Dwa Jeden Zero

Okładka książki Sherlock Holmes. Odcienie czerni Adam Chyliński, Bartosz Szpak
Sherlock Holme... Adam Chyliński, Bar...
Okładka książki Czynnik turyński Krzysztof Komander, Piotr Rogoża
Czynnik turyński Krzysztof Komander,...
Okładka książki Sierżant Cuff Krzysztof Komander, Kinga Krzemińska
Sierżant Cuff Krzysztof Komander,...
Okładka książki Misja: Niepodległość Krzysztof Komander, Piotr Rzepka
Misja: Niepodl... Krzysztof Komander,...

pomieszanie z poplątaniem. Słabiutko i ...jeszcze słabiej. Kilka śmiesznych momentów, trochę efektów specjalnych. Nie odradzam- bo może komuś się spodoba- ale polecić nie mogę :/

Ten gatunek nie dla mnie.

Ten gatunek nie dla mnie.

Kompletnie nie rozumiem tak niskiej oceny. Świetne, konceptualne i wybitnie kreatywne dzieło, które po prostu nie należy do łatwych. Mam nadzieję, że trafi do ludzi ceniących sobie trudną literaturę i wymagają od tekstu wyzwania.

Nawet fakt, że jest to superprodukcja (a te bardzo lubię),nie ratuje tego, że jest to zwykły gniot. Szkoda na to czasu.

Gdyby nie aktorzy podkladajacy glosy do audioserialu dalbym 1. Jaselka w 1 klasie sa na wyzszym poziomie niz te sluchowisko.

Bardzo lubię słuchowiska. Lubię literaturę science fiction. I zawsze ryczę ze śmiechu na ”Seksmisji”. Więc jak mi zareklamowano „Dwa Jeden Zero” jako super produkcję science fiction i to pierwszą polską komedię tego typu po „Seksmisji”, to nawet nieco obciachowa wizytówka okładkowa tego utworu nie zniechęciła mnie do sięgnięcia po to nagranie.

Po wysłuchaniu „Dwa Jeden Zero” uczucia mam raczej mieszane. Nie ma wątpliwości, że realizacja słuchowiska jest na wysokim poziomie i aktorzy biorący w nim udział są świetni. Historia jest w miarę prosta: oto mamy rok 2549. Młodzi małżonkowie wyruszają w podróż poślubną…statkiem kosmicznym, bo podróż jest międzygalaktyczna, a młoda żona to aplikacja miłosna. Małżonek jest człowiekiem z krwi i kości, z całym wachlarzem wad charakterystycznych dla tego gatunku. Oboje ukrywają jakieś brudne sekreciki, co w połączeniu z absurdalnymi przygodami bardzo gmatwa akcję.

Bez dwóch zdań – to słuchowisko jest pastiszem, w którym scenarzyści wymiąchali mnóstwo motywów z klasyki SF i dorzucili wiele nawiązań do popkultury. Ta gmatwanina bywa momentami nazbyt absurdalna i we mnie budziła pewną konsternację. Poruszane są ważne problemy dotyczące budowania poprawnych relacji w związku, ale trudno to docenić, gdy w tle przemyka gadający gołąb. Jak na super produkcję, to trochę za mało efektów „wow”, choć zakończenie faktycznie błysło niczym neon nad burdelem. Nie zachwyciłam się, ale też nie wynudziłam. A realizacja od strony technicznej jest naprawdę super!

Po wysłuchaniu „Dwa Jeden...

Zapowiadało się nieźle, ale potem to już pomieszanie z poplątaniem. Scooby Doo ? naprawdę ?
A mogło z tego być naprawdę coś fajnego.
Sceny w taxi + gołąb bułkowy ćpun wypadłyna tym tle chyba najlepiej... :)

A mogło z tego być naprawdę coś fajnego.
Sceny w taxi + gołąb bułkowy ćpun wypadłyna tym tle chyba najlepiej... :)

Daje dwa, bo przesłuchałem tylko dwie części... Więcej nie dałem rady...

Daje dwa, bo przesłuchałem tylko dwie części... Więcej nie dałem rady...

No brawo ! Na 100 książek przeczytanych przez ostatnie 2 lata ta otrzymuje zaszczytne ostatnie miejsce. Co to za niespełnione wynaturzenia? Taki bełkot o niczym i bez sensu. To bardziej dziwaczny performance niż literatura. Nie polecam.

aktualizacja: minęły kolejne 2 lata i w dalszym ciągu to "dzieło" jest na moim ostatnim miejscu, pogratulować.

dla mnie za mało science

dla mnie za mało science