Zabójczyni i władca piratów

Okładka książki Zabójczyni i władca piratów Sarah J. Maas
Okładka książki Zabójczyni i władca piratów
Sarah J. Maas Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal Cykl: Szklany tron Opowieści (tom 1) Seria: romantasy
romantasy
Szklany tron Opowieści (tom 1)
The Assassin and the Pirate Lord
Grupa Wydawnicza Foksal
2011-01-01
2011-01-01
Marcin Mortka

Historia dzieje się w czasie przed wydarzeniami ze "Szklanego tronu".
Poznajemy jedną z misji Celaeny, która zlecił jej Arobynn Hamel, Król Zabójców.
Ma dobić targu z Władcą Piratów. Jednak w dziewczynie budzą się emocje takie jak współczuję i chęć niesienia pomocy...
Czy wyjdzie jej to na dobre? Niekoniecznie...

Poznajemy również tutaj historię początku znajomości Sama z Celanea.

Historia dzieje się w czasie przed wydarzeniami ze "Szklanego tronu".
Poznajemy jedną z misji Celaeny, która zlecił jej Arobynn Hamel, Król Zabójców.
Czy wyjdzie jej to na dobre? Niekoniecznie...

Poznajemy również tutaj historię początku znajomości Sama...

Świetna nowelka o losach Calaeny przed historią ze Szklanego Tronu. Krótka i idealna na jeden wieczór. Możemy też poznać Sama i ich początki znajomości.

Hej mam pytanie. Czy lepiej te opowiadania czytać przed 1 tomem szklanego tronu czy jak już się przeczytało wszystkie części?

Opowieści Szklany Tron zabójczyni Za kare za zerwanie umowy handlowej między Arobynnem a piratem Celaena zostaję wysłana na czerwoną pustynię ma tam nauczyć się walczyć i być posłuszeństwa wobec Arobynna jest to cena za wybaczenie mistrza zabójców przybywa na czerwoną pustynię tam poznaje Ansel dziewczynę która przybywa do akademii cichych zabójców pod pretekstem nauki lecz mistrz nie chce jej uczyć Celaena rozpoczyna trening pod okiem Ansel lecz chcę czegoś więcej niż tylko biegania po pustyni z wiadrami pewnego dnia Ansel namawia Cealene aby ukradły konie z pobliskiego miasteczka i uciekły z czerwonej pustyni Cealene interesuje tylko trening i to aby otrzymać list niemego mistrza nie wie jednak że dziewczyna która jest jej tak bliska skrywa mroczną tajemnicę i planuje zemstę na niemym mistrzu i jego uczniach aby się dowiedzieć co się wydarzyło przeczytajcie książkę polecam Natalia

Sarah J. Maas
"Zabójczyni i władca piratów"
Szklany Tron Opowieść 1

Opis:
Groźna zabójczyni Celaena Sardothien pragnie dokonać odwetu. Gildia Zabójców wysyła ją na odległą wyspę na tropikalnych morzach, by odebrała dług od władcy piratów. Gdy dowiaduje się, że spłatę uzgodniono nie w pieniądzach, a w niewolnikach, charakter misji nagle ulega zmianie. Zabójczyni zrobi wszystko, by pokonać zło.
Opinia
* "Zapragnęła wtopić się w jego ciepło i przez jedną krótką chwilę nie przejmować się nikim oraz niczym."

Moje pierwsze spotkanie z autorką, nie było złe, a nawet całkiem udane.

Książka jest świetną pozycją dla każdego. Jest cieniutka, bo nie ma nawet stu stron, więc czyta się ją jednym tchem. Nie jest wymagająca, więc osoby nie czytające fantastyki super się w niej odnajdą.

Mimo, że stron jest mało to nie brakuje tutaj opisów, które są ciekawe i pozwalają wyobraźni zaszaleć. W szczególności opisy walki mają w sobie to coś. Tak samo opisy wszysktiego wokoło były świetne. Dodatkowo mapy, które aż zapierają dech ❤️

Wykreowanie bohaterów jest bardzo dobre, można wyobrazić sobie siebie na ich miejscu, aczkolwiek jak to u zabójców bywa nie wylewają się z ich emocje, chociaż bywają i momenty, że uda się coś skubnąć.

Podobało mi się dystans między bohaterami, ta ich nienawiść do siebie.

Główna bohaterka jest trochę irytująca, ale można ją polubić, chociażby za to co postanowiła, a co konkretnie? To już sami musicie się dowiedzieć.

Akcja dzieje się tutaj od samego początku aż do końca, nie odczułam tutaj nudy.

Emocje również mi towarzyszyly, najbardziej niepewność co się wydarzy.

Z przyjemnością czytałam co dalej się wydarzy nie mogąc doczekać się jak się zakończy.

Styl autorki jest lekki i przyjemy.

Sarah J. Maas
"Zabójczyni i władca piratów"
Szklany Tron Opowieść 1

Opis:

Ogólnie te opowieści są bardzo fajnym dodatkiem do serii, ale moim zdaniem można je przeczytać już po jej skończeniu, bo myśle że mogą zniechęcić do głównej bohaterki, która zmienia się i w końcu poznajemy jej całkowicie nowy charakter. Także myślę, że nic się nie stanie jak ktoś nie przeczyta tego wcześniej, nawet bym polecała :)

Niestety opowiadania mnie nie porwały i szczerze powiedziawszy to ja nie polecam czytać ich przed główną seria książki.

Niby dużo się dzieje, ale postacie, chyba wszystkie, tak mocno irytują i są absolutnie nie do polubienia, że, choć początkową fascynacją wracałam do tego świata, to im później, tym mniej mi się podobało.

To opowiadanie nie jest złe. Czytało się w miarę przyjemnie, historia też w porządku. Taki średniaczek.

To opowiadanie nie jest złe. Czytało się w miarę...

Po przeczytaniu pierwszego tomu serii "Szkany tron", postanowiłam zapoznać się z wcześniejszymi losami głównej bohaterki, dlatego sięgnęłam po opowiadania. Szesnastoletnia zabójczyni Celaena Sardothien ukrywa swą twarz przed światem. Wraz z Samem zostaje wysłana przez Arobynna Hamela (Króla Zabójców) z tajemniczym zadaniem do Rolfe’a (Króla Piratów Erilei). Podejrzewają oni, że cała ta ich misja ma drugie dno. Gdy poznają powód wyprawy, biorą sprawy w swoje ręce i... no właśnie... co było dalej?
Za krótko i za mało treści, choć to opowiadanie przybliża czytelnikowi początki związku Celaeny i Sama oraz ich bunt, początki walki o los słabszych, niewolników. Biorę się za czytanie kolejnego opowiadania. Zdecydowanie seria mnie wciągła. Polecam.

"– Dlaczego zadałaś sobie tyle trudu, aby uwolnić tych niewolników?
– Ponieważ jesteśmy jedynymi ludźmi, którzy mogą się za nimi wstawić – odparła i wyciągnęła pióro z kieszeni. – Podpisuj".

"Tulenie się do Sama było jednak innym doznaniem. Zapragnęła wtopić się w jego ciepło i przez jedną krótką chwilę nie przejmować się nikim oraz niczym".

"– Jeśli kiedykolwiek powiesz komuś, że się tuliliśmy do siebie, wypruję ci flaki".

Zabójczyni i władca piratów to pierwsza pozycja z cyklu szklany tron autorstwa Sarah J Maas. Poznajemy w niej Celaene Sardothiene, uznawaną za groźną zabójczynie. Wraz z Samem - znienawidzonym przez nią kompanem - wyruszają dobić targu z piratem. Niestety, nie wie co jest przedmiotem interesów. Postanawia interesy poprawić według niej.
W poście witającym mnie na tym profilu Asia zaznaczyła, że czytam różnie powieści o różniej tematyce. Dzisiaj przychodzę do was z książką z gatunku fantastyki. Dawniej czytałam akurat takie książki i muszę stwierdzić, że bardzo mi tego brakowało. Dodatkowo w książkach z tego gatunku są super mapy. Zapomniałam jakie to super uczucie oderwać się od tego świata i pobujać w obłokach. Jest mi jeszcze lepiej, bo książka na zdjęciu jest świetną pozycją dla każdego. Jest cieniutka, bo nie ma nawet stu stron, więc czyta się ją jednym tchem. Nie jest wymagająca, więc osoby nie czytające fantastyki super się w niej odnajdą. Co było dla mnie szokiem? Że główna bohaterka ma dopiero 16 lat, a jest uznawana za groźną zabójczynię i, jak można się przekonać w powieści, że to prawda. Co jeszcze zaskoczyło mnie w tej książce? Temperament Celaeny. Inwestycje z również groźnym piratem - jej cięty język, jak i brak strachu przed śmiercią. Mimo wszystko, ta z pozoru młoda kobieta ma ludzkie odczucia. Przejęła się losem niewolników (były też wśród nich dzieci). Mimo krótkiej powieści mamy sporo opisów miasta, krajobrazów, które nie są zapychaczem kartek. Powieść napisana jest spójnie.
Kompletnie zaskoczona byłam w "intymnej" bym powiedziała (zwłaszcza że za sobą nie przepadali) rozmowy Sama i Celaeny. Jak z łatwością znaleźli wspólny język w sprawie planu, który chcieli wprowadzić w życie.
Jak widać po ilości znaczników książka trafiła do listy moich ulubionych 🔥
Świetnie się ją czytało. Daje 9/10 ponieważ mogłaby być odrobinę dłuższa, gdyż sto kartek to jest stanowczo za mało na taką świetna pozycję.
Polecam każdemu, nawet osobom, które nie czytają fantastyki. Może dzięki tej powieści niektórzy przełamią się przed tym gatunkiem literackim.
Kamila

W poście witającym mnie na tym...

Dużo nie najlepszych intryg, sporo dramatyzmu i tragizmu, jakiś tam romans i rozpieszczona główna bohaterka, za którą nie szaleję. Jakby same historie, które poprzedzają wydarzenia głównej serii są naprawdę przyjemne i myślę, że dobrze że ta seria powstała, ale technicznie rzecz biorąc nie porywa, jednak pewnie dobrze jest się zapoznać ze legendarną Celaeną Sardothien zanim poniosła klęskę.

Sarah J. Maas Zabójczyni i władca piratów Zobacz więcej