Śledztwo setnika

Okładka książki Śledztwo setnika
Davis BunnJanette Oke Wydawnictwo: Psalm18.pl Cykl: Kroki Wiary (tom 1) Seria: Kroki Wiary literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Kroki Wiary (tom 1)
Kroki Wiary
Centurion's wife
Psalm18.pl
2019-01-14
2019-01-14
Małgorzata Wołochowicz
starożytny Rzym romans romans chrześcijański chrześcijański romans historyczny romans historyczny powieść historyczna

więcej Więcej

Serię książek "Kroki wiary" Davisa Bunna i Janette Oke zobaczyłam jakiś czas temu na profilu Eli @zonglowanie i pomyślałam, że warto po nią sięgnąć w Wielkim Poście, żeby swoją wiarę umocnić i podbudować.

I tak też zrobiłam, a wczoraj w nocy skończyłam czytać ostatni tom tej trylogii. Skończyłam z żalem ogromnym, bo trudno mi było rozstawać się z bohaterami, których...

Całkiem niezła, wciągająca lektura. Podnosi na duchu.

Fascynująca opowieść osadzona w dramatycznych wydarzeniach u zarania chrześcijaństwa. - I tyle reklama, fabuła osadzona i to wszystko, autor nie wie czy chce stworzyć książkę akcji, przygody czy romans. Wychodzi nudny miks.

fantastyczna opowieść, która przenosi nas do Poncjusza Piłata. Pięknie opisana postawa wiernego dowódcy garnizonu, który zaryzykował własną karierę, przekonania a nawet życie w imię wiary.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka o poszukiwaniu prawdy, spotkaniu z Bogiem i przeciwnościach. Czyta się bardzo dobrze

Rewelacja , czyta się jednym tchem, fabuła trzyma w napięciu do ostatniej strony. Polecam gorąco!

Fabuła oparta na wydarzeniach historycznych opisanych w Piśmie Świętym. Setnik Alban na zlecenie Piłata ma wyjaśnić, dlaczego grób Jezusa jest pusty. Świetnie napisane, wartka akcja trzyma w napięciu. Bardzo dobrze przetłumaczone.

Książka, która w bardzo ciekawy sposób łączy fakty historyczne z wymyśloną przez autorów fabułą. Razem z tytułowym Setnikiem mamy okazję skonfrontować się z pytaniami: "Kim jest Jezus?", "Czy wierzę w Jego zmartwychwstanie?" i "Czy wierzę, że jest on zapowiadanym od dawna Mesjaszem?" Bardzo polecam!

Ciekawa fabuła, pomysł na rozwinięcie wątku z ewangelii. A przy tym sprawia, że człowiek zastanawia się nad własnym życiem z Bogiem - setnik Go odnalazł, uwierzył nie tylko w Niego, ale uwierzył Jemu. A ja...?

Poszerza horyzonty, zaciekawia, momentami intryguje. Pozwala poczuć atmosferę czasów Jezusa. Zdecydowanie warto:)

• 2019
  • Ebook
  • 2020
  • Legimi
  • 2020
  • Przeczytane w 2020
  • Religijne

Dodaj cytat z książki Śledztwo setnika