Muzyka i filozofia T. 1. Refleksje, konteksty, interpretacje

Okładka książki Muzyka i filozofia T. 1. Refleksje, konteksty, interpretacje
Krzysztof Lipkapraca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina muzyka
muzyka
Wydawnictwa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
2017-01-01
2017-01-01
Filozofia muzyki muzykologia teoria muzyki

Zbiór tekstów, których autorzy próbują odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące istoty samej muzyki, miejsca jakie zajmuje w kanonie sztuki oraz jej związku z filozofią. Książka grupuje wypowiedzi z ogromnego obszaru, stanowiące obraz obecnych zainteresowań z pogranicza muzyki i filozofii.

Nie jest to sensu stricto zapis konferencji “Muzyka i filozofia”, która odbyła...

• Przeczytane w 2019
  • Muzyczne
  • Muzyka

Dodaj cytat z książki Muzyka i filozofia T. 1. Refleksje, konteksty, interpretacje