Duchowe życie mózgu. Siedlisko duchowego i religijnego umysłu

Russell S. DondaKenneth M. Heilman Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN popularnonaukowa
The Believer's Brain
popularnonaukowa
9788301203672
Małgorzata Guzowska
mózg neuropsychologia religia wiara

Choć o tym, jak działa mózg wiemy coraz więcej, choć ta wiedza powiększa się w fascynująco szybkim tempie, to najważniejszą informacją, jaką pozyskaliśmy jest wciąż ta, że wiemy o nim tak straszliwie mało.

To nie jest książka opisująca sensacyjne odkrycie. Tak, jak nie ma, jak na razie, genu wiary, tak też nie ma w mózgu „ośrodka boga”. Wiedza o tym, jak działa mózg,...

Opis książki dokonany przez wydawcę jest bardzo obiecujący. Zwłaszcza, że sama tematyka, której dotyka książka jest niezwykle interesująca. Niestety pomimo paru dobrych fragmentów (raczej w drugiej połowie książki), sporo miejsca zajmują w niej wprowadzenia, podstawy budowy mózgu, informacje o klasycznych przypadkach uszkodzeń mózgu i związanych z nimi badaniach, wiadomości...

• Ebook
  • Neuronauka
  • 2019
  • Nauka
  • Popularnonaukowe
  • Naukowe i popularnonaukowe różne
więcej mniej

Kenneth M. Heilman Duchowe życie mózgu. Siedlisko duchowego i religijnego umysłu Zobacz więcej