Przypadki nie istnieją

Okładka książki Przypadki nie istnieją Aniela Czerwińska
Okładka książki Przypadki nie istnieją
Aniela Czerwińska Wydawnictwo: Aniela Czerwińska Cykl: Przypadki (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Przypadki (tom 1)
Aniela Czerwińska
2019-02-11
2019-02-11

„Wolałam znaleźć się gdzieś, gdzie byłabym sama, z dala od ludzi, gdzie nikt więcej nie mógłby mnie zranić. Znacznie lepiej czułam się wśród książek, w odizolowaniu od tego okropnego świata. Tam wszystko było znacznie prostsze niż tu, w tym realnym świecie”.
Ola ze swoją kuzynką przyjeżdża do Mielca, gdzie w fatalnym momencie poznaje Marcela, który wraz ze swoim przyjacielem w ramach przeprosin zaprasza je do kina. Niestety nie wszystkim się to podoba, więc są zmuszone do wyjścia. Czy mimo przeciwności losu dziewczyna znajdzie swoje szczęście?
Niestety nie polubiłam się z główną bohaterką, bo według mnie została dość nieszczególnie wykreowana, więc niestety nie widziałam za bardzo jej uczuć, a szkoda.
„Była dla mnie niczym narkotyk, czego ciągle nie rozumiałem”.
Marcel, to typ chłopaka, wokół którego kręci się zawsze pełno dziewczyn, spędza czas na zabawach, pomaganiu ojcu w biurze. Na nim też się zawiodłam, iż liczyłam, że przynajmniej jego charakter będzie mniej więcej pogłębiony, lecz znowu się przeliczyłam. Myślałam, że chociaż z nim będę dobrze spędzać czas.
„Kiedy stanęliśmy naprzeciwko siebie, podszedłem do niej na tyle blisko, że mogłem ją delikatnie przytulić i pocałować”.
Relacja Oli i Marcela w ogóle nie wzbudziła we mnie zainteresowania, wręcz była przynudzająca, czego żałuję. Im bardziej zagłębiałam się w tę książkę, to miałam nadzieję, że będzie lepiej, jednak nie dostałam tego czego chciałeś. Przypadki nie istnieją, myślałam, że będzie świetną lekturą o miłości, przyjaźni i walce z przeciwnościami losu, jednak się zawiodłam. Kiedy zaczęłam czytać, zapowiadało się dość dobrze, ale im dalej w las, tym bardziej miałam wrażenie, że w trakcie lektury czytałam przeciętne opisy i dialogi książki w książce i nie odczuwałam kompletnie żadnych odczuć do tej historii.

#Przypadkinieistnieją#miłość#kompleksy#poświęcenie#przyjaźń#nieodwzajemnionamiłość

🤎 Muszę przyznać, że opis książki bardzo mnie zaciekawił. Mamy trzech różnych bohaterów a o ich relacji nie wiemy nic.
🤎 Ola to zakompleksiona dziewczyn. Nie wierzy w to, że może się podobać bo nie jest szczupła i wysportowana. Jak na swój wiek niektóre jej zachowania bardzo mnie drażniły. Nie potrafiła wytknąć Marcelowi kiedy zachowywał się jak typowy burak.
🤎 Marcel kochał dobrą zabawę zwłaszcza jeśli wiązało się to z alkoholem, fajkami, sportem, muzyką i wieloma zainteresowaniami. Nie wiem dlaczego, ale nie potrafiłam go polubić. Jego zachowanie sprawiało, że byłam na niego zła za to jak odzywa się do innych.
🤎Mamy też kolejnego bohatera Mikea który jest przyjacielem z dawnych lat Oli. O wiele bardziej przypadł mi do gustu niż Marcel który swoją drogą potrafił być mściwy.
🤎 Bohaterowie jak dla mnie za szybko się w sobie zakochali. Po przeczytaniu jednej trzeciej książki już uważali się za parę i świata poza sobą nie widzieli. Dla mnie to było zdecydowanie za szybko.
🤎 Jakoś nie mogłam wczuć się w historię. Czegoś mi w niej brakowało co sprawiłoby, że wciągnełabym się w czytanie.

🤎 Marcel...

Ola z kuzynką wyjeżdżają do Mielca. Tam kobieta poznaje mężczyznę swoich marzeń, Marcela, oraz jego kolegę Rafała.

Jest tam pełno niefortunnych zdarzeń, przypadków oraz trudności, ale koniec końców Ola zaczyna spotykać się z Marcelem, choć napotyka to komplikacje i nie wszystkim się podoba.

Kobieta poznaje także Mike’a. W grę wchodzi wypadek i sekrety, które mogą zaważyć nad miłością.

Jednym słowem to książka w której bardzo wiele się dzieje. Przypadek goni przypadek, a może to coś więcej, może to jakieś przeznaczenie kieruje losem bohaterów?

Tak, czy siak, będą musieli oni zmierzyć się z najróżniejszymi komplikacjami, o tych niepozornych, bo całkiem poważnie, sekretami, skomplikowanymi uczuciami i życiowymi wyzwaniami. Jak sobie z tym poradzą?

Znajdziemy tu i miłość i przyjaźń i marzenia i poświęcenie i nieodwzajemnione uczucia, czyli całą mieszankę emocji.

Historia daje nam do myślenia, czy naszym życiem kierują przypadki? A przy okazji niesie bardzo mądre przesłanie, że najważniejsze jest to kim jesteśmy i prawdziwe ja jest ważniejsze niż wygląd.

Tytuł: "Przypadki nie istnieją"

Autor: Aniela Czerwińska

Data premiery: 08.03.2023r.

Chciałam bardzo podziękować Anieli Czerwińskiej za powierzenie mi swojej powieści. Jestem naprawdę dumna, że wzięłam ją pod swoje skrzydła i teraz mogę Wam polecić tę książkę!

„Przypadki nie istnieją” urzekają nie tylko treścią, ale również cudowną okładką, która mnie zachwyciła, odkąd ją ujrzałam – jestem wprost oczarowana 😍 Poza tym już sam tytuł zachęca, by wziąć książkę w swoje łapki i zacząć ją czytać :)

Bohaterów można pokochać albo nie lubić[JŚ5] 😋 Można zastanawiać się w trakcie czytania, dlaczego postępują tak, a nie inaczej – podobne przemyślenia miałam odnośnie do zachowania Oli…

Ola to zwykła dziewczyna. Nigdy dotąd nie była z żadnym chłopakiem. Marcela poznaje przez przypadek i oboje wpadają sobie w oko. Dziewczyna jednak nie robi sobie żadnych nadziei, ponieważ nigdy nie miała szczęścia w miłości. Natomiast Marcel za wszelką cenę chce wybrać się z Olą na randkę… Bardzo szybko się w sobie zakochują.[JŚ7]

Marcel, jak dla mnie, jest trochę pogubiony. Raz wyznaje Oli miłość, czuje się o nią zazdrosny i uważa ją za swój cały świat, a raz dostaje szału i popycha ją na futrynę tak mocno, że dziewczyna po uderzeniu traci przytomność. Ludzie… niby to miał być wypadek? Marcel przepraszał, ale... żadne przeprosiny by mnie do niego nie przekonały… Dlaczego Ola jest tak zaślepiona ? Przekonajcie się sami.

Mnie z kolei urzekł Mike – przyjaciel Oli z dzieciństwa. Och, ideał faceta. Dobry, miły, uprzejmy, troskliwy, kochany… i zakochany po uszy w bohaterce. Ona tego nie dostrzega, bo woli dawać kolekne szanse chłopakowi, który popełnia błędy na każdym kroku 🙈

Przyznam szczerze, że momentami nie rozumiałam jej decyzji i tego, jak można być tak ślepym , ale… z niecierpliwością czekam na kolejną część. Już nie mogę się jej doczekać! 💙 Zakończyło się romantycznie… Mam nadzieję, że szybko poznam dalsze losy bohaterów!

Tytuł: "Przypadki nie istnieją"

Autor: Aniela Czerwińska

Data premiery: 08.03.2023r.

#przypadkinieistnieją #1 #anielaczerwińska #patronat #recenzjapatronacka
###
Ola wraz ze swoją kuzynką postanawia wyjechać do Mielca, gdzie w wyniku dość niefortunnego zdarzenia poznaje Marcela, faceta jej marzeń, oraz jego przyjaciela Rafała. W ramach rekompensaty zostają zaproszone do kina. Niestety, nie wszystkim się to spodoba, co zmusza Olę do powrotu do domu. Wkrótce – mimo przeszkód – zaczyna spotykać się z Marcelem, ale niestety ich sielanka zostaje przerwana. Tylko dlaczego? Przy okazji dziewczyna poznaje Mike’a, który okazuje się być… no właśnie – kim? Dochodzi do wypadku, a gdy Ola odzyskuje przytomność, odkrywa sekret ukochanego, który wystawia ich związek na ciężką próbę. Okazuje się, że nie wszystko jest tak kolorowe i proste jak w bajkach, a Olę ogarniają coraz to większe wątpliwości.
###
Jest to pierwsza część serii oraz wznowienie książki. Widać progres twórczości autorki. Jest to młodzieżówka napisana z perspektywy różnych bohaterów. Opowiada o poświęceniu, walce z przeciwnościami losu, nieodwzajemnionej miłości, przyjaźni, dążeniu do celów, spełnianiu marzeń.
###
#nieidealnamiłość #wyjazd #niefortunnezdarzenie #przyjaciel #sekret #wątpliwości
#jestemmamamamczasnaczytanie #52bookchallengepl

#przypadkinieistnieją #1 #anielaczerwińska #patronat #recenzjapatronacka
###

"Przypadki nie istnieją" Anieli Czerwińskiej to pierwszy tom serii. Jest to również jej wznowienie.
Historia opowiada o młodych ludziach, którzy tak naprawdę dopiero wkraczają w dorosłe życie. Do tej pory pozbawieni trosk muszą zmierzyć się z dorosłą rzeczywistością.
Marcel, młody mężczyzna robi to z przebojem. Ma wszystko czego mogły mu pozazdrościć nie jeden kolega. Idealny wygląd, pieniądze, imprezy, znajomi i  przede wszystkim doskonały start. Jest jednak coś czego nie można kupić - miłość. Chociaż chłopak wszystko zostawia opatrzności i nie rozgląda się za potencjalną wybranką, ta wpada na niego i to dosłownie. Od tej chwili już wie, że to ta jedyna. Pozostaje tylko ją zdobyć. Jednak czy w obliczu jego przeszłości i problemów z wybuchowym charakterem będzie to możliwe?

Ola, nieśmiała, spokojna, miła dziewczyna. Jej brak pewności siebie i liczne kompleksy nie pozwalają uwierzyć, że zasługuje na miłość. Gdy w jej życie z prawdziwym przytupem wkracza Marcel, jest nim oczarowana. Czy uwierzy w uczucie jakie się między nimi rodzi? Jak wiele szans trzeba by wszystko się ułożyło?

Oboje mają swoje doświadczenia, swoje troski. Mają również przyjaciół, takich jak Mike, który jest dla Oli gotów zrobić wszystko, a nawet więcej.
Można by powiedzieć, że sielanka młodych ludzi trwa. Nic bardziej mylnego. Jest ktoś, kto próbuje wszystko nad czym pracują, zburzyć..

Czy zechcecie wkroczyć w świat wraz z tymi młodymi ludźmi? Poznać miłość, szczęście, a także smutek i cierpienie, ich oczami?
Wszystko to jest nieodłącznym elementem życia, jak sobie z tym poradzą?

"Przypadki nie istnieją" opowiada historię Oli, która w czasie wakacji poznaje chłopaka swoich marzeń, Marcela, lecz budowanie z nim związku okazuje się dużo trudniejsze niż początkowo zakładała. Na drodze ku szczęściu stają zazdrosne byłe, podejrzani koledzy wybranka, a nawet najbliższy przyjaciel. Ola i Marcel muszą walczyć z przeciwnościami losu, ale i pracować nad sobą by razem przetrwać.
Trudno mi w zasadzie ocenić fabułę książki. Pomijam fakt, że to książka raczej kierowana do młodzieży (do której nie zaliczam się już od dłuższego czasu),że opisuje problemy typowe dla nastolatków (które również od jakiegoś czasu już mnie nie trapią) oraz to, że historia bywa infantylna (choć autorka ma 23 lata) i zdaje się być budowana na kanwie romansów. Mnie to nie pasowało, ale na pewno znalazło by amatorów. Prowadzenie akcji też mocno kuleje, dni mijają błyskawicznie, właściwie nic się nie dzieje, a główna bohaterka głównie śpi i jest budzona telefonami lub SMSami od absztyfikantów. Pokazanie akcji z perspektywy różnych bohaterów to bardzo fajny zabieg, ale by miał sens części te muszą być obszerniejsze niż jeden, dwa akapity.
Zasadniczym i ogromnym minusem książki, który jak dla mnie skreśla ją zupełnie oraz nie pozwala właściwie skupić się na treści, jest jej strona językowa. Fa-tal-na. Pod każdym względem.
Powtórzenia (nawet w jednym zdaniu! ''jak dla mnie ona jest idealna, chociaż ma wady, ale i tak ją kocham, pomimo jej błędów i wad'),masła maślane, błędy gramatyczne, ortograficzne i stylistyczne, literówki, nadmiar imiesłowów przysłówkowych współczesnych, w połowie przypadków stosowanych błędnie. Ponadto Autorka nie panuje nad kolejnością wydarzeń, umiejscowieniem postaci oraz nad tym, co kto mówi, kto jest kim, a osoby miesza z przedmiotami. Są zdania, które nie mają sensu i nie są logiczne ('jego ciało było LEKKO umięśnione, jakby CAŁYMI DNIAMI przesiadywał na siłowni').
Fajnie, że Autorka pisze, tworzy, ma pomysły, ale czeka ją jeszcze duuuuużo pracy jeśli myśli o wydawaniu książek na serio.

Książkę przeczytałam dzięki punktom na portalu CzytamPierwszy.pl (www.czytampierwszy.pl).

Jest to kolejna książka, która mnie zawiodła. Po przeczytaniu opisu spodziewałam się wielu różnych wątków, problemów z jakimi bohaterowie musieli sobie radzić, ciekawe zakończenie. A otrzymałam wiele nudnych opisów miejsc i pomieszczeń, które tak naprawdę były bez znaczenia oraz magiczne przeskoki w czasie. Gdy już akcja zaczęła się rozkręcać to nagle autorka zmieniła wątek. Główna bohaterka, Ola, ma kompleksy, nie lubi swoje ciała i wyglądu, zasypia byle gdzie. Jest ślepo zakochana w swoim chłopaku Marcelu, który jest o nią chorobliwie zazdrosny. Pojawia się Mike, przyjaciel Oli, którego nie widziała kilka lat po tym jak wyjechał za granicę. On również jest zakochany w Oli ale boi się jej o tym powiedzieć.
Osobiście nie polecam tej książki. Bardzo długo ją męczyłam, a na dodatek zakończenie było według mnie beznadziejne. Być może, ta powieść spodoba się młodszym czytelnikom oraz mniej wymagającym, jednak mnie nie zachwyciła ani trochę. Mam cichą nadzieję, że następne książki tej autorki będą ciekawsze.
Książkę odebrałam za punkty w portalu CzytamPierwszy.

"Ucieszyłam się, ponieważ nie dość, że Marcel był przy mnie, to jeszcze była moja ulubiona potrawa, a mianowicie kopytka."

Właśnie skończyłam czytać. Ciężko powiedzieć, że książkę, bo liczy zaledwie 110 stron i została wydana w formie ebooka. Przyjmijmy, że to opowiadanie. Opowiadanie napisane przez nieznaną autorkę, opowiadające o perypetiach nastolatków. I póki żyłam w przekonaniu, że bohaterzy mają, lekko licząc 14 lat było okej, ale na jaw wyszedł fakt, że ta infantylna, wiecznie śpiąca i w dodatku głupia dziewczyna ma 22lata. Chyba nigdy w życiu nie czytałam nic tak bardzo złego. Ja rozumiem, że wydając powieść samemu jest ciężej i najczęściej brakuje funduszy na korektę. Ale wystarczyło dać to przeczytać mamie, siostrze, komukolwiek i zapewne nie musiałabym wręcz zgrzytać zębami podczas czytania.

Jeśli styl leży, to może fabuła uratuje sytuacje. Otóż, nie tym razem. Historia jest o niczym, pomijąc pseudo trudny związek Oli, przecietnej i grubawej dziewczyny i Marcela, pewnego siebie, bogatego chłopaka. No i jest jeszcze Mike, zaginiony przyjaciel z dzieciństwa, oczywiscie zakochany do szaleństwa w Oli. Nuuda. Dodajmy do tego że bohaterzy są okrutnie dziecinni, śmieszni i żenujący, a sytuacje sztuczne i wymuszone.

"Nie wiem, czy ci się spodoba, czy nie, ale zabieram cię do mojego ojczystego kraju, do Francji, do Paryża."

Tak, te cytaty to dopiero wierzchołek góry. Ale żeby nie było, że tylko krytykuję i nie daję szansy młodym i zdolnym, to ta powieść ma dwa plusy. Po pierwsze jest krótka, a po drugie powinnna być zalecana przez okulistę, bo od wywracania oczami na pewno wyrobiłam jakieś mieśnie w oku. Mam nadzieję, że autorka ma jeszcze inne pasje w swoim życiu, i to pisanie to tylko epizod (niestety bolesny) w jej życiu.

Ebooka odebrałam za punkty z portalu Czytam Pierwszy.

Ola jest niepewną siebie dziewczyną głównie przez to, że ma lekką nadwagę. Wraz ze swoją siostrą, która zarazem jest jej najlepszą przyjaciółką, wyjeżdżają na wakacje do cioci. Podczas przechadzki na dziewczyny wpada dwóch deskorolkarzy-Marcel i Rafał. Bardzo je przepraszają i proponują wspólne wyjście do kina. Oli spodobał się Marcel i cieszy się na spotkanie z nim, chłopak odwzajemnia zainteresowanie dziewczyną. Po powrocie z wakacji zaczynają się spotykać, ale czy miłość przetrwa? Kim jest Mike który przyjechał z zagranicy?

Spodziewałam się po tej powieści lekkiej obyczajówki która umili mi czas. Nie miałam wygórowanych oczekiwań, ale ta książka i tak mnie zawiodła. Fabuła jest bardzo przewidywalna i nudna. Skupiamy się na jednym wątku, związku Oli, Marcela i do tego wplątany jest Mike. Nie ma wątków pobocznych. W pewnym momencie pomyślałam, o może będzie coś ciekawego, niestety wątek został bardzo szybko zamknięty. Przez jeden motyw, mimo tego, że książka nie jest długa, czytałam to dłużej niż się spodziewałam. Nie ma pędzącej akcji i napięcia, które pcha historię do przodu.

Ola to dziewczyna, która nie jest pewna siebie, jeździ samochodem, akcja dzieje się w Polsce, co może oznaczać, że ma skończone 18 lat, a prawie przez cały czas zachowuję się jakby miała o wiele mniej. Nie zna chłopaka, a od razu się z nim spotyka. Nie był pokazany przebieg ich poznawania i nagle czytelnik się dowiaduję, że są w związku, w moim odczuciu było to tandetne. Moim zdaniem powinno być pokazane ich poznanie się, przy okazji czytający dowiedział by się czegoś o bohaterach, bo informacje nam dostarczone są bardzo znikome. Sprzeczki w ich związku to totalna porażka. Wszystko wydaje się tak nierealne. Ola momentalnie szybko zasypia, wszędzie gdzie się da, po czym budzi się i niektóre problemy są już rozwiązane. Bardzo irytowała mnie tym, że była tak mało domyślna, a wręcz mało inteligenta gdy jedna z postaci dawała jej wyraźne sygnały, że jest nią zainteresowana. O Mike i Marcelu równie mało wiemy. Marcel ma tajemnice, można była ciekawie poprowadzić ten wątek, a został on bardzo spłaszczony. Mike boi się przyznać do swoich uczuć, ale zarazem był dla mnie najlepiej wykreowaną postacią.

Miałam wrażenie, że przebieg wydarzeń to jest kilka tygodni, góra kilka miesięcy, a niespodziewanie dostajemy informacje, że to już prawie rok. Gdzie ten czas się podział? Tak naprawdę mało się działo przez tyle miesięcy? Brak wyjaśnień dotyczący okresu czasu bardzo mnie się nie spodobał.

Język i styl dla takiego typu literatury zazwyczaj jest prosty, ale ta książka jest napisana za prostym językiem. Dodatkowo dużo jest powtórzeń, mało zabiegów które zaciekawiły by czytelnika.

Czy książkę polecam? Osobiście się przy niej wynudziłam. Młodszym osobom może się spodobać. Nie jest to toksyczna, nic nie warta książka, ale nie wnosi ona nic nowego, znacznie więcej jest tego typu książek, które są napisane bardzo dobrze, a fabuła wciąga. Za możliwość przeczytania dziękuję https://czytampierwszy.pl/pl/

"Uśmiechnął się i odgarnął z mojej twarzy kosmyk włosów, który spadł mi na nią. Nie zabrał swojej dłoni od razu lecz lekko mnie nią pogładził po policzku. Zawstydziłam się i szybko obróciłam się w stronę ekranu, rumieniąc się."

• Read in 2023
  • Nc,cp,fr, mr
  • Przeczytampierwszy.pl
  • Biblioteczka domowa III
  • CzytamPierwszy

Dodaj cytat z książki Przypadki nie istnieją