W kim zakochał się Księżyc

Julita Pasikowska Wydawnictwo: Sto Stron literatura dziecięca
Sto Stron
miłość księżyc w kim zakochał się Księżyc książka dla dzieci uczucia przyjaźń samotność
literatura dziecięca
2019-02-01

"W kim zakochał się księżyc" to ciekawa i mądra książeczka nie tylko dla dzieci, ale i dorosłym bardzo się spodoba. Jest ona debiutem Julity Pasikowskiej od wydawnictwa Sto Stron.

Naszym głównym bohaterem jest Księżyc, który co noc obserwuje wszechświat oraz ziemię. Wydaje mu się ze jest sam w kosmosie i przez to czuję się bardzo, bardzo samotny pomimo, że do okoła jest...

Zapraszam na moją oinię

Opowieść została napisana prostym, ale pięknym i obrazowym językiem, przystępnym dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Mały czytelnik łatwo może identyfikować się z wybraną postacią, a dzięki temu zrozumieć własne uczucia oraz zdefiniować je.
Sama historia toczy się spokojnie, pełna jest opisów, pięknych samych
w sobie. Mnie osobiście zachwycił fragment o migoczących na...

#348 - W kim zakochał się Księżyc - Julita Pasikowska - Wydawnictwo Sto Stron

#101/52/2020

Jest to książka dla dzieci, którą słuchałyśmy z Ewą w formie audiobboka.

Autorka opowiada w niej o samotności, o tym, że czasem goniąc za tym, co jest daleko, przegapiami to, co jest blisko nas.

Moja prababcia zawsze się śmiała, że „z ładnej miski się nie najesz”. Niestety nie miałam okazji tego od niej usłyszeć, ale to powtórzyła mi moja mama. Odnosiło się to do oceniania ludzi po wyglądzie i wybieraniu tych „ładniejszych”, bez zwracania uwagi na ich charaktery. Mimo wszystko jest w tym trochę racji. Nie zawsze ten, kto jest piękny na zewnątrz, ma równie piękne...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Spotkanie z powieścią „W kim zakochał się księżyc” było krótką, lecz piękną przygodą. Było doświadczeniem, za które już w tym miejscu serdecznie autorce dziękuję.

"Droga do pięknych rzeczy jest długa i trudna. Nie jest łatwo je osiągnąć. Pewnie dlatego nazywamy je pięknymi, bo nie widujemy ich na co dzień i wydają nam się nie do zdobycia."

Julita Pasikowska porusza temat...

„Droga do pięknych rzeczy jest długa i trudna. Nie jest łatwo je osiągnąć. Pewnie dlatego nazywamy je pięknymi, bo nie widujemy ich na co dzień i wydają nam się nie do zdobycia.” s. 32.

Elegancki, z zakręconym wąsem, strażnik Ziemi, marzyciel i romantyk. Taki jest Księżyc, filozofujący o samotności i miłości, bohater debiutanckiej książki Julity Pasikowskiej, miłośniczki...

• Wyzwanie czytelnicze 2020
  • Moi Ulubieńcy