

!+

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To pewnie byłoby zadowalające czytadło, gdyby nie sąsiedztwo lektury "Ślepego zabójcy" Margaret Atwood. Taka przepaść, taki nokaut!

Zalecam więc ostrożnie sięgać po zbyt dobrą literaturę - nie dotyczy to książki Kate Morton oczywiście.

Kolejna wspaniała książka Morton, od której nie sposób się oderwać. Polecam

Traumatyczne wspomnienie z czasów młodości, stara fotografia, książka z dedykacją, list bez nadawcy i kufer z pamiątkami z czasów wojny to przyczynki do prywatnego śledztwa, jakie zaczyna bohaterka powieści Kate Morton. Laurel chce zbadać okoliczności zabójstwa, którego świadkiem stała się, będąc nastolatką, a którego prawdziwych motywacji nigdy nie poznała. Jako dorosła...

Kate Morton zabrała mnie już po raz drugi w tajemniczą podróż śladem przykurzonych wspomnień, zagadek przeszłości. I tym razem, niemalże od pierwszych stron, wciągnęła mnie w odkrywanie przykrytych grubą warstwą kurzu sekretów. "Strażnik tajemnic" to opowieść o wykorzystywaniu drugiej szansy, o odkrywaniu przeszłości przysypanej gruzami z czasów II wojny światowej i o tym...

Takie babskie czytadło - myślałam, biorąc książkę do ręki - a wciągnęło historią i klimatem tak, że inne rzeczy poszły na bok. Tak, są miejscami dłużyzny spowalniające tempo akcji, ale można się po nich prześlizgnąć i odkrywać kolejne karty. Pomysł ciekawy ze względu na łączenie perspektywy współczesności i przeszłości, które jak zawsze w książkach tej autorki ściśle się...

Dyskusje

1 514