Historia precyzyjnego zegara mechanicznego

Okładka książki Historia precyzyjnego zegara mechanicznego Franciszek Wiegand
Okładka książki Historia precyzyjnego zegara mechanicznego
Franciszek Wiegand Wydawnictwo: Drukpol technika
technika
Drukpol
2014-01-01
2014-01-01
zegar zegarek czas mechanizm werk zegarmistrz zegarmistrzostwo kmziz zegary zegarki

Z wielką przykrością daję tej książce tylko trzy gwiazdki. Z jej stron wyłania się człowiek z pasją, osoba, która doszła do wspaniałych wyników poprzez długoletnią naukę i pracę. Coraz rzadziej możemy dzisiaj powiedzieć o kimś coś takiego. Tym bardziej dorobek zawodowy pana Franciszka godzien jest odnotowania i opisania z należytą starannością. Natomiast w książce mamy do czynienia z ogromną ilością skrótów myślowych, niepoprawnie złożonych zdań, które gubią sens. Niestety książka nie jest również wolna od pewnych nieścisłości. Otóż na sam koniec dowiadujemy się jakim rzekomo zegarkiem posługiwał się Jurij Gagarin podczas pierwszego lotu w kosmos. Ta informacja wydaje się być całkowicie błędna i pozostawia niesmak.
Cała książka sprawia wrażenie przygotowanej w ogromnym pośpiechu. Cieszą oko jedynie świetne zdjęcia. Wielka szkoda.

Dodaj cytat z książki Historia precyzyjnego zegara mechanicznego