Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 37.97 zł

erikson sf pierwszy kontakt

Oficjalne recenzje i

Zdecydowanym krokiem ku przepaści

Link do recenzji

Fantastyczny pomysł na książkę. Zachęcam do lektury, choć jest jeden duży minus - książka obfituje w niepotrzebne wątki i nic nie wnoszące dywagacje. Gdyby tak redaktor usunął jakieś 100 stron, książka byłaby arcydziełem literatury science fiction.

Pomarzyć jest zawsze miło. I dlatego z przyjemnością pobujałam się po tym jakże odmienionym ziemskim świecie gdzie ludzi po prostu przymuszono do zaniechania przemocy. Miło także popatrzeć na obezwładnionych tyranów i temu podobnych typów, których spełnia jak największa kontrola nad innymi ludźmi. natomiast tak poza tym to ta książka jest naiwnie utopijna i boleśnie...

Skłania do zadania sobie kilku niekomfortowych pytań. J Jednocześnie jest dosyć mało subtelna w swojej misji

Steven Erikson, kanadyjski guru fantazy, "Ceną szczęscia" spróbował swych sił w sf.
Stworzył powieść o pierwszym kontakcie, dosyć nietypowym, wplatając w powieść bardzo modną obecnie ekologię.
Wg. mnie stworzył jednocześnie dogłębne studium natury ludzkiej - jej ciemnej strony, lecz pokazując również jej pozytywne cechy.
Dokonał jednocześnie krytyki koncernów medialnych,...

Nic nowego ani odkrywczego.
To że ludzie niszczą życie na Ziemi wiadomo od lat. Porównywano już wcześniej ludzkość do wirusów lub komórek rakowych.
O zakłamaniu polityków , bezwzględności korporacji , o tym że pieniądz jest bogiem , a życie innych ludzi jest mniej ważne niż nasz zysk powstało mnóstwo książek i filmów.
O teoriach spiskowych i ukrywaniu wiedzy o kosmitach...

Steven Ericson jest autorem znanym z dziesięciotomowego cyklu zatytułowanego „Malazańska Księga poległych”, którą aktualnie czytam i zanosi się na to, że jeszcze, długo, długo będę czytał. To jest ciekawostka, że autor fantasy spróbował swoich sił twórczych w równie znakomitej książce zatytułowanej „Cena szczęścia. Opowieść o pierwszym kontakcie” z gatunku science...

Niesamowita, aczkolwiek wcale niełatwa jest książka Stevena Eriksona " Cena Szczęścia". Jeden z najpopularniejszych pisarzy fantasy, tym razem stworzył dzieło, które przez Roberta J. Sawyera zostało uznane za arcydzieło, z podgatunku science fiction.

W jednym z kanadyjskich miast, w środku dnia i na oczach wielu ludzi, zostaje uprowadzona przez niezidentyfikowany obiekt...

Bardzo wymowna treść, można powiedzieć, że odnosi się do tego się dzieje we współczesnym świecie.

Na półkach: , , , ,

Jedna z pozycji którą naprawdę chce się mieć na półce. Ciekawe postaci i nietypowa inwazja kosmitów. Ratunek czy niewola? A może zagłada? Jak postąpią ludzie w nietypowej sytuacji?

bardzo fajna historia szkoda, że kończy się w miejscu w którym mogła by się dopiero zaczynać. Przemyślana, dopracowania nie można się o nic przyczepić no może tylko o zbyt duża liczbę mało znaczących postaci i ich punktów widzenia.

• 2019
  • Science Fiction