Nic nie zdarza się przypadkiem

Tiziano Terzani biografia, autobiografia, pamiętnik 718 str.
Un altro giro di giostra

Anna Osmólska-Mętrak
Świat Książki
biografia, autobiografia, pamiętnik

Porównaj ceny i

Generalnie dałbym 7, ale kto potrafi ciągnąć taki poziom przez ponad 700 stron? Raczej się nie nudziłem, co zakrawa chyba o cud przy takiej grubości książki. Muszę przyznać, że dla mnie świetna. Duża ilość przyjemnie spędzonego czasu, za co dziękuję autorowi.

Jeśli chodzi o główny wątek...naprawdę odnoszę wrażenie, w tej książce, że cel, jest mniej ważny niż sama podróż.

Rewelacyjna książka. Nie tylko o chorobie, ale o szukaniu sensu życia, spokoju duchowego. Autor szuka lekarstwa na raka, ale otrzymuje lekarstwo na siebie, własne życie. Każdy z nas powinien przeżyć podróż życia, podczas której zrozumie, zauważy co jest ważne w życiu, dokąd zmierza, znajdzie spokój.

Podróż duchowa człowieka, obarczonego śmiertelna choroba, urzeka wdziękiem a szczególnie łatwościa obserwacji świata i wychodzenia poza utarte schematy myślenia.

Poszerzył mój horyzont patrzenia na "wschód" i "zachód". Podróżuje z dystansem, wątpi, zadaje pytania. Bez zadęcia i wymądrzania się. No dobra, momentami łapie ton starego narzekacza, ale wybaczam mu to. Nie ocenia, nie radzi, stawia mądre pytania i dzieli się swoim poszukiwaniem odpowiedzi na nie.

Nie dałam rady, nie moje klimaty.

To nie jest książka tylko o raku i poszukiwaniu leku. Dla mnie osobiście to poszukiwanie prawdy w zderzeniu z mitami opartymi na wierzeniach Wschodu, iluzją za tym stojącą i w końcu rynek czyniący produkt ze wszystkiego co daje człowiekowi nadzieję. Sam autor zrozumiał po co rak "został mu dany", aby dojrzeć do mistycznego sedna pustki człowieka i niemożliwości osiągnięcia/...

Myślę, że nie będzie przesadą jeśli napiszę, że to książka, która zmienia patrzenie na życie. Każdy wyciągnie z niej coś dla siebie. Obowiązkowa pozycja, świetnie napisana, wspaniała historia.

Ta książka odmieniła moje życie!

Terzani włoski dziennikarz, podróżnik, korespondent wojenny. Przez wiele lat mieszkał w Azji. Bystry obserwator rzeczywistości, dowiaduje się w wieku 60 lat, że ma raka. Jedzie więc do Nowego Jorku, do renomowanego ośrodka, zajmującego się leczeniem raka. W rękach najlepiej wykształconych specjalistów, posługujących się najnowocześniejszym sprzętem, pacjent jest poddawany...

Śmiertelna choroba. Prawie jak wyrok śmierci. Pozostaje pogodzić się albo gorączkowo szukać lekarstwa. Autor udaje się na Wschód. Z opisu widać, że ten świat jest mu bliski. Mieszkał w Pekinie i nie tylko. Tyle, że nie trzeba jechać tak daleko aby wiedzieć, że podstawą zdrowia (oprócz uwarunkowań genetycznych) jest naturalne, zdrowe jedzenie, spokój, brak stresu (np. brak...

1 012
  • Chcę w prezencie