Psierociniec. Niepiesek

Okładka książki Psierociniec. Niepiesek Marta Krzywicka, Agata Widzowska
Okładka książki Psierociniec. Niepiesek
Marta KrzywickaAgata Widzowska Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga Cykl: Psierociniec (tom 3) Seria: Psierociniec literatura dziecięca
literatura dziecięca
Psierociniec (tom 3)
Psierociniec
Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga
2018-10-26
2018-10-26

Okładka książki Dobranocki na Gwiazdkę Grażyna Bąkiewicz, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Zofia Beszczyńska, Manuela Gretkowska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Barbara Kosmowska, Beata Ostrowicka, Zofia Stanecka, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Agnieszka Tyszka
Dobranocki na ... Grażyna Bąkiewicz,&...
Okładka książki Owco, śpij! Guillaume Perreault, Kerry Lyn Sparrow
Owco, śpij! Guillaume Perreault...
Okładka książki Banda Czarnej Frotté. Skarpetki powracają! Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Banda Czarnej ... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu Nika Jaworowska-Duchlińska, Agata Widzowska
Psierociniec. ... Nika Jaworowska-Duc...

Fajna książka, podobała mi się, warto przeczytać.👍Polecam🌺🌸

Fajna książka, podobała mi się, warto przeczytać.👍Polecam🌺🌸

Super napisana I super historia dla najmłodszych!

Super napisana I super historia dla najmłodszych!

Cieszę się, że tyle obecnie na rynku pięknych i mądrych książek dla dzieci o zwierzętach. Seria "Psierociniec" trzyma bardzo wysoki poziom i polecam do słuchania całym rodzinom - dzieciaki często lepiej wyedukowane pod względem szacunku do naszych braci mniejszych niż dorośli.

Moje dzieci i ja uwielbiamy całą serię😍
Jak każda z części- Niepiesek jest bardzo zabawna, pouczająca, wzruszająca i przekazująca wiele wartości.
Polecam z całego serca

Moje dzieci i ja uwielbiamy całą serię😍
Polecam z całego serca

Pokaż mimo tovideo - opinia

Niepiesek to najnowsza książka z serii Psierociniec. Jeśli nie znacie jeszcze przygód Remika i innych psiaków przebywających w schronisku, zachęcam Was i także tych, co już znają Psierociniec do tej nowej pozycji Wydawnictwa Wilga.

Niepiesek to wyjątkowa opowieść o byciu innym, często nieakceptowanym, odrzuconym, wyśmianym przez “swoich”. Tytułowy Niepiesek, to w rzeczywistości pies, który od małego wychował się w kociej rodzinie. Nie nauczył się szczekać, warować, lecz opanował do perfekcji sztukę miauczenia i wylegiwania się na słońcu. Nadchodzi czas, kiedy Niepiesek ulega wypadkowi i trafia do weterynarza, gdzie poznaje prawdę. Później styka się z gangiem Niuchaczy, których motto brzmi: “Niechaj żyją niu-ha-cze, niu-cha-cze, niu-cha-cze! Kto jest kotem, niech płacze, niech pła-cze, hau!”. Po tych sytuacjach nasz Niepiesek próbuje odkryć kim tak naprawdę jest – kotem, czy psem i próbuje zrozumieć kim chce być. Podejmuje się najróżniejszych wyzwań, jak lot w kosmos, by udowodnić innym, że jest dzielnym psem, który nie boi się niczego.

W swojej wędrówce trafia do Psierocińca, gdzie poznaje Remika i innych towarzyszy, którzy nie odtrącają go, wręcz przeciwnie akceptują go takim, jakim jest. Remik, nasz psiopoeta dodaje mu otuchy swoimi wierszami i wspiera go w kolejnych zadaniach. Jednym z wierszy jest ten poniższy, który opisuje naszego głównego bohatera.

Gorąco zachęcam Was do poznania książki o Niepiesku, jak i sięgnięcia po pozostałe pozycje z tej serii. Z bohaterami tej opowieści z pewnością Wasze pociechy nie będą się nudzić, a przy okazji dowiedzą się, że nie wszyscy muszą być tacy sami oraz że inny to nie znaczy gorszy. Wraz z bohaterami tej historii będziecie rymować i świetnie się bawić.

„Niepiesek” to już trzeci tom „Psierocińca” Agaty Widzowskiej, pisarki, która najbardziej kojarzy się wszystkim z opowieściami o niezwykłych koniach, zmianie stosunku do życia, prawdziwej przyjaźni. Otwierający serię „Koń na receptę” pozwala czytelnikom na oswojenie się w takimi ważnymi tematami jak niepełnosprawność, bieda, odpowiedzialność, pracowitość, uczynność, tolerancja, przemoc, niesprawiedliwość, eutanazja. Skierowane do młodzieży lektury doskonale sprawdzają się w przypadku posiadających dużą koncentrację przedszkolaków. Tym razem jednak nie będę Wam opowiadała o kolejnej książce o koniach tylko o niezwykłych psach i jeszcze dziwniejszym schronisku, w którym życie może i nie jest łatwe, ponieważ każdy ze zwierzaków marzy o własnym właścicielu do kochania, ale na pewno mają się tam dobrze, czyli nie są zaniedbane i głodne. Czworonogi czekają tylko na kogoś, kto odwiedzi „Psierociniec” i się w jednym z nich zakocha. Cechą wyróżniającą to miejsce od innych podobnych jest to, że mieszka w nim psi poeta potrafiący swoimi wierszami pomagać zwierzętom. Z tego powodu i tym razem odegra ważną rolę.
W trzecim tomie „Psierocińca” poznajemy Niepieska, który trafił do ludzkiej rodziny jeszcze, kiedy był bardzo mały i potrzebował mleka oraz opieki mamy. I w ten sposób stał się synem kotki mającej w tym czasie własne dzieci. Wychowanie w kociej rodzinie sprawia, że nasz bohater zamiast szczekać miauczy. To oczywiście staje się pretekstem do kpin i prześladowania go przez bandę bezdomnych psów co jakiś borykających się z przygarnianiem ich przez złych ludzi, którzy wcale nie chcą im pomóc tylko wykorzystać predyspozycje poszczególnych ras.
Prześladowany i wyśmiewany Niepiesek postanawia całemu światu udowodnić, że niezły z niego bohater. Z tego powodu robi plany podróży w kosmos. Udaje mu się nawet skonstruować napęd do rakiety i włączyć sporo zwierząt do pomocy. Szybko okazuje się, że plany planami, ale pewnych rzeczy nie przemyślał i zamiast w kosmos leci na drzewo. Cudem ocalały szykuje się do kolejnego podboju ludzkich i zwierzęcych serc. Jednak przez swoją zbyt dużą łatwowierność pomaga złodziejowi. Wydaje się, że zła passa prześladuje naszego bohatera. Kiedy już jest załamany kolejną nieudaną próbą zabłyśnięcia i ściągnięciem kłopotów na siebie następuje przełom: ktoś ma gorzej od niego. Jego główny prześladowca, przywódca podwórkowej bandy trafia w ręce myśliwych, którym ma pomóc w polowaniu. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że zmuszony do służby Hultaj boi się strzałów, a tych na łowach nie zabraknie. Niepiesek z pomocą przyjaciół i członków Gangu Niuchaczy ruszy na pomoc.
Agata Widzowska po raz kolejny w swojej książce porusza takie ważne tematy jak samopoznanie, akceptacja, niepełnosprawność, odmienność, wybaczenie, otwartość, zrozumienie. Za pomocą zwierzęcych bohaterów pokazuje, że wszyscy są ważni.
Jestem miłośniczką książek Agaty Widzowskiej. We wszystkich możemy odnaleźć dojrzałe podejście do naszego otoczenia, traktowania istot słabszych i bezbronnych z empatią, szukania dla nich najlepszych rozwiązań, ale też i dbanie o własne potrzeby duchowe. Tak właśnie jest we wszystkich tomach "Psierocińca” pouczającego nas, że wiele problemów można rozwiązać bez ruszania w świat czy robienia rzeczy niezwykłych, ponieważ zależą od naszego nastawienia.
"Pierocieniec" to książki o bardzo ładnej szacie graficznej i stworzone do młodszych czytelników niż odbiorcy wcześniejszych książek autorki. Dzieci znajdą w niej piękne ilustracje psów w otoczce przyciągających oko barw. Lekturę tę polecam wszystkim przedszkolakom oraz uczniom nauczania początkowego.

Najlepsza z serii. Super dla 5 i 7 latka.

Najlepsza z serii. Super dla 5 i 7 latka.

Cudowna historia o miłości, odwadze i szukaniu swojego "ja".
Niepiesek wychowuje się w kociej rodzinie.
Chodź jest psem, przez "Gang Niuchacza" absolutnie nie jest tak traktowany.
Aby udowodnić swoją "Pieskość" postanawia dokonać niezwykłych rzeczy.
Ale czy lot w kosmos to na pewno dobry pomysł ?
Już po kilku dniach okazuje się że szef gangu zostaje porawny.
Na ratunek wyrusza Niepiesek... czy uda mu się ?
Śliczne ilustracje, historia z morałem :)
Zapraszam wszystkich do zajrzenia na www.zaczytanasowka.pl, sklep dla mola książkowego :)

Cudowna historia o miłości, odwadze i szukaniu swojego "ja".
Niepiesek wychowuje się w kociej rodzinie.
Chodź jest psem, przez "Gang Niuchacza" absolutnie nie jest tak traktowany.
Aby udowodnić swoją "Pieskość" postanawia dokonać niezwykłych rzeczy.
Ale czy lot w kosmos to na pewno dobry pomysł ?
Już po kilku dniach okazuje się że szef gangu zostaje porawny.
Na ratunek...

Przeznaczone dla najmłodszych czytelników książki z serii „Psierociniec” Agaty Widzowskiej (recenzję dwóch pierwszych części znajdziecie TUTAJ) uważam za jedne z najbardziej udanych historii o psich bohaterach, które w ostatnich latach ukazały się na polskim rynku. Zresztą, cóż tam ja! Ważne, że seria ta podbiła serca wielu dzieci. I nie bez powodu. Trudno nie polubić Remika, Budzieła, Śpiocheła i innych czworonożnych postaci, których losy nie tylko bawią, ale i wzruszają, a co najważniejsze – uczą wrażliwości i otwarcia się na problemy i potrzeby zwierząt.
Kiedy więc do moich rąk trafiła kolejna część z serii, pod zabawnym tytułem „Niepiesek”, z wielką ciekawością zabrałam się za lekturę. A dokładniej – zabraliśmy się za lekturę we dwójkę, ja i mój sześcioletni synek, jeszcze niepotrafiący samodzielnie czytać. I nie zawiedliśmy się!
Tytułowy Niepiesek opowiada o sobie:
„Moja mama nosi na imię Mruczylda. Ma pręgowane futro, a jej zielone oczy kolorem przypominają ogórki małosolne w drugim dniu kiszenia. Nie lubię ogórków, ale ich barwa mnie zachwyca, podobnie jak kolor nieba przed burzą. Mój tata Mruk jest bardzo mądry i tłumaczy nam świat. Od niego wiem, co to jest kompas i jak się nim posługiwać. Mam też trzy puszyste siostry i trzech kosmatych braci, ale z wyglądu nie jestem podobny do żadnego z nich”.
Rzeczywiście, bardzo różni się od swojego kociego rodzeństwa, bowiem – wbrew nadanemu imieniu – jest psem. Ale przekonuje się o tym dopiero wówczas, gdy przytrafia mu się wypadek i trafia do weterynarza. Okazuje się, że pochodzi z psiej rodziny, ale jako malutki szczeniak zabrano go z pobliskiego Psierocińca i został wychowany przez mamę kocicę, wraz z innymi kociętami. Czuł się więc i zachowywał jak kot. Teraz jednak musi odkryć, kim jest naprawdę i kim chce być. Co gorsza, szczególne zachowanie psa, który wychowywał się wśród kotów, nie podoba się Gangowi Niuchaczy – psy wyśmiewają i dokuczają Niepieskowi przy każdej możliwej okazji. Co robić? Jak spowodować, by podwórkowa psia banda dała mu spokój? Czy nowo poznani przyjaciele z Psierocińca pomogą Niepieskowi w tej trudnej sytuacji?
Agata Widzowska po raz kolejny odkrywa przed czytelnikiem świat psich spraw, psich problemów, czasem bardzo trudnych. Snuje ciepłą i zabawną historię o poznawaniu siebie, odrzuceniu i przyjaźni. Podobnie jak w poprzednich częściach wzbogaca tekst pisany prozą urokliwymi wierszykami. Piękne ilustracje wykonała natomiast Marta Krzywicka.
Gorąco zachęcam do lektury! Każda z części opowiada o innym psim bohaterze, możecie więc przygodę z "Psierocińcem" zacząć od "Niepieska".
Agata
Recenzja publikowna na: www.zabookowane.pl