Triumf ciemności

Éric GiacomettiJacques Ravenne Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Czarne Słońce (tom 1) powieść historyczna
Le Soleil Noir. Le triomphe des tenèbres
Sonia Draga
Le Soleil Noir. Le triomphe des tenèbres
Czarne Słońce (tom 1)
powieść historyczna

Okładka książki Noc zła Éric Giacometti, Jacques Ravenne
8,3
Noc zła Éric Giacometti, Ja...
Okładka książki Rytuał ciemności Éric Giacometti, Jacques Ravenne
5,8
Rytuał ciemności Éric Giacometti, Ja...
Okładka książki Le Temple Noir Éric Giacometti, Jacques Ravenne
0,0
Le Temple Noir Éric Giacometti, Ja...
Okładka książki Brat krwi Éric Giacometti, Jacques Ravenne
5,5
Brat krwi Éric Giacometti, Ja...

Oficjalne recenzje i

Gra o panowanie nad światem

[ 1 ] Link do recenzji

Nie wciągnęła mnie. Akcja przeskakuje z miejsca na miejsce, od postaci do postaci. Brakuje napięcia.

Chętnie sięgam po książki związane z tematyką II wojny światowej, zawsze po lekturze targają mną silne emocje, niedowierzanie, że ludzie mogli okazać się bestiami bez serca, wyrzutów sumienia i zgotować bliźnim taki los. Dlatego bez wahania sięgnęłam po "Triumf ciemności", czyli I tom sagi "Czarne słońce", napisany przez francuski duet: Erica Giacometti i Jacquesa Ravenne....

Niezła, dobrze się czyta. Polecam.

Całkiem przyjemnie się czyta, ale na pewno brakuje zawrotnego tempa akcji.
Historia dobrze przemyślana, ale czegoś mi brakuje, miał być drugi Dan Brown a wyszło po prostu ok.

Ciekawa powieść przygodowa osadzona w realiach IIWŚ

Fajna, sprawnie opisana historia poszukiwania starożytnych artefaktów przez nazistów. Bardzo mi się podobała. Czekam na kolejną część. W kategorii książek przygodowo-historycznych bardzo dobra.

Autorzy kreślą tajemniczą, opartą na teorii spiskowej historię z okresu drugiej wojny światowej, w której autentyczne postacie mieszają się z fikcyjnymi. Wartka, przesiąknięta wieloma zwrotami akcja i wiele mistycznych tajemnic sprawiają, że ciężko oderwać się od tej historii. A to dopiero początek, bo autorzy mają dla nas dalszy ciąg tej historii. Miejmy nadzieje, że...

Niestety nie dostawałam do końca.
Przygodę z triumfem ciemności zakończyłam na 220 stronie. Totalnie mnie nie porwała ta historia. Nie lubię odczuwać znużenia czytając książki, dlatego odkładam na półkę i z przykrością stwierdzam, że raczej do niej nie wrócę.

Dyskusje

• 2019
  • Poszukać
  • Mitologia
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Chcę mieć
  • Zagadka

Dodaj cytat z książki Triumf ciemności