Mind mapping z komputerem. Uporządkuj swoje myśli

Okładka książki Mind mapping z komputerem. Uporządkuj swoje myśli Paweł Wimmer
Okładka książki Mind mapping z komputerem. Uporządkuj swoje myśli
Paweł Wimmer Wydawnictwo: Helion poradniki
232 str. 3 godz. 52 min.
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
Helion
Data wydania:
2018-11-20
Data 1. wyd. pol.:
2018-11-20
Liczba stron:
232
Czas czytania
3 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328343337
Tagi:
poradnik mind mapping mapy myśli mapowanie myśli
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2315
2315

Na półkach: , ,

Mapa myśli.

Mind mappining – ciekawa rzecz, z którą (przyznam się) nie miałem dotąd do czynienia. Nawet nie za bardzo miałem świadomość o istnieniu czegoś takiego ;) Cóż to zatem w ogóle jest? W największym skrócie chodzi o tworzenie map własnych myśli. I to w specjalnych aplikacjach.

Pierwsza przychodząca do głowy myśl = po co to komu?... Czy nie wystarczy, skoro już czegoś takiego potrzebujemy, zwykłe wypunktowanie czegoś na najzwyczajniejszej w świecie kartce papieru? W tabelce chociażby? Lub w innej, dowolnej formie? Z pozoru tak. I zapewne można przy takiej manualnej formie pozostać, jednak mind mappingiem – chociażby z ciekawości – można się na próbę zainteresować.

O co więc chodzi? Na starcie mamy aplikację stworzoną do celu, o którym mowa. Znaleźć ich w sieci można kilka. W książce mowa jest konkretnie o aplikacji XMind, jednak znaleźć można także podobne do niej XMind Pro, iMindMap oraz MindMup. Generalnie rzecz biorąc nie są to twory skomplikowane jeśli chodzi o ich obsługę, bazują na tym, co możemy zastosować sami manualnie na wspomnianej zwykłej kartce papieru, jednak ideą mind mappingu jest uproszczenie wszystkiego, szybkie wydobycie meritum z interesującego nas zagadnienia i – trochę niepostrzeżenie – zaangażowanie w cały proces naszych wszystkich szarych komórek, z położeniem akcentu na użycie obydwóch półkul mózgowych. Zastosowanie zaś jest nieograniczone, można bowiem używać aplikacji zarówno do upraszczania złożonych zagadnień, ale także do tworzenia notatek i – a czemu by nie ;) – zanalizowania sobie własnych luźnych i bardziej złożonych przemyśleń.

Możliwe i faktycznie działające, czy też niepotrzebna abstrakcja? Szczerze powiedziawszy, nie jestem w stanie tego jednoznacznie stwierdzić, ale tylko z tego powodu, że trochę za krótko się całą aplikacją „pobawiłem”. To wszystko – jeśli się już program odpali – ma w sobie pewien potencjał, jednak czy faktycznie to działa na każdego, tego niestety nie stwierdzę. Potencjał aplikacji tkwi w dużych możliwościach upraszczania problemów do rozwiązania, a dzieje się to za pomocą możliwości rozłożenia problemu na czynniki pierwsze za pomocą grafik, kolorów i schematów oferowanych przez program. Całość jest ciekawa. Na tyle ciekawa, że polecić na próbę mogę (być może sam się tym jeszcze kiedyś, w potencjalnie wolnej chwili, pobawię).

Dziękuję Wydawnictwu Sensus za egzemplarz recenzencki.

https://cosnapolce.blogspot.com/2019/04/mind-mapping-z-komputerem-uporzadkuj.html

Mapa myśli.

Mind mappining – ciekawa rzecz, z którą (przyznam się) nie miałem dotąd do czynienia. Nawet nie za bardzo miałem świadomość o istnieniu czegoś takiego ;) Cóż to zatem w ogóle jest? W największym skrócie chodzi o tworzenie map własnych myśli. I to w specjalnych aplikacjach.

Pierwsza przychodząca do głowy myśl = po co to komu?... Czy nie wystarczy, skoro już...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1238
631

Na półkach: , ,

Więcej na: http://smag-rekomendacje.blogspot.com/

Coraz częściej usłyszeć można o tajemniczym „mind mappingu”, czyli po prostu mapowaniu myśli. Trzeba przyznać, że dziwnie brzmiący termin ma w swoim założeniu wspomóc naszą pracę, organizację zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Zachwalana technika jest niczym innym, jak tworzeniem graficznych notatek. Gdzie podziało się zatem wypisywanie od myślników, punktowaniu czy tworzeniu algorytmów? Otóż stworzono - wydawać by się mogło - rewolucyjne, jakże graficzne techniki wspomagające nasze działania. Jak wygląda to naprawdę?

Wystarczy nam darmowy program online XMind, który wykorzystano w poradniku. W sposób niesamowicie przejrzysty i kolorowy pokierowano czytelnikiem, by stworzył własne mapy myśli zarówno dotyczące planowania wakacji, czasu wolnego, nowego problemu w pracy, czy choćby organizacji przyjęcia, a nawet podsumowaniu znajomości z Panem X. I choć początkowo może się wydawać to strasznie trudne i zupełnie niepotrzebne, bo przecież znacznie prościej wypunktować na kartce wszystkie założenia, program tak naprawdę ułatwia nam spojrzenie na każdy problem, na każdą naszą decyzję w sposób przejrzysty, kolorowy i łatwy do przemyślenia. A samo stworzenie owej mapy myśli zajmuje tak naprawdę parę minut. Dodatkowo, poza użyciem XMind, poznajemy również XMind Pro, iMindMap oraz MindMup. Do stworzonego projektu możemy dodawać komentarze, rozszerzać o kolejne założenia, wiadomości, czy też drukowanie lub publikowanie stworzonych map.

Podsumowując: W swojej pracy zawodowej często korzystam z algorytmów i innych wypunktowanych notatek. Poznając mapowanie myśli, początkowo – przyznaję – nie mogłam się w tym wszystkim odnaleźć. Teraz, po wielu próbach stworzenia tego, czego oczekiwałam, nie wyobrażam sobie życia bez wykorzystania XMind, na którym pracuje najczęściej. Dotąd moje notatki były bardzo kolorowe, używałam wielu zakreślaczy do odznaczenia spraw priorytetowych. Tworząc mapę myśli dotyczącą danego zagadnienia, po prostu grupuję dane, rozwijam, a wszystko nadal pozostaje czytelne i kolorowe. Dlatego polecam wprowadzenie w swoje życie mind mappingu. A książka Pawła Wimmera tak naprawdę krok po kroku wprowadza nas w tajniki tworzenia map myśli. Czy jest przydatna? Zdecydowanie. Zwłaszcza dla osób, które dopiero chcą spróbować zmierzyć się z licznymi na naszym rynku aplikacjami.

Więcej na: http://smag-rekomendacje.blogspot.com/

Coraz częściej usłyszeć można o tajemniczym „mind mappingu”, czyli po prostu mapowaniu myśli. Trzeba przyznać, że dziwnie brzmiący termin ma w swoim założeniu wspomóc naszą pracę, organizację zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Zachwalana technika jest niczym innym, jak tworzeniem graficznych notatek. Gdzie podziało...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    16
  • Posiadam
    6
  • Przeczytane
    2
  • Posiadam - wersja papierowa
    1
  • Mind & SpeedReding
    1
  • ! BŚ
    1
  • Posiadam książkę
    1
  • Kupić_e-book
    1
  • EbookPoint / Helion
    1
  • Współpraca
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Mind mapping z komputerem. Uporządkuj swoje myśli


Podobne książki

Przeczytaj także