Gry Nemezis

Nominacja w plebiscycie 2019
James S.A. Corey Wydawnictwo: Mag Cykl: Expanse / Ekspansja (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
Nemesis Games
Data 1. wydania:
2015-06-02
Marek Pawelec
Mag
space opera science fiction podróże międzyplanetarne
Nemesis Games
Expanse / Ekspansja (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marek Pawelec
space opera science fiction podróże międzyplanetarne
Inne

Moim zdaniem najlepsza jak do tej pory część bestsellerowej serii The Expanse. Wreszcie każdy członek załogi Rosynanta ma swój mniejszy lub większy wątek, który rozwija całą historię. Powracają też postaci, których we wcześniejszym tomie nie było.
Seria trzyma nadal bardzo wysoki poziom. Polecam. Tym bardziej, że od grudnia 2020 startuje 5 sezon serialu.

Nareszcie więcej dowiadujemy się o przeszłości załogi. Rozrywka nadal na wysokim poziomie.

Książka jest inna od poprzednich pod kilkoma względami.
Przede wszystkim załoga "Rosa" się rozdziela. Jim zostaje na statku, Amos leci na Ziemię, Aleks wybiera się na Marsa, a Naomi na Ceres. Tego wcześniej nie było i wypadło tutaj naprawdę ciekawie. Poza tym, w końcu miałam okazję poznać przeszłość głównych bohaterów. O ile Holden nigdy nie był zagadką, o tyle reszta mnie...

Trochę przegadana miejscami jak na tą serię, ale generalne odczucia na plus. Inna niż poprzednie części, trochę lepiej poznajemy bohaterów, czego w sumie trochę w poprzednich częściach brakowało. Na pewno następna książka z serii już grzeje się u mnie w blokach startowych.

Na półkach: , , , , ,

Rosynanta czeka długo trwająca naprawa. Dlatego Naomi, Alex i Amoskorzystają z okazji i opuszczają Holdena, aby załatwić swoje prywatne spratunki. W tym czasie Holden zaczyna odkrywać, że w całym Układzie znikają statki.

Muszę przyznać, że… czuję się w kropce. Dlatego, że świat przedstawiony i bohaterów “The Expanse” bardzo lubię. Dlatego, że piąty tom, czyli “Gry...

Nie wiem czy piąty tom serii Expanse nie jest do tej pory tym najlepszym. Na zawiązanie akcji nie czekamy prawie wcale. Statek w remoncie, bohaterowie się rozłażą po Układzie Słonecznym i mamy szybkie zawiązanie wątków u każdego z nich. Wreszcie możemy spojrzeć na załogę Rosynanta nie tylko z punktu widzenia Holdena i przypadkowych pasażerów, ale także z punktu widzenia...

Fajna książka naprawdę polecam, jedno mnie tylko irytuje jak ktoś wychodzi w przestrzeń kosmiczną bez skafandra i nic mu nie jest.

Po bardzo średniej "Gorączce" przychodzą świetne "Gry". Pierwszy raz w centrum uwagi (i punktu widzenia) mamy całą załogę Rosynanta... choć każdy w jakiś sposób znajduje się nagle w innym zakątku Układu Słonecznego. Działa to nieźle na dynamikę grupy, pozwala na kilka fajnych powrotów, a na koniec przecież i tak wszyscy... Albo ciii!

Naprawdę fajne scifi, nie mogę się...

Kolejna ciekawa część. Poznajemy załogę.

Ta książka stresowała mnie tak, że by byłam w stanie przeczytać więcej niż 2 rozdziały pod rząd.

Dyskusje

• 2019