Twisted Loyalties

Okładka książki Twisted Loyalties Cora Reilly
Okładka książki Twisted Loyalties
Cora Reilly Wydawnictwo: Independently published Cykl: Camorra Chronicles (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Camorra Chronicles (tom 1)
Twisted Loyalties
Independently published
2018-10-01
2018-10-01

Od wielu lat stosuję pewną taktykę, a mianowicie - po kilku mocnych, dobrych, porywających książkach pełnych przeróżnych emocji, robię sobie tzw.odskocznię. Czyli wybieram książki lekkie, z humorem, z wieloma pozytywnymi opiniami. Tak też było w tym przypadku.
A więc czy było warto?
Odpowiedź brzmi: nie. Ja męczyłam się strasznie. Pod koniec zaczęłam czytać bardzo pobieżnie, wiedząc, że zbliżam się do końca historii.
Niby wszystko w tej książce przecież jest- fajna, miła dziewczyna, bad boy ( oczywiście wszystkie ich uwielbiamy) mafijne porachunki i miłość. Zakazana. Niechciana. Ogromna. No ładna byłaby to opowieść, ale..
Ale właśnie nie wiem :) naprawdę.
Coś nie zagrało. Coś nie dało mi przekonać się do tej ckliwej historii. Może to brak jakiejkolwiek wiedzy o ciemnym, mafijnym życiu?
Mnie nie porwała. Ale może porwie Ciebie?
Daję 4/10.

A więc czy było warto?

Bardzo lubię tą autorkę, przeczytałam całą poprzednią serię więc głównego bohatera poznałam już wcześniej.
Tutaj chyba z wszystkich książek najbardziej pokazana jest brutalna strona mafii. Pod tym względem najbardziej mroczna.
Bardzo wciągająca i ciekawa, ja nie mogłam się od niej oderwać, polubiłam oboje bohaterów.
Połknęłam ją w jeden dzień.

Połknęłam ją w jeden dzień.

Naprawdę nigdy nie sądziłam, że przepadnę tak dla mafijnego romansu. Gdyby nie to, że złapałam tę książkę za 9 zł w biedronce i widziałam jej polecenie na ig to bym nawet nie ruszała tej serii. Myślałam, że mam już za sobą czasy gdzie czytam książki z gołymi klatami na okładce. No i powiedzmy, że pomimo dobrych opinii, sama byłam mało przekonana do treści. A tu klops, totalnie przepadłam. Zarwałam noc i przeżywałam tę książkę jak głupia. Totalnie już rozumiem dobre oceny i potrzebuję do szczęścia kolejnych tomów. Fabiano z tym, że wyrwie gardło każdemu kto się o niej chociażby źle wyrazi, powalił mnie na kolana.

polecam

polecam

Wysoka nota dlatego, że lubię serię. Może oceniłabym niżej, ale styl pisania całkiem okej. Mogliśmy bliżej poznać postać Fabiano. Myślę, że jego kreacja wyszła autorce najlepiej ze wszystkich bohaterów, ponieważ czuć było mrok, przemoc i brutalność. Mam wrażenie, że w innych książkach autorki nie było tyle takich "brzydkich rzeczy". Spodziewałam się czegoś innego, ale finalnie wyszło całkiem porządnie.
Ogólnie jak na pierwszy tom serii nie jest tak wciągająca historia Leony i Fabiano - osobiście uważam, że inne tomy były ciekawsze - żeby zachęcić do przeczytania reszty serii. Może dlatego zaczęłam serię od środka? Jednak nigdy za mało przystojnego członka mafii, prawda? Leonie się poszczęściło. Każda z wykreowanych postaci zmaga się z własnymi demonami i autorce sukcesywnie udaje się przekazać te buzujące emocje czytelnikom.

Trochę przerysowana ale czyta się szybko i przyjemnie

Trochę przerysowana ale czyta się szybko i przyjemnie

Pierwszy tom zupełnie nowej serii. Chociaż głównego bohatera możemy poznać już wcześniej. Jest bratem Arii, Gianny i Lili. Nie pokochałam tej książki, ale się dzieję. Pokazana jest brutalna strona mafii.

2095
2033

Książka "Złamana lojalność" Cory Reilly zabiera nas do pierwszego tomu cyklu "Comorra Chronicles" o mafii z zachodniego wybrzeża - Las Vegas Comorra .
Historia Fabiano Scuderii, który pochodzi z Chicago Outfit. W wieku 14 lat jego ojciec Rocco próbuje pozbyć się syna ze skażoną krwią. Jego siostry są w NY z nowymi rodzinami. On ma dwójkę nowego rodzeństwa, która ma objąć zaszczytne pozycje w Outfit. Porzucony daleko od Chicago walczy o przetrwanie na ulicy. Pomaga mu Remo Falcone i przygarnia do swojej rodziny. Zostaje egzekutorem mafii. Walczy w klatce i nie wie co to ból. Pewnego dnia podwozi do domu zmokniętą dziewczynę i tak zaczyna się rodzic relacja między dwojgiem ludzi, których w młodości skrzydła zostały złamane.
Leona Hall to postać bardzo realna, przeciętna i walcząca o swoja rodzinę, pomimo beznadziejności sytuacji. Rodzice uzależnieni walczą jedynie o własne potrzeby. Ona zaślepiona naiwnością, dobrocią i własnymi demonami walczy ze wszystkimi nie zdając sobie sprawy na jakie niebezpieczeństwo jest narażona. Powinna trzyma się z dala od kłopotów, pójść na wymarzone studia prawnicze. niestety w gości ma tylko plecak, a na sobie zniszczoną sukienkę i klapki.
Przyciągnęła uwagę niebezpiecznego mężczyzny, nie ma drogi ucieczki.
Ona już jest jego, nie wiedząc o tym. On chce ja chronić.
Niestety to uczucie nie przysporzy im łatwej drogi.
Lojalność wobec mafii zostanie mocno nadszarpnięta.
Czy Leona będzie warta zaryzykowania wszystkiego o co walczył i w co wierzył przez ostatnie lata?
Czy Fabiano będzie walczył na śmierć o wolność ukochanej?
Czy słowa Arii do swojego brata potwierdzą się?
Sprawdźcie, bo warto zainteresować się historią mafii z LV. Ciekawe połączenia i uzupełnienie faktów z punktu widzenia Fabiano.

Fajna na typowy one shot. Nie oczekuję po tego typu książkach jakichś wielkich wrażeń, ale dość ciekawie wprowadziła bohaterów i zdołała zbudować jakieś napięcie zanim doszło do scen erotycznych, a to bardzo sobie cenię, bo nie ma nic bardziej żenującego niż seks juz na 5 stronie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta historia jest zupełnie inna , opisuje Fabia który ze słodkiego chłopca zmienił się w egzekutora. Pomimo ze zawiódł się na rodzinie i miłości to jednak pojawiła się dziewczyna która stanęła u jego boku. Jest widoczna różnica między mafia Nowy Jork a Las Vegas. Książka wciąga i mam wrażenie ze jest napisana trochę bardziej z pazurem niż poprzednie . Polecam.

• Mafia
  • Przeczytane 2021