Boruto #5

Okładka książki Boruto #5 Mikio Ikemoto, Masashi Kishimoto, Ukyo Kodachi
Okładka książki Boruto #5
Mikio IkemotoMasashi Kishimoto Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: Boruto (tom 5) komiksy
komiksy
Boruto (tom 5)
BORUTO-ボルト- -Naruto Next Generations- 5 (Boruto: Naruto Next Generations 5)
J.P. Fantastica
2019-02-08
2019-02-08
Michał Żmijewski
komedia przygodowe sztuki walki shounen ninja supermoce

Okładka książki Boruto #16 Mikio Ikemoto, Masashi Kishimoto, Ukyo Kodachi
Boruto #16 Mikio Ikemoto, Masa...
Okładka książki Boruto #14 Mikio Ikemoto, Masashi Kishimoto, Ukyo Kodachi
Boruto #14 Mikio Ikemoto, Masa...
Okładka książki Boruto #13 Mikio Ikemoto, Masashi Kishimoto, Ukyo Kodachi
Boruto #13 Mikio Ikemoto, Masa...
Okładka książki Boruto #12 Mikio Ikemoto, Masashi Kishimoto, Ukyo Kodachi
Boruto #12 Mikio Ikemoto, Masa...

1953

Wątek z technologicznym ulepszeniem zdolności ninja z pierwszych dwóch tomów był tak naprawdę tylko wytrychem fabularnym dla rozwoju głównego bohatera. Jednakże w piątym tomie postanowiono do niego wrócić. Jak wypada to tutaj?

Boruto razem z towarzyszami dostaje nowe zadania – muszą eskortować naukowca Katasuke Tono. Chłopak nie przepada za mężczyzną ze względu na sytuację na egzaminach. Po drodze bohaterowie spotykają dosyć ciekawą osobę.

Wątek technologii zostaje tu rozbudowany. Zostaje pokazane, że technika sama w sobie jest mile widziana pośród ninja. Jednakże sam jej sposób użycia może być problematyczny. Oczywiście nie należy te na niej zawsze polegać. Na łamach tomu pokazana jest różnorodność zastosowania technologii zarówno w warunkach testowych, jak i na prawdziwym polu walki.

Katasuke Tono jest tutaj ciekawszą postacią niż mogło się wydawać. Zostaje ujawniona jego prawdziwa motywacja, a Boruto stopniowo zmienia do niego swoje nastawienie. Na dodatek naukowiec okazuje się zaskakująco przydatny na polu walki.

Bardzo interesująco zapowiada się postać Ao, który jest jeszcze znany z drobnej roli w oryginalnej serii „Naruto”. Tutaj jest to weteran wojenny, który jednak w dalszym ciągu może coś przekazać młodszemu pokoleniu. Tę postać uatrakcyjnia pewien zwrot akcji.

Trochę gorzej wypadają dwie nowe żeńskie postacie. Nie są zbyt interesujące i wydają się jedynie oparciem dla męskich bohaterów.

Pod względem rysunków jest trochę mało starannie. Doceniam jednak ukazanie różnorodnej technologii w tym tomie. Trochę jednak czułem się niezręcznie, kiedy jedna z nowych nieletnich postaci nosi bardzo krótką sukienkę…

Ten tom był dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Mniej tutaj jest walk, a więcej elementów obyczajowych. Dlatego też oceniam go najwyżej z dotychczasowych odcinków.

Już nie mogę się doczekać jak kupię kolejny tom!

Już nie mogę się doczekać jak kupię kolejny tom!

Kolejny udany tom mangi „Boruto“. Członkowie organizacji rozpoczęli działać. Były tutaj rozdziały pełne akcji. Kocham to. Czekam na więcej z nadzieją, że będę jeszcze lepsze.

• Manga
  • Mangi