Astrologia księżycowa

Wydawnictwo Kobiece
2019-04-17
2019-04-17
Teresa Tyszowiecka-Tarkowska

Uwielbiam grzebać w tematach, o których nie za wiele wiem. Ostatnio coraz bardziej interesuje mnie astrologia. Dlaczego? Ponieważ z wielkim zaskoczeniem odkryłam, że to o wiele więcej niż stereotypy, jakimi darzą tę starożytną naukę ludzie Zachodu. Oparta na matematycznej precyzji i wyliczeniach nauka stara się pokazać, jaki potencjał mogą wyzwalać konkretne planety w naszym życiu. I tak, dla mnie również brzmiało to idiotycznie, dopóki nie zaczęłam szperać.

Amy Herring w swojej książki wspomina o księżycu natalnym (urodzeniowym) oraz progresywnym (przesuwającym się w miarę upływu naszego życia). Nadal brzmi ezoterycznie, wiem. Dla mnie ta książka była niczym egzotyczna podróż. Dużo nowych nazw i jeszcze więcej szoku. Dlaczego? Bo na ponad 300 stronach znajdziesz tyle szczegółów odnoszących się do Twojego życia, że głowa mała. Co mogę powiedzieć? Że na pewno warto przeczytać tę książkę i zastanowić się, jak tak naprawdę funkcjonuje ten świat. “Astrologia księżycowa” zdecydowanie daje do myślenia.

Dobry przewodnik po astrologi i układaniu horoskopow

Dobry przewodnik po astrologi i układaniu horoskopow

Dobra lektura. Opisany księżyc natalny i progresywny w znakach zodiaku. One ciągle przechodzą do innych znaków i trzeba naprawdę dużo wiedzieć, żeby znać swój horoskop.

"Horoskop urodzinowy jest mapą twojego życia. Zawsze jest z tobą i jest dostatecznie elastyczny, żeby prowadzić cię krok po kroku, od chwili urodzenia, przez fazy rozwoju twojej świadomości, przerabiając z tobą kolejne lekcje."
Nie wiem jak Wy, ale ja lubię czytać książki powiązane tematycznie z magią, astrologią, kartami.. Może dlatego, że serią mojego życia jest "Harry Potter".. W każdym razie po przeczytaniu opisu książki "Astrologia księżycowa", pomyślałam, że może to być pozycja, która mnie zainteresuje. Bo nawet jeśli nie raz (chociażby w duchu) śmialiśmy się z profesor Trelawney i jej "przepowiedni", to pewnie każdy z nas chociaż raz pomyślał sobie, że chciały wiedzieć co się wydarzy w przyszłości, by móc temu czemuś zapobiec, lub ze spokojem na to czekać. Okazuje się, że czy tego chcemy czy nie, Księżyc ma na nas wpływ, a Autorka poprzez swoją książkę chce nam pokazać w przystępny sposób (często odwołując się do znanych filmów, by wyjaśnić na pewne zagadnienia),jak ten wpływ wykorzystać i to wykorzystać z korzyścią dla nas. Dzięki tej książce dowiadujemy się także, że księżyc może nam udzielić wielu informacji o nas jak np tych dotyczących naszego charakteru, osobowości, prognozy na przyszłość. Jednym z przesłań tej książki jest to, że "to nasze decyzje, a nie gwiazdy, kreują nasze przeznaczenie (...). Planety nie zmuszają nas do niczego, jedynie unaoczniają głębsze źródła naszych mechanizmów psychicznych." Autorka zabiera nas w podróż po znakach zodiaku, odkrywa przed nami wpływ Księżyca na nasze życie i sposoby na to by wpływ ten wykorzystać z korzyścią dla nas. Pokazuje także jak nie dać się tej ciemniejszej stronie Księżyca, jak zwiększyć swoją kreatywność, stworzyć horoskop dla siebie, czy dla kogoś z naszych bliskich lub znajomych. Moim zdaniem jest to książka, po którą może sięgnąć każdy, bez względu na to, czy wierzy w tego typu rzeczy jak horoskopy, astrologia itp, czy nie. Ale myślę też, że największą przyjemność będą z jej lektury czerpały osoby zainteresowane tatem księżyca, znaków zodiaku i ogólnie astrologii. Jedni będą uważać tę książkę za zbiór bredni, inni za odkrywczą lekturę, a jeszcze inni ograniczą się do stwierdzenia "może i coś w tym jest..", tak czy inaczej, dopóki nie przeczytacie, nie przekonacie się co Wy na ten temat sądzicie.

• Czary
  • Wiedźmowe: astrologia
  • Popularnonaukowe
  • Nauka
  • Kosmos/Wszechświat

Dodaj cytat z książki Astrologia księżycowa