Do gwiazd

Brandon Sanderson Cykl: Skyward (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 606 str.
Skyward
Data 1. wydania:
2018-06-11
Zbigniew A. Królicki
Zysk i S-ka
fantastyka, fantasy, science fiction
fantasy dla młodzieży inwazja obcych literatura amerykańska literatura dla młodzieży nastolatka niebezpieczeństwo pilot samolotu wszechświat Ziemianie Ziemia Święta

Skyward
Zbigniew A. Królicki
Zysk i S-ka
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

To moje 3 podejście do twórczości powszechnie lubianego i poważanego Brandona Sandersona. Naprawdę, nie rozumiem skąd bierze się zachwyt nad jego twórczością.

Książka jest typem fantastyki młodzieżowej. Historia 17-to letniej (o ile się nie mylę) Spensy, której wielkim marzeniem jest pójście w ślady ojca i zostanie pilotem myśliwca. Dziewczę łatwo nie ma bo ojciec został...

Moje pierwsze spotkanie z Sandersonem. Nie było źle, ale utwierdziłam się w przekonaniu, że całkowicie wyrosłam już z młodzieżówek. Gorąco polecam dla młodszych czytelników, lub też takich którzy lubią bardzo lekkie sci-fi.

no coż, przez ta książkę pozbyłam się niechęci do sience fiction

Młodzieżowa fantastyka przygodowa w wykonaniu Brandona Sandersona może starszych miłośników literatury SF@F nieco razić nadmierną prostotą i schematyzmem fabuły, w której młoda bohaterka po ciężkim dzieciństwie i licznych szykanach niemiłego otoczenia dociera przez trudy do gwiazd (dosłownie i w przenośni). Żeby jeszcze dokładniej odwzorować najpospolitsze klisze gatunkowe...

Przeczytałem w jeden dzień ~26h

Pozycja zdecydowanie młodzieżowa, ale warta polecenia. Mimo, iż nie lubię historii, w których młodzież przechytrzyła dorosłych, bo są w większości mocno naciągane, to jednak Sandersownowi dałem się po raz kolejny wciągnąć

Świetna książka, pochłonąłem ją w 3 dni. Większość książki to dialogi i rozmowy, bez męczących opisów. Zdecydowanie polecam!

Brandon Sanderson ma w sobie tę wspaniałą lekkość pisania w połączeniu z pięknym umysłem stworzonym wręcz do kreowania nowych światów, niesamowitych rodzajów magii, czy też niezapomnianych postaci.

Do Gwiazd to powieść o ludzkości zamieszkującej obcą planetę, zepchniętych do życia pod powierzchnią z uwagi na cykliczne ataki obcych oraz inne niebezpieczeństwa na...

Książka przeczytana w dwa dni. Może nie jest tak epicka jak inne książki Sandersona ale ma potencjał na bardzo dobrą serię. Czyta się bardzo dobrze, ciężko oderwać się od książki ponieważ nie ma ona znaczących dłużyzn. Człowiek tak się zatraca, że nie wiadomo kiedy a tu już koniec książki:).

Jak zawsze Sanderson trzyma poziom

Dyskusje