Do gwiazd

Brandon Sanderson Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Skyward (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Skyward
Data 1. wydania:
2018-06-11
Zbigniew A. Królicki
Zysk i S-ka
fantasy dla młodzieży inwazja obcych literatura amerykańska literatura dla młodzieży nastolatka niebezpieczeństwo pilot samolotu wszechświat Ziemianie Ziemia Święta
Skyward
Skyward (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Zbigniew A. Królicki

Jest to moje pierwsze przeczytane science-fiction.

Książka jest w porządku. Powinna spodobać się osobom, które naprawdę lubią sci-fi. Ja natomiast nie przepadam za takim "metalowym" światem, klimatem laserów, myśliwców. Brakuje mi tam pewnego rodzaju "duszy". Ale to tylko i wyłącznie kwestie subiektywne, ponieważ książka sama w sobie jest napisana i wykreowana dobrze....

Genialna. Serdecznie polecam. Bardzo polubiłam bohaterkę. Mogłam się z nią także utożsamić na zaskakującym poziomie. A świat ciekawy i naprawdę oryginalny. Jedna z moich ulubionych książek. Kiedyś na pewno ponownie ją przeczytam!

Ciekawy początek kolejnej histori. Znowu nie wiadomo, kiedy koniec.

To było takie dobre!😍😍
Główną bohaterką "Do gwiazd" jest Spensa, której życie nie jest usłane różami...
Jej ojciec, były pilot, uciekł z pola historycznej "Bitwy o Altę" i został zestrzelony przez swoich, żeby nie siać paniki, przez co został okrzyknięty tchórzem i przestrogą dla dzieci.
Do Spin przyklejona jest plakietka tchórza, przez co praktycznie nie ma szans zostać...

O pierwszym i drugim tomie:

Teoretycznie historia jakich wiele, ale ta jest tak skonstruowana, że czytasz od deski do deski.

Jeśli na początku czytania masz ochotę wyrzucić tą książkę i nie masz pojęcia dlaczego ludzie tak chwalą Brandona Sandersona, przemęcz jeszcze kilka rozdziałów. Dalej jest lepiej, a końcówka daje nadzieję, że jest szansa dla tej serii. Te wszystkie zbiegi okoliczności i grupa emocjonalnych nastolatków jest do ogarnięcia, kiedy Sanderson w końcu odsłania swój pomysł na świat...

Nie jest to książka która zostanie ze mną na długo, ale do czytania dla zabicia czasu jest ok.

Pierwszy audiobook, który przesłuchałem w ramach storytel. Ta książka utwierdziła mnie tylko w przekonaniu, że Sanderson jest jednym z najlepszych i najbardziej utalentowanych żyjących pisarzy.
Do tego jak zwykle spójny świat i protagonistka, której nie sposób nie polubić.

Super- jedyne co mnie nudziło to bardzo dokładne opisy walk. Jest to jednak koniecznie, bo w końcu o to chodzi w tej książce. Jest to cegła, ale nie żałuję. Jak na pierwsze spotkanie z science fiction- w żadnym stopniu się nie rozczarowałam! <3

Dyskusje

1 074