Ja, ocalona

Okładka książki Ja, ocalona Katarzyna Berenika Miszczuk Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Ja, ocalona
Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Wiktoria Biankowska (tom 4) fantasy, science fiction
Wiktoria Biankowska (tom 4)
W.A.B.
2020-10-28
2020-10-28
fantasy fantastyka polska
Inne

Okładka książki Gorąca gwiazdka Joanna Dubler, K.A. Figaro, Maya Frost, Elżbieta K. Kozłowska, Alexa Lavenda, Kaja Łęcka, Katarzyna Mak, Katarzyna Berenika Miszczuk, Jagna Rolska, Alicja Skirgajłło, Małgorzata Oliwia Sobczak, Patrycja Strzałkowska
Gorąca gwiazdka Joanna Dubler, K.A....
Okładka książki Gorsza siostra Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska
Gorsza siostra Justyna Bednarek, J...
Okładka książki Cyberpunk Girls Krystyna Chodorowska, Magdalena Kucenty, Gabriela Panika, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Agata Suchocka
Cyberpunk Girls Krystyna Chodorowsk...

Wyróżniona opinia i

Ja, ocalona

przeczytanych książek 156 napisanych opinii 110

Akcja tej części rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach z części 3. Byłam pełna nadziei, bo skoro dojrzała sama pisarka, to łudziłam się, że główna bohaterka również zmieniła się na lepsze. Niestety, została głupia tak, jak była w poprzednich częściach. I o ile we wcześniejszych chociaż coś się działo na poziomie akcji, tak tutaj nie dzieje się absolutnie nic, bo przecież te intrygi czy działania bohaterów to popierdółki takie, że szkoda było na nie papieru. Jedyny plus to postać Uzjela i fakt, że Beleth nie działał mi aż tak na nerwy jak dotychczas. Jestem chyba za stara na tę serię, bo nie umiem zrozumieć jej powodzenia.

Ostatni tom serii trzyma poziom poprzednich.
Genialnie się czytało, szybko, przyjemnie i wizja szalonych pomysłów diabłów i aniołów - tak, to robi robotę!

Ostatni tom serii trzyma poziom poprzednich.

Warto było czekać na kontynuację przygód Wiktorii i jej "zaświatowych" kompanów. Porwała mnie kolejna przygoda, chętnie poznawałem coraz dalsze zakamarki Arkadii i Los Diablos oraz po raz któryś zafascynowała mnie wyobraźnia i pomysłowość autorki. Mając nadzieję, na kolejną odsłonę wystawiam wesołą dziewiątkę (choć szczęśliwa byłaby siódemka ale ta jest za niską oceną) :)

Warto było czekać na kontynuację przygód Wiktorii i jej "zaświatowych" kompanów. Porwała mnie kolejna przygoda, chętnie poznawałem coraz dalsze zakamarki Arkadii i Los Diablos oraz po raz któryś zafascynowała mnie wyobraźnia i pomysłowość autorki. Mając nadzieję, na kolejną odsłonę wystawiam wesołą dziewiątkę (choć szczęśliwa byłaby siódemka ale ta jest za niską oceną)...

Uwielbiałam serie o Diablicy Wiktorii, która powstała 10 lat temu, tym bardziej nie mogłam przejść obojetnie obok kontynuacji tej serii.
Tym razem przenosimy się w zaświaty 10 lat później. Przez ten czas dusi się wydarzyło, Wiktoria zerwała z Beletem, Azazel lada chwila ma wyjść z więzienia po dziesięcioletniej odsiadce.
Wiktoria w niebie przygotowuje anielice do prowadzenia targów o dusze zmarłych, spotyka się z Cherubem Uzjelem.
Jak wiadomo, życie Wiktorii nudne nie było więc i teraz musi się w coś wplątać. Na początek ma pilnować Azazela, żeby nic nie wyczyniał, jak jej się to uda?
Przez dziesięciolecia rutyny, sam Szatan zaczyna mieć dość i chcę rozpętać apokalipsę. Czy mu się to uda? No i jaki udział w tym wszystkim będzie miała Wiktoria dowiecie się z książki.
Fajnie było wrócić po tylu latach do swoich ulubionych bohaterów.
Autorka pisze bardzo ciekawie i pomysłowo. Szczerze powiem, że zazdroszczę Wiktorii, że wystarczy, że pstryknie palcami i może mieć najwspanialsze stroje, fryzurę, makijaż, a ty szary człowieku musisz się godzinami zastanawiać jak się ubrać.
Polecam całą serię.

Wiktoria w niebie przygotowuje anielice do...

To co sprawiło, że seria od razu mnie wciągnęła to sposób w jaki autorka przedstawiła krainę zmarłych - rozrywkowe Los Diablos, spokojna i beztroska Arkadia czy pełen szaleńców Tartar. Dodatkowo fakty i postacie z Biblii, mitologii czy historii są świetnie wkomponowane w przygody głównej bohaterki. Całość dopełnia proste poczucie humoru postaci. Jedyny problem jaki miałam to doczytanie ostatniego tomu do końca, ponieważ akcja toczyła się bardzo wolno i zabrakło takiej "świeżości" jak w poprzednich częściach, gdy odkrywałam wraz z Wiktorią kolejną krainę zaświatów, a w ostatniej książce wszystko było już mi znane.

A i po pierwszym tomie zdecydowanie mam dość zdrobnienia "Piotruś" (śniło mi się po nocach 😂),jednak w następnych częściach Wiktoria zmienia się, więc warto przetrwać jej początkowe dość dziecinne zachowanie. Dla pocieszenia dodam, że diabły też miały jej przez to dość. 🤭/Wera

Książka dobra na odpoczynek od innych, wymagających głębszej refleksji lektur.

Książka dobra na odpoczynek od innych, wymagających głębszej refleksji lektur.

Ostatni tom serii o Wiktorii. Moim zdaniem przynajmniej tak samo dobry, jak tom 3. W tej części znudzony Lucyfer postanawia przyspieszyć apokalipsę. Wprowadzi to sporo zamieszania zarówno w zaświatach, jak i na ziemii. Relacja Wiktorii i Beletha nieco się skomplikowała, a dodatkowo pojawia się Uziel, tajemniczy i intrygujący cherubin.

Bardzo podobało mi się rozwinięcie postaci Azazela, który stał się bardziej ludzki i pokazał swoją drugą twarz. Ten tom wydaje się też wyjątkowo lekki do czytania. Jest sporo wstawek humorystycznych. Patrząc na całą serię, im dalej w las tym ciekawiej.

Bardzo podobało mi się rozwinięcie...

Chciałoby się ciąg dalszy serii :D Bardzo dobrze, że chociaż ten tom wyszedł, odnośnie kontynuacji :) Spodziewałem się że będzie coś "mocniejszego", po zakończeniu poprzedniej książki i wciśnięciu guzika Apokalipsa. Dużo romantyzmu, ale taki urok tej serii. Ciekawe motywy, z drzewem nieskończoności, show na anielice, Uzielem, jeźdźcami apokalipsy, bardzo fajne zakończenie. Choć niedokońca wiadomo co z Uzielem, motyw z Azazielem znowu pozostawia pole do kontynuacji.

Pochłonięta w jeden wieczór.
Nowi bohaterowie, dobrze znani krętacze, stare problemy i przeszłość pukająca do niektórych drzwi.
Urzekający diabeł, tajemniczy cherubin, wewnętrzne rozterki, a w tym wszystkim kolejna zagłada u progu.
Jak tu nie zaprosić ich na herbatkę?
Podwieczorek u Szalonego Kapelusznika w wydaniu Zaświatów.
Do tego z zawsze otwartym zaproszeniem.

Pochłonięta w jeden wieczór.
Jak tu nie zaprosić ich na herbatkę?
Podwieczorek u Szalonego Kapelusznika w wydaniu Zaświatów.
Do tego z zawsze otwartym zaproszeniem.

Była diablicą, potem stała się anielicą, żeby zostać potępioną. To jednak nie koniec jej przygód. Wiktoria Bieńkowska poznała wszystkie zaświaty, jednak najlepiej się czuła w Piekle. Z racji, że była potępioną i straciła Łaskę Bożą czuła pustkę i narastającą frustrację. Jednak to nie przeszkodziło jej po raz kolejny wmieszać się w Apokalipsę.
Tym razem Lucyfer stwierdził, że ją wywoła.Władca piekieł pogrążony w depresji zamiast przyjąć pomoc życzliwych osób zaczyna rekrutować jeźdźców apokalipsy wśród Aniołów i Diabłów.
Za namową Azazela, Wiktoria chcąc nie dopuścić do końca świata zgodziła się pomóc.
Po mimo 10 lat od wyjścia z Tartaru Wiktorii związek z Belethem się rozpada. Przyczynia się do tego obsesja Beletha na temat znalezienia zaginionego Ifryta, Wiktoria pragnęła odzyskać Łaskę Bożą i w tym wszystkim jakoś się zaplątała Phylis.
Mimo powracającego wątku Apokalipsy i jak zwykle wplątania w to Wiktorii nie można zapomnieć o zabawnych sytuacjach.Nie tylko w tej części jak i w poprzednich. Cięty język Wiktorii i dogryzanie Azazela potrafi rozbawić do łez.
Zostaje jednak pytanie czy Wiktoria zażegna Apokalipsy wywołanej przez Lucka? Kto jej pomoże i okaże się przyjacielem, na którego może liczyć? Jeśli jesteście ciekawi jak potoczyły się jej losy i pośmiać się z docinek bohaterów to koniecznie sięgnijcie do książki.

Zastrzegam jedno najlepiej czytać od pierwszego tomu aby nie stracić fabuły ani grama humoru.

Tym razem Lucyfer stwierdził,...

Video

Video