Zdrowe przekąski

Zwierciadło
2019-02-20
2019-02-20
9788381320511

Przechodząc do meritum, przepisy są banalnie proste i szybkie. Nie wymagają nie wiadomo jakich umiejętności, jedynie trzeba się przygotować na zakup podstawowych produktów, które są dość często wymieniane w przepisie, a nie wszyscy z nas myślę, posiada te rzeczy w swojej kuchni.
Monika Mrozowska w bardzo fajny i przystępny sposób uczy w swojej książce, że można jeść zdrowo nie poświęcając masy czasu na gotowanie. A bądźmy szczerzy, nie mamy go zbyt wiele. Dania przygotowane, można z łatwością zabrać do pracy, lub po prostu przygotować w domu dla całej rodziny.
Przekąski, mimo że w zdrowszej odsłonie mają nie tylko walory zdrowotne, ale i również smakowe. Od momentu kiedy dostałam tę książkę, nie rozstaje się z nią. Zawsze coś przyrządzam, niekoniecznie obiad, czasami deser innym razem przekąskę. Dla mnie najważniejsze jest, aby danie było zdrowe, smaczne i łatwe w wykonaniu. A chyba nie wspomniałam wcześniej, to książka bez mięsa, ale nie bójcie się można i bez niego! Gorąco polecam! Palce lizać!

Zastanawiałam się, co można napisać w recenzji o książkach z przepisami. Wbrew pozorom bardzo dużo! Mianowicie przygotowując się do recenzji oczywiście, musiałam przetestować różne przepisy z tej książki i powiem zupełnie szczerze. To było dobre! I to nie tylko moja opinia. Starałam się przygotować różne dania nie tylko dla mnie, aby ocena nie była tylko jednostronna....

Ostatnio wpadłam w rutynę jeśli chodzi o przygotowywanie posiłków do pracy. Kanapki i kanapki.. ile można? Miałam tego serdecznie dość! Ta książka to przepięknie skomponowana skarbnica przepisów na lunchboxy, ale i nie tylko. Każdy z nas lubi przekąsić coś poza dziennym posiłkowym harmonogramem. W środku znajdziecie wiele inspiracji na zdrowe urozmaicenie pomiędzy posiłkami, znajdzie się coś również dla łasuchów :)

Posiłki są łatwe w przygotowaniu a składniki w większości są ogólnodostępne (choć nie wszystkie). Potwierdzam, nawet mnie udało się przygotować coś zjadliwego co spotkało się z aprobatą domowników

Mimo tego, że książka przygotowana została z myślą o wegetarianach, nie zapominajmy, że przepisy mają służyć inspiracji, a to jak je zmodyfikujemy zależy już tylko od naszej kreatywności :).

Gorąco polecam!

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Zwierciadło :)

Jeśli już podjadamy to warto sięgać po zdrowe i przemyślane przekąsy. Tym razem Monika Mrozowska przygotowała 70 przepisów na małe i niewielkie dania pełne zdrowej energii. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przepisy bazują głównie na roślinnych i łatwo dostępnych produktach. Polecam

• Kulinaria
  • Przepisy
  • Kulinarne

Dodaj cytat z książki Zdrowe przekąski