Bennett Mafia

Bennett Mafia
EverAfter Romance
2019-03-04
2019-03-04

Okładka książki Tabu Antologia. Miłość zakazana Paulina Ampulska, Caroline Angel, Monika Cieluch, J. Harrow, Paulina Nowaczyk, Patrycja Różańska, L.J. Shen, Tijan, Angela Węcka, Anna Wychowska
Tabu Antologia... Paulina Ampulska, C...

Książki o szkole/studiach Tijan są genialne (w większości przypadków),ale mafia? To jest inny poziom.

Ja ostatnio zwątpiłam, że mafia jest dla mnie. Pf, bzdura! Mafia jest dla mnie, ale mafia w wykonaniu Tijan.

Stylowo książka nie różni się od książek Tijan, które przeczytałam, ale mafijny świat, dorośli bohaterowie pokazały autorkę w innym świetle. Chyba nawet w lepszym świetle... Ale to muszę przemyśleć po kacu, którego zafundował mi Bennett.

Riley się ukrywa, zerwała kontakt z wszystkim osobami jakie znała. Pracuje i mieszka z nowymi znajomymi, ale pewnego dnia w wiadomościach ukazuje się informacja o zaginięciu jej dawnej przyjaciółki, Brooke Bennett. Zaginiona dziewczyna jest zwykłą osobą, gdyż należy do potężnej rodziny mafijnej. W jej życie ponownie wkracza Kai Bennett, uosabiający wszystko czego nienawidzi Riley, ale również fascynujący mężczyzna.

Co jakiś czas gdzieś widziałam książki Autorki, ale dość długo opierałam się by po nie sięgnąć. Cóż żałuję, bo ta książka mnie zachwyciła, siedziałam do późnej nocy by ją przeczytać.

Niby oklepany schemat. Bogaty, arogancki szef mafii. Ona szara myszka po przejściach. Ale Autorka świetnie ich wykreowała, stworzyła postacie które się od razu da polubić. Do tego stworzona fabułę, która jest wciągająca i nieprzewidywalna, można spodziewać zwrotów akcji. A A Kai jest zawsze pięć kroków przed innymi i potrafi wprowadzić emocjonujące napięcie.

Z przyjemnością jeszcze sięgnę po książki Autorki. Mam nadzieję, że będą równie dobre co ta.
🔥🔥🔥🔥

Świetnie napisana książka . Bardzo wciągająca i pełna różnych zwrotów akcji . Polecam serdecznie.

Ta pozycja miała swoje dobre momenty ale miała także bardzo złe, mało logiczne, irytujące elementy. Ogólnie, podobała mi się, chociaż może być to związane z tym, że miałam sporą przerwę w czytaniu tego typu literatury. Bohaterowie są ciekawi a ich relacja fajnie się rozwija. Fabuła jest oparta na znanym motywie zły on-zagubiona ona ale nawet znośna. Plusy: klima, bohaterowie, styl pisarski. Minusy: fabuła, niektóre zachowania postaci.

W ostatnim czasie zdecydowanie mam fazę na książki mafijne, dlatego po raz kolejny sięgnęłam po książkę tej autorki. Znów urzekła mnie przede wszystkim fabuła, która kolejny raz zaskakiwała niespodziewanymi zwrotami akcji. Poza tym bardzo spodobał mi się stworzony charakter głównej bohaterki, która musiała kilka razy stoczyć walki z własnym sumieniem. Polecam :)

"Bennett mafia" jest jedną z książek, którą z ręką na sercu mogę szczerze polecić. Czytałam ją z zapartym tchem gotowa na jakiś kolejny zwrot akcji, która nie skupiała się tylko na głównym wątku. Oprócz sytuacji z siostrą Kaia jest jeszcze bardzo ciekawy wątek rodzinny i Bennettów i Riley Bello. Bohaterowie byli bardzo ciekawi, mieli swoje indywidualne historie, które przypadły mi do gustu. Odczuwałam emocje, które nigdy mną nie zawładnęły przy czytaniu tego gatunku książki. Co do minusów to małym były za długie opisy wszystkiego, bo to trochę odbierało czytelnikowi pobawienie się ze swoją wyobraźnią. Jedynym co mi jeszcze przeszkodziło, było to, że na samym początku, gdy były wspominane wydarzenia z wcześniejszych etapów życia, powinny one być pisane inną czcionką, bo trochę się gubiłam i nie wiedziałam kiedy bohaterka wraca do rzeczywistości. Tak poza tym, to książka bardzo mi się podobała i na pewno przeczytam ją jeszcze nie raz.

Trzeba przyznać, że zgadzam się z innymi recenzjami: w tej książce jest mało mafii w mafii. Jednak szczerze mówiąc dla mnie to raczej zaleta a nie wada. Ale kto wie, może po prostu teraz takiej książki potrzebowałam, a w innym wypadku byłabym rozczarowana. Dzisiaj tak nie było :D
Książka mnie naprawdę wciągnęła, nie mogłam się od niej oderwać. Polubiłam bohaterów, zarówno Riley jak i Kaia. Wręcz żałuję, że ich historia dobiegła końca i już o nich nie przeczytam.
Niewątpliwie wciągające było też to, że miałam kilka pomysłów co może wydarzyć się dalej. Który scenariusz się sprawdzi? Chyba nawet wydarzyło się coś jeszcze innego niż zakładałam. To było odświeżające, rzadko kiedy fabuła książki podpowiada mi kilka scenariuszy, zazwyczaj podejrzewam jeden, moze dwa. Tu naprawdę myślałam nad kilkoma.
Zaletą książki było też "rozdarcie" głównej bohaterki. Zazwyczaj jest tak, że bohaterki moment się zakochują i zmieniają zdanie na temat tego co robi ich facet. Porzucają swoje ideały przez uczucia. Tu Riley bardzo długo walczy ze sobą, jest rozdarta, przeżywamy to wszystko razem z nią. To zmienia się stopniowo, przez co jest jakby bardziej realne, bardziej prawdopodobne.
Nie sądziłam, że książce mafijnej dam 8/10, ale jak widać tak się stało :D

To moje pierwsze i ostatnie spotkanie z tą autorką. Książkę skończyłam mniej więcej w połowie, bo zwyczajnie szkoda mi czasu na kiepskie powieści.
Najbardziej nienawidzę bezmyślnych postaci kobiecych. Dziwi mnie, że najczęściej wychodzą takie bohaterki spod kobiecego pióra- dlaczego to robią? Gdyby nie absurdalna postawa głównej bohaterki, to myślę, że dałabym radę zmęczyć tę książkę do końca.
Dla przykładu: główna bohaterka zostaje w gruncie rzeczy uprowadzona, podsya w sobie niechęć do głównego bohatera, ale co tam-odstrzelę się na kolację z nim. Ubiorę spodium z dekoltem po pępek i umaluje się. Czy naprawdę takimi kategoriami myśli kobieta? Dlaczego autorka odebrała bohaterce rozum?
Kolejne malo realne sytuacje to scena przy kolacji i to jak 'złamana' zostaje. I w tym momencie moja tolerancja na głupotę się kończy. Gniot, gniot i jeszcze raz gniot.

To moje pierwsze spotkanie z Tijan i uważam je za całkiem udane. Fabuła książki bardzo ciekawa i taka trochę inna niż to bywa w książkach o mafii. Autorka dobrze wykreowała bohaterów. Reilly to silna, tajemnicza dziewczyna, która musi się ukrywać i ciągną się za nią demony przeszłości. I Kai, który też nie miał lekko, a który mnie bardzo intrygował to taki pewny siebie, tajemniczy, opanowany i przerażający facet. Czułam chemię między ta dwójką. W tej książce naprawdę dużo się dzieje zaginięcie siostry Kaia, tajemnice Reilly, rola Kaia w rodzinie mafijnej i jego braci. Autorka nie tak od razu odkrywa karty, przez co zastanawiamy się co się dalej wydarzy. Dobra pozycja spędziłam z nią świetnie czas. Polecam. 💚💚💚

Uwielbiam <3

Uwielbiam <3